205 Shares 9796 views

Mięśniaki macicy – Co to jest? Przyczyny, objawy i metody leczenia raka

Mięśniaki macicy – częstym problemem w populacji kobiet. Zgodnie z danymi statystycznymi choroby dotyka głównie kobiety w wieku od 35 do 45 lat, a udział pacjentów w tej grupie wiekowej jest stosunkowo wysoka (około 40%). Jest zatem interesujące pytania o dlaczego wystąpić mięśniaki, co to jest i jakie objawy charakteryzuje. Po tym wszystkim, tym szybciej rozpocznie się leczenie, tym szybciej odzysku.


Mięśniaki macicy – Co to jest?

Mięśniak nazywany jest łagodny nowotwór. Jest on utworzony z warstwy mięśni macicy, najczęściej nietypowych komórki tkanki łącznej. Lekarze są trzy główne typy nowotworów w zależności od ich lokalizacji:

  • śródmiąższowe mięśniaki – to w mięśni macicy grubości ścianki;
  • podśluzówkowy nowotworu – jest przesunięta do wewnątrz i co najmniej wzrost wybrzusza się do jamy macicy, deformacji;
  • subserous nowotworu – uprawy w otrzewnej.

Głównymi przyczynami powstawania mięśniaków

W rzeczywistości, istnieje kilka czynników ryzyka, które mogą spowodować, że mogą wystąpić mięśniaki. Powody, najczęściej związanych z zaburzeniami hormonalnymi (najczęściej występuje u kobiet w okresie menopauzy, która charakteryzuje się brakiem stabilności hormonalnej tło). I, oczywiście, ogromne znaczenie dziedziczności.

Efekty mechaniczne, w tym tkanka macicy, łyżeczkowanie i aborcji zwiększa ryzyko tworzenia się nowotworu. Z drugiej strony, nie powinno być ignorowane i ogólny stan organizmu pacjenta, jak otyłość, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroby endokrynologiczne różne mogą również prowadzić do rozwoju mięśniaków.

Najnowsze badania wykazały również, że kobiety w wieku powyżej 25 lat, prowadzące nieregularny życie seksualne, mięśniaki są diagnozowane coraz częściej.

Jakie są objawy towarzyszą wzrostu mięśniaków?

Dowiedz się, dlaczego mięśniaki rozwijać, co to jest i jakie są jego cechy, konieczne jest zapoznanie się z jego głównych cech. Najczęściej, początkowe etapy są bezobjawowe – podczas rutynowych wizyt ginekologa nowotwór jest wykryty.

Ale wraz z rozwojem guzów pojawiają się zaburzenia miesiączkowania. Często towarzyszy miesięczny zbyt obfite. Obserwowany i maciczny – krwawienie, które nie są związane z menstruacją. Trwała utrata krwi prowadzi do rozwoju niedokrwistości z niedoboru żelaza, które z kolei towarzyszy osłabienie, bladość skóry, przewlekłe zmęczenie, zawroty głowy.

W przyszłości, są bóle w dolnej części brzucha. Jeśli nowotwór rośnie pod otrzewnej, możliwe przerwy w sąsiadujących narządach, a zwłaszcza układów wydzielniczych i trawienia. Kobiety z dużymi mięśniakami często skarżą się na przewlekłe zaparcia i pęcherza problemów.

Należy zauważyć, że mięśniaki często staje się przyczyną niepłodności i poronień samoistnych. Dlatego z takich skarg jest lepiej skonsultować się z ginekologiem.

Mięśniaki: Leczenie i diagnostyka

Jak już wspomniano, można wykryć guza podczas egzaminu miednicy. W przyszłości więcej badań jest prowadzona, w tym USA, a czasami biopsji. Tylko lekarz może prawidłowo wyjaśnić dlaczego wystąpić mięśniaki, co to jest i jak znaleźć prawdziwie skutecznej terapii. W początkowych etapach wystarcza leczenie hormonalne – Kobiety, które są przewidziane leki i androgeny, niektóre hormonalne środki antykoncepcyjne. leczenie zachowawcze pomaga spowolnić wzrost guzów. Ale jeśli mięśniaków gwałtownie rośnie w wielkości i powoduje częste i silne krwawienie, interwencja chirurgiczna jest konieczna.