122 Shares 6229 views

Jak pozbyć się odcisków na stopie: praktyczne porady

W modzele i odciski na stopach powstają na skutek niewłaściwego dopływu krwi, co prowadzi do martwicy komórek skóry. Warto zauważyć, że takie kłopoty mogą wystąpić u kobiet i mężczyzn, a nawet dzieci. Aby pozbyć się tego problemu jest konieczne, w przeciwnym razie odciski może ostatecznie spowodować znaczny dyskomfort i ból.

Co i jak usunąć odciski

Obecnie istnieje wiele sposobów, aby pozbyć się tej plagi. Rozważmy niektóre z metod bardziej szczegółowo.

Potrzebne będą:

  • zwykła plastikowa miska;
  • sody;
  • urządzenie elektryczne do pedicure;
  • Każdy mydła w płynie ;
  • pumeks;
  • Wszelkie nawilżający;
  • Wkładki ortopedyczne;
  • keratolityczne (dostępny w aptekach) krem.

Jak pozbyć się odcisków na stopie za pomocą podajników i pumeksu

Przed włączeniem się do procedur, aby pozbyć się tego problemu, konieczne jest, aby zmiękczyć i pary skóry stóp. Wymaga to, aby mydło przez dodanie sody (3-4 dużej łyżki każdego składnika). W tym przypadku zalecane jest wypełnienie rynienki 2/3 ciepłej wody (około 37-39 ° C). Moczeniu w roztworze stopy korzystnie nie więcej niż 15-20 minut. Następnie ramiona muszą być suszone, a następnie ostrożnie usunąć je rogowej skóry zmiękczonym. Aby to zrobić, maszyna pedicure powinien być dołączony do stóp i cięte ostrze wszystkie uszczelki. Jeśli nie masz takiego urządzenia elektrycznego, możliwe jest użycie konwencjonalnego pumeksu lub pilnik do pedicure. Pod koniec procedury stóp są hojnie zaleca smarować balsam.

Jak pozbyć się odcisków na stopie za pomocą kremu keratolitycznym

Reprezentowane za pomocą stóp są sprzedawane w zwykłych aptekach lub sklepach specjalizujących się w profesjonalnych kosmetykach. Krem zawiera kwas salicylowy, który jest w kontakcie ze skórą, to rozpuszcza się te części, w których występuje zwiększona rogowacenia. Przed pozbyć się odcisków na stopie za pomocą takich narzędzi należy starannie umyć nogi lub trzymać w wannie. Obok dotkniętych obszarach powinny być obficie nałożyć krem, a następnie owinąć nogach plastikową torbę i pociągnąć najlepszymi bawełniane skarpetki. Procedura ta jest najlepiej wykonać w nocy.

Jak pozbyć się odcisków na stopie za pomocą wkładek ortopedycznych

Najczęściej taka problemem dla osób, które noszą obcisłe i niewygodne buty. W związku z tym, w czasie leczenia odcisków stanowczo zaleca odmówić buty z wysokim obcasie, płaskie baletki, a także buty z zaostrzonymi palcach. Obuwie jest pożądane, aby nabyć wyłącznie w rozmiarze z wkładki ortopedyczne (można ją kupić osobno w sklepach).

Utrzymanie wszystkich powyższych wskazówek, można nie tylko pozbyć się odciski i modzele na podeszwach długotrwałego, ale także, aby zapobiec ich dalszemu powstawaniu (w zależności od zwykłych procedur).