709 Shares 2479 views

Opuchnięte oczy, co robić?

Wielu z was często napotykają problem obrzęków wieku, worki pod oczami. Zazwyczaj podpuchnięte oczy są niby rano po śnie. Obrzęk z powodu stresu wodnego występującego w organizmie. Również powodować obrzęki i cienie pod oczami mogą być zaburzenia snu, niespokojny i niespokojny sen.

Co jeśli opuchnięte oczy? Wszystko jest bardzo proste. Trzeba przestrzegać prawidłowego snu i odpoczynku. Nie przesadzaj przed pójściem spać, unikać silnych emocji. Musisz odpocząć i zrelaksować się w jak największym stopniu. Wybierz się na spacer na świeżym powietrzu przez pół godziny przed zanurzyć się w objęcia Morfeusza. Pamiętaj, aby przewietrzyć sypialnię.

Obserwować swoją dietę, nie jeść dużo soli. Zauważ, że zatrzymywanie soli wody w organizmie, i właśnie z tego powodu powstaje nieprzyjemny obrzęk.

W niektórych przypadkach, zwłaszcza u osób z wrażliwą skórą obrzęk występuje, ponieważ składniki kremów, szczególnie te używane do nocy i kosmetyków – tusz do rzęs, cienie.

Jednak nasze oczy mogą nas niepokoić, nie tylko ze względu na obrzęk powiek w godzinach porannych. Czasami nowotworu może być spowodowane przez rozwój chorób zapalnych oka, ugryzienia owadów wprowadzania obcych cząstek.

Jeśli masz opuchnięte oczy, co zrobić w tym przypadku? Przede wszystkim staramy się ustalić, co było przyczyną, że wezbranej oka. Co jeśli guz pojawił się po ukąszeniach owadów? Zwykle towarzyszy temu świąd. Ale spróbuj się powstrzymać i nie czesanie oczy, inaczej będzie tylko pogorszyć sytuację.

Tak więc, jeśli masz opuchnięte oko, co zrobić, aby złagodzić obrzęk? Jak najprostszych metod można użyć balsamu z roztworem sody normalnym.

Można również użyć powszechnie używany środek ludowej na obrzęk. Brew torebkę, ostudzić trochę przygotować wacika i nawilżyć oczy na 10-15 minut. Również tradycyjna medycyna zaleca kiedy używać płyny nowotworowych z rumianku leku, liści mięty, kwiatów lipy.

Nie należy pić dużo płynów. W żadnym wypadku nie czesać oczy. Pójściem spać, położyć poduszkę wyższej pozycji standardowej. Typowo, nowotwór, który powstał po ukąszeniach owadów, prowadzi w ciągu 2-3 dni.

Uderzyłem drzazgę i opuchnięte oczy. Co zrobić najpierw? Przede wszystkim, należy spróbować usunąć ciało obce z oka. Zrobić to bardzo ostrożnie i delikatnie, użyj czystej chusteczkę. Jeśli nie, to najlepiej udać się do najbliższej placówki medycznej. Następnie, po usunięciu ciała obcego zaistniałych podrażnienie, zaczerwienienie, obrzęk i usunąć takie same jak w poprzednim przypadku.

Jak leki, które pomogą złagodzić obrzęk i podrażnienie oczu, używać kropli do oczu – sulfacetamid, torbeksom. Aby złagodzić podrażnienia, pić przeciwhistaminowe, takie jak suprastin.

Jeśli obrzęk oczu do Ciebie – częstym zjawiskiem, przechodzą badania lekarskie, sprawdzić nerki, serce, układ hormonalny. Może nowotwór oka – tylko mały przejaw poważnej choroby.

Jeśli masz zapalenie oczu, co zrobić w tym przypadku? Taka sytuacja może powstać z powodu różnych infekcji, alergii, uszkodzenia oka i zranienie, światło ultrafioletowe.

Nawet najmniejsze zapalenie może prowadzić do poważnych konsekwencji. Dlatego lepiej jest skonsultować się ze specjalistą, aby określić przyczynę incydentu i rozpocząć leczenie tak wcześnie, jak to możliwe. Lepiej jest, aby rozpocząć proces odzyskiwania jest we wczesnym stadium choroby, gdy tylko powstały problem, niż nie radzić sobie z możliwych następstw i powikłań. Być zdrowe.