148 Shares 7601 views

Gdzie poszedł idiom „jabłko niezgody”

Język rosyjski jest niezwykle bogata i wymowny. Specjalny urok daje mu użycie wyrażenia idiomatyczne. Poprzez zwroty apt może być bardzo precyzyjnie wyrażać swoje myśli. Ponadto, idiomy, oczywiście, zdobi nie tylko mówi, ale również napisane przemówienie artystyczną. W uczciwości, należy zauważyć, że wiele idiomów należą nie tylko Rosjan, ale również mają odpowiedniki w innych krajach i mają swoje źródło w innych narodów. Porozmawiajmy o jednym z nich. „Jabłko niezgody”. Idiom ten wywodzi się z mitologii greckiej. Nawiasem mówiąc, mity różnych ludzi – jeden z największych źródeł pochodzenia aforyzmów.

Zawdzięczamy słynną legendę o trzech bogiń sporów idiomu „jabłko niezgody”. Mit ten opowiada o wydarzeniach, które doprowadziły ostatecznie o wojnie trojańskiej. Wielki Zeus chciał poślubić piękną Thetis, córkę tytanu. Jednak Prometeusz przewidział mu się, że jego syn urodził się będzie obalić tron Jego ojca. Więc dał jej Thessalian księcia Peleyu. Wszyscy zostali zaproszeni na ślub bogów Olimpu. I tylko jeden Eris, bogini niezgody, nie został zaproszony, pamiętając o jej zły humor. Ale bogini trzyma urazy, wędrując w pobliżu jaskini Chiron, gdzie głośnym wesołym świętem. Ona wymyślił sposób, aby pomścić zniewagę. Wzięła złote jabłko i napisał na nim jedno słowo: „Beautiful” A potem rzucił go na stole bankietowym. Jest to owoc został później nazwany „jabłko niezgody”. A chodzi o to, że złote jabłka i napis na nim zobaczył trzy boginie: Hera, Afrodyta i Atena. Goddess – to kobiety i one, podobnie jak wszystkie panie też mają tendencję do uważają się za najpiękniejszą. Każdy z nich twierdził, że Apple ma jej. Pytano ocenić boginię Thunder. Jednak Zeus postanowił oszukać. Po Hery – żoną, córką Athena – Afrodyta była naprawdę piękna. Następnie polecił Hermes dać jabłko Paryż, syna króla Troi. Chłopiec nie wiedział, kim był księciem, bo była uprawiana pasterzy. Jest obowiązkiem Paryżu umieścić Zeusa, aby wymienić jeden z najpiękniejszych bogiń. Każdy stara się przyciągnąć młodego człowieka u jego boku. Hera obiecała mu moc i władzę, kontrolę nad Azją, Athena zaproponował mu zwycięstwo militarne i mądrości. Tylko Aphrodite domyślić sekretne pragnienie Paryżu. Powiedziała, że pomoże mu zdobyć miłość pięknej Heleny, córki Zeusa i Ledy, żonę Menelaosa, Atreusa, królowej Sparty. Dało Paryż Aphrodite jabłko. Hera i Atena nienawidzili go i obiecał wapna. Aphrodite spełnione również swoją obietnicę i pomógł mu ukraść Elenę. To był powód, aby jechać na wojnę. Menelaos postanowił ukarać trojanów i powrót żony. W rezultacie, Troja została zniszczona.

Jest to mit, a wyrażenie „jabłko niezgody” stał się w powietrzu z powodu rzymskiego historyka Justin, który żył w II wieku. Użył go po raz pierwszy w rozumieniu przyczyn sporów, wrogość, coś małego, co prowadzi do poważnych konfliktów. „Jabłko Niezgody” jest również znany jako „jabłko Eris czy Paryżu.” W naszej mowy często używamy tego idiomu. Tak, bardzo często mówią: „Apple of Discord walcowane między nimi” – jeśli to jest raz z dziećmi, teraz rywal z powodu drobnostek ludzi.