418 Shares 9427 views

Lek „Diprospan”: instrukcje użytkowania, właściwości, przeciwwskazania

Hormonalny lek z klasy „Diprospan” glikokortykosteroidów stosowanych w praktyce medycznej w różnych przypadkach. Jest on wytwarzany w postaci roztworu w szklanych ampułkach. Pakiety zawierają jeden lub aż pięć fiolek. Przezroczysta ciecz z białym osadem. Podczas wytrząsania gruba biała zawiesina, w ampułce. Preparat „Diprospan” zawiera fosforan betametazonu, dipropionian betametazonu i disodowy 2 i 5 mg na fiolkę, odpowiednio. Ponadto, rozwiązanie zawiera środki pomocnicze kompozycji.

Diprospan – medycyna czy trucizna?

Każdy doświadczony lekarz odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie. W rękach człowieka, który nie ma związku z medycyny, każdy lek jest trucizną, a nie tylko diprospan. Instrukcje dotyczące stosowania wskazuje, że lek może być stosowany wyłącznie pod nadzorem lekarza, a wydany w aptekach tylko za okazaniem recepty. Ampułek z lekami, nie należy zamrażać! temperatura przechowywania roztworu powinno mieścić się w od 2 do 25 stopni. Ponadto, rozwiązanie to nie znosi nagłe zmiany temperatury. Okres trwałości diprospana – 18 miesięcy od daty wystawienia.

Lek „Diprospan”: właściwości, wskazania do stosowania

Diprospan ma silne zAntishock, przeciwalergiczne i przeciwzapalne działanie. Lek ma zdolność do oddziaływania na immunosuperssivnoe ciała i odczulające wpływów. Diprospan, instrukcje użytkowania, które jest wymagane jest zastosowanie do każdego preparatu opakowania przewidzianego do leczenia:

– choroby mięśni i kości;

– alergie;

– zapalenia skóry;

– chorób ogólnoustrojowych i chorób stawów i tkanki łącznej;

– białaczki;

– brak pierwotnego i wtórnego kory nadnerczy;

– nowotwory;

– zapalenia wątroby ostrej formie;

– i innych chorób, w którym pacjent wymaga leczenia przy pomocy steroid „Diprospan”.

Instrukcje do stosowania mogą zawierać tylko nazwy ogólne kategorie chorób i zaburzeń, w których podawanie leku pożądane. Spektrum działania rozwiązania jest bardzo szeroki, aby przeniesienie poszczególnych chorób zajmuje więcej niż jednej stronie drukowanego tekstu. Decyzję o jego powołaniu trwa tylko lekarz.

Przeciwwskazania

Diprospan – hormonalne leki, więc lista przeciwwskazań i możliwych skutków ubocznych jest dość szeroki. Nie należy stosować leku, jeśli pacjent:

– czułość składników zawiesiny;

– zaburzenia krzepnięcia krwi;

– niestabilność stawu;

– choroby stawów;

– grzybice układowe.

Ponadto niemożliwe jest zastosowanie diprospan w leczeniu pacjentów w wieku poniżej trzech lat. Wtrysk jest zabronione, aby wejść do zainfekowanego wnęki lub przestrzeni międzykręgowej. W ciąży, lek jest przepisywany tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne w przypadku zagrożenia życia pacjenta. Nie zalecamy biorąc go w okresie laktacji.

Wykrywano następujące niekorzystne efekty w trakcie badań klinicznych:

– naruszanie równowagi wodno-elektrolitowej;

– zaburzenia w układzie mięśniowo-szkieletowym, takie zmniejszenie masy ciała;

– problemy z układem sercowo-naczyniowym;

– zaburzeń układu pokarmowego;

– choroby metaboliczne i endokrynologiczne, systemy;

– zaburzenia w obrębie ośrodkowego układu nerwowego;

– inne zaburzenia.

O skutki uboczne zależne od dawki i czasu podawania leku „Diprospan”. Instrukcja użycia przewiduje, podjęte w ściśle określonej dawce w określonych chorób. Niezależnie używać narkotyków jest niezwykle niebezpieczne. Dawka i częstotliwość, jeśli to konieczne, decyduje lekarz!

trasa

Zastrzyki leku może zrobić tylko pracownika medycznego, od wprowadzenia podskórnie i dożylnie roztwór sam jest surowo zabronione. Źle zrobić zastrzyk może być przyczyną poważnych powikłań zdrowotnych.