639 Shares 1067 views

Pytanie: Dlaczego komary gryzą swędzenie?

Komar gryzie – to jest zupełnie normalne i nieszkodliwe, ale dyskomfort, który prowadzi nas do tego małego owada, trudno porównać z czymkolwiek. Najgorętszy czas rany pozostały po komara „lunch”, zaczyna swędzieć i przynieść wiele niedogodności. Wiele z nich dotyczy kwestii, dlaczego ukąszenia komara swędzenie. To, co będziemy omawiać w tym artykule.

Dlaczego muszą gryźć?

Uważa się, że pijąc ludzką krew tylko kobiety, podczas gdy ich partnerzy wolą, aby znaleźć inne jedzenie dla siebie, na przykład, z nektaru kwiatów. Jaka jest różnica między nimi? Fakt, że samice komarów w sezonie lęgowym potrzebują dodatkowych sił, które mogą dać im krew. Właściwie, dlaczego wybrali człowieka jako jego ofiary.

Dlaczego swędzące ukąszenia?

Podczas stosowania procedur krwi ludzkiej samicy wstrzykuje do rany ze specjalną substancją. Dzieje się to w momencie, gdy przebija skórę. to substancja niezbędna dla ludzkiej krwi nie krzepnie podczas picia. Wydawałoby się, że wszystko jest proste i oczywiste. Ale dlaczego ukąszenia komara swędzenie? Fakt, że substancja ta jest bardzo bogata w białko, które jest silnym alergenem. Jednocześnie musimy być wzorem, że im bardziej dana osoba jest w zatłoczonym obszarze i komary coraz bardziej narażone na ukąszenia owadów, tym słabsza staje reakcję organizmu na ich ukąszenia, i ostatecznie mogła zniknąć całkowicie. Z biegiem czasu, substancja wprowadzona przez samicę komara, powoduje swędzenie i dyskomfort w krótkim okresie czasu, pod warunkiem, że dana osoba nie dotykać rany: nie pocierać go bez czesania i nie popełnić żadnych innych czynników mechanicznych. W przeciwnym razie wszystko będzie odwrotnie. Jeśli długo i mocno pocierać swędzenie miejsce wtedy komar ugryzie natychmiast obrzęk przyczyny.

Co można zrobić, aby złagodzić swędzenie?

Więc załóżmy, że nie można tolerować i chcesz przepełnione grzebień pochodzący z ugryzienie owada rany. Naszym następnym rekomendacja
pomogą Ci pozbyć się nieprzyjemnych uczuć:

  1. Pamiętaj, aby umyć ręce ciepłą wodą z mydłem, aby uniknąć zakażenia.
  2. Użyciu zimnego kompresji, na której możemy brać lodzie owijana w materiał chłodzi słoiku lub butelki i tak dalej. Stosuje się go na ukąszenia przez 10 minut.
  3. Jeśli jesteś uczulony na komary, albo reakcja organizmu na wielu użądlenia wziąć narzędzie, które może złagodzić objawy (np narkotyki „Suprastin”, „Tavegil”).
  4. Zakładamy, że wszystkie powyższe nie pomoże, a ty wciąż zastanawiasz się dlaczego ukąszenia komara swędzenie. Próbować smarować ranę soku z aloesu. Należy to zrobić kilka razy dziennie. Sok nie tylko pomoże uspokoić swędzenie, ale będzie miało korzystny wpływ na skórę.
  5. skórki banana, który trzeba pocierać kęs, jeśli inne opcje nie działają, pomoże złagodzić swędzenie.
  6. Amoniak, niewielką ilość pasty do zębów będzie mieć podobny efekt i pomóc złagodzić dyskomfort.

Mamy nadzieję, że daliśmy odpowiedź na pytanie, dlaczego ukąszenia komara swędzenie.