525 Shares 8831 views

Początek modernizacji w Rosji w 20. wieku i jego funkcji

Raz w Rosji poddaństwo zostało zniesione, istnieją wszelkie przesłanki do modernizacji i szybkiego wzrostu gospodarczego. Pod koniec XIX – początku XX wieku w kraju doszło do rewolucji przemysłowej. Położył Rosji na równi z najbardziej rozwiniętych gospodarek świata (Anglia, USA, Francja i Niemcy).

Rozwój kolei

Jednym z najważniejszych wskaźników rozwoju gospodarczego w stanie w tym czasie był rozwój kolei. Modernizacja Rosji na początku 20 wieku, leży w wyglądzie dostępnej sieci transportowej.

Pierwsza linia kolejowa pojawiła się w kraju jest nadal pod Mikołaja I (z Moskwy do Petersburga). W początkach XX wieku żelaza drogowych – strategicznie ważnym zasobem. Dobrze rozwinięta sieć zrobił przewozu towarów rozległym kraju jest o wiele tańsze i bardziej wydajne.

Początek modernizacji w Rosji w 20. wieku pozostawił około 3000 mil od linii kolejowych. Żaden kraj na świecie sieć nie była tak obszerna. Ilość ładunków odbywa się w ciągu kilku lat po epoce panowania Aleksandra II wzrosła o 4 razy.

Co dokładnie dał intensywną budowę kolei? Jest otwarty dla przemysłu i handlu nowych rynków wewnątrz Rosji. W kilkudziesięciu prowincjach wojewódzkich i głuche były bardzo wiele zasobów oczekujących swego pana. Zbudować fabrykę od dobrze rozwiniętej infrastruktury transportowej nie może sobie pozwolić każdy biznesmen. Jeśli to robi państwo, że firma przetrwa na dużych dopłat, a zatem ponosić straty.

Wraz z pojawieniem się kolei na początku modernizacji Rosji w 20. wieku nabył przyspieszonym tempie. Obrót gospodarczy między prowincjami stała się bardziej intensywna, a przedsiębiorczość – wszechobecne. To catapulted najbardziej różnych segmentów ludności – z wykształconej szlachty do ciężko pracujących rolników, którzy opuścili społeczność.

Kolei Transsyberyjskiej

W 1891 roku rozpoczęła niesamowite w czasie realizacji projektu w Rosji. To była budowa wielkiego syberyjskiego sposób lub Trans-Siberian Railway. Najdłuższa kolej na świecie było połączyć skrajnym wschodzie kraju z centralnych prowincji. Podczas ceremonii wmurowania pierwszy odcinek był następca tronu Mikołaj Aleksandrowicz, który sam zdobył pierwsze taczki ziemię. Dziesięć lat później, tor został zamknięty, a wkrótce poszedł do pociągu. Po raz pierwszy ludzie mogli kierować lub promem dostać się na atlantyckim wybrzeżu Europy na Pacific Rim Rosji. Średnio w roku 642 wybudował milę nowych sposobów.

Wraz z pojawieniem się na modernizacji gospodarczej Trans Rosyjskiej w początku 20 wieku, to nabył nową rundę. Teraz mieszkańcy kraju były wszystkie środki dla rozwoju rozległej Syberii. Stołypina reforma agrarna pozwoliła rolnikom osiąść na nowe ziemie i otrzymać ulgi podatkowe stworzyć własną gospodarkę. Kolej złagodził też drogę z Europy do prowincjach dalekowschodnich.

więzi gospodarcze między regionami

Cechy modernizacji Rosji na początku 20 wieku, polegała na tym, że wraz z pojawieniem się silnych i stabilnych stosunków handlowych między odległymi regionami z nową siłą zaczął się rozwijać przemysł. Nawet sam r wymaganych Trans ogromne zasoby, produkcja, która jest zaangażowana w prywatnych przedsiębiorstwach. Były to: metalurgia, podkłady kolejowe, kruszenie, obróbka drewna, przemysł chemiczny, tworząc paliwo dla parowozów (górnictwo, rafinacja ropy naftowej), itd. Rozpoczęcie modernizacji w Rosji w 20. wieku był inny i brak monopoli państwowych w większości sektorów gospodarki, które uwalnia talent .. Organizatorzy, prywatnych przedsiębiorców.

Budowa nowych mostów, a także produkcja samochodów i silników parowych przyspieszony kilkukrotnie. W rezultacie początek modernizacji w Rosji w 20. wieku dał krajowi drugą co do długości sieci kolejowej na świecie (za tylko USA).

słynny kolejowej

Koleje przyciąga nie tylko przedsiębiorców, ale również utalentowanych funkcjonariuszy publicznych. Na przykład, Minister Kolei w 1895-1905 gg. był Mihail Iwanowicz Hilkov, który był od rodzaju Ruryka. Szczyt jego kariery został osiągnięty dzięki wielkiej staranności. Przyszły minister był pierwszy strażak w Stanach Zjednoczonych, mechanik w Wielkiej Brytanii, a następnie osiedlił się w swojej ojczyźnie jako zdolnego administratora. Ponadto, z kolei przywiązał karierę Sergeya Vitte – jedna z najbardziej znanych postaci z epoki.

Sektory gospodarki

Inne cechy modernizacji Rosji na początku 20 wieku obejmowały redystrybucję rynku. Cała produkcja przemysłowa kraju została podzielona na kilka sektorów. Główną frakcję były tekstylnego (26%), żywności (24%) i gornozavodskogo (21%), przemyśle.

W całym kraju pojawiły się nowe regiony gospodarcze z własnej unikalnej produkcji. Szczególnie uderzający wzrost pojawił się na południu Rosji. Produkuje olej, rudy żelaza, węgiel i wytapiano żelazo. modernizacja społeczna w Rosji została połączona z niespotykaną wyglądu roślin. Shirilsya klasy proletariackiej. Od 1894 do 1905 roku, kraj tylko w dziedzinie metalurgii pojawił się ponad 440 nowych firm i przedsiębiorstw.

Nadal pozostał centrum stoczniowym Petersburgu, gdzie stocznie były budowane statki o nowych klas. Na południu, rolę głównego portu przeniesiony do Mikołajów. Jest również aktywnie budować i poddał się nowoczesne statki działać.

wzrost gospodarczy

Cechy modernizacji w Rosji jest przyspieszenie tempa wzrostu gospodarczego, który będzie zazdrościć każdej gospodarki na świecie. Dla tego wskaźnika, kraj znalazł się w grupie liderów (wraz z USA, Japonia i Szwecja). Goldmine stał się ostatni sfera oleju, na którym Rosja była zupełnie światowym liderem dzięki odkryciu i rozwoju ogromnych złóż Baku.

W innych dziedzinach gospodarki krajowej produkcji zajęte trwale 4. lub 5. miejsce (ruda żelaza, stali i żeliwa, inżynierii, produkcji cukru i tym podobne. D.).

All-Russian Exhibition przemysłowe

Na początku 20 wieku w Niżnym Nowogrodzie otworzył All-Russian Exhibition przemysłowe (przez analogię do znanych wydarzeń europejskich). To tutaj, że przemysł rosyjski przeprowadził demonstrację jego sukcesu. Impreza stała się punktem zwrotnym od dawna przygotowuje się do niego. Wystarczy wspomnieć, że specjalnie na wystawę w Niżny Nowogród został uruchomiony pierwszy tramwaj elektryczny w bezmiarze całej Rosji.

Impreza została ufundowana przez cesarza Mikołaja II. Wśród organizatorów wystawy były najbardziej udane przedsiębiorcy po raz: .. Savva Morozov, Savva Mamontov, itd. Nie zostały pokazane sukcesy i sformułować nowe cele modernizacji Rosji na początku 20 wieku.

W Niżnym Nowogrodzie, innowacje zostały wykazane. Na przykład, użytkownicy po raz pierwszy zobaczył hiperboloida wieża-shell Shukhov Rotunda, radio Popow, a także pierwszy samochód produkcji krajowej (samochód FRESE i Jakowlew). Niektóre pawilony poświęcone były do konkretnych regionów. Na przykład, Stowarzyszenie Braci Nobel wykazać branżach panoramicznych i rafinerie w Baku. Omówiliśmy trudności modernizacji Rosji na początku 20 wieku. Również kontrakty i umowy pomiędzy producentami i przemysłowców.

problemy

Pomimo wszystkich powyższych sukcesów, były też problemy modernizacji Rosji na początku 20 wieku. Kraj pozostaje w tyle ze światowych liderów w zakresie produkcji na mieszkańca. Ta postać jest szczególnie mocno dotknięte przez konsumenta końcowego. Z tego powodu było niskie obroty w handlu zagranicznym (1 mld 286 mln rubli). Liczba ta była 5-krotnie niższa niż stopa USA lub Anglii. Ogólnie rzecz biorąc, był równy poziomowi maleńkiej Belgii.

Rosyjskie problemy modernizacji w początku 20 wieku, polegała na tym, że państwo było słabe na ogólny poziom kapitału w gospodarce. Aby dalej rozwijać przemysł, rząd i przedsiębiorcy mają niezbędnych środków. Są one przygotowywane przez pożyczanie gdzie indziej. Około połowa kapitału krajowego zostało uzyskane na kredyt w tych latach. Inwestorzy zagraniczni podniósł się z ziemi, całych regionów. Tak więc, na przykład, było Donbass umywalka. Jego ugruntowaną pozycję kosztem inwestorów brytyjskich i francuskich.

długi państwowe

Jednocześnie, udział obcego pieniądza w gospodarce z początkiem nowego stulecia stale maleje. Cechy rosyjskiej modernizacji polegała na tym, że państwo jest coraz zaliczony na rynku krajowym, ze względu na który spadł jej dług zewnętrzny i wewnętrzny, natomiast dorastał. Dla porównania – w tym samym czasie we Francji płatności obligacji skarbowych wydać maksymalnie jedną trzecią budżetu, podczas gdy w Rosji – o 15%.