341 Shares 4064 views

Błękitna belgijska krowa: Opis i charakterystyka rasy

świat zwierząt nie przestaje zadziwiać ludzkości swoją niezwykłą różnorodność przedstawicieli. I są czasami nawet wśród zwykle dla wszystkich zwierząt.

Błękitna belgijska krowa

Rasa ta należy do wołowiny i różni się od zwykłej dla wszystkich krów jest bardzo umięśnione. Szczególnie widoczne mięśnie w ramionach, szyi, na zadzie i zadzie. To właśnie one są przypisane pseudonim kulturyści krów. Ze względu na swoje bardzo nietypowych form przedstawicieli tej rasy jest znany również jako „dvumuskulnymi”. Zwierzęta są zdumiewające ich dużej wielkości, mięśni ciała, smukłe i szyi minimum ilość wełny. Wydajność mleka w błękitna belgijska bydła jest znacznie niższy niż w bydła mlecznego, dzięki czemu są w rankingu kategorii mięsa.

U dorosłych zwierząt, menu składa się z siana, słomy, plew, kiszonkę i buraków. Błękitna belgijska krowy pasły (zdjęcie w załączeniu), pastwiska. Do nawożenia mineralne dodaje się do paszy fosforan trójwapniowy, mączka kostna, odfluorowany fosforan.

Historia hodowli

Błękitna belgijska mięsa krów rasy uzyskano w 19 wieku w Belgii przez skrzyżowanie miejscowe czerwone-cętkowane i nakrapiane bydło mleczne z krótkimi nogami byków importowanych z Anglii. Po długich eksperymentalne miejscowe krowy nabyły dużą ilość nisko zawieszone ciała, w wyniku eksperymentów na sztucznej inseminacji Hanseta profesora w Liege Było podwójne mięśnie mutacji, w wyniku czego doszło do nowoczesnych gatunków zwierząt. Został on następnie w pełni uformowane skały, która jest teraz o nazwie niebieski (jeszcze to się nazywa błękitna belgijska belgijski cyanoptila, Niebieski belgijski). Rozpowszechniony w Belgii, a także w Niemczech, Francji i Stanach Zjednoczonych.

cechy fizyczne

Błękitna belgijska krowa może mieć biały, biało-niebieski, niebiesko-czarny kolor i łaciate. Może czasem stanowić czerwony kolor lub kombinację kolorów. Zwierzęta znacznie różnią się od zwykłych wołów i krów. Są to:

 • mięśni ciała;
 • silny prosto;
 • nakładającego objętość ciała;
 • Mięśnie zaokrąglone;
 • silne proste nogi nie są długie;
 • cienka skóra.

Co ciekawe, cielęta tej rasy nie rodzą się z „podwojenie” mięśni. Pojawienie mięśnia zaczyna pojawiać się około 4-6 tygodni od urodzenia.

Średnia waga zwierząt i wzrostu są:

 • 12 miesięcy Byk cieląt masie 475 kg, wysokość – 120 cm; kobiety mają masę 370 kg, wysokość – 115 cm.
 • 24 miesięcy byki ważą 775 kg, wysokość – 135 cm; kobiety – 500 kg i 122 cm.

Żywej wagi dorosłych mężczyzn – 1100-1250 kg, aw niektórych przypadkach – ponad 1300 kg. Krowy mają tendencję do osiągnięcia masy ciała 850-900 kg. Wydajności przy uboju mięso zwierząt wynosi 70-80% ich masy całkowitej. Pomimo stosunkowo dużej masie, bydło, dzięki silnych nogach poruszać wystarczająco szybko.

osobowość

Pomimo bardzo imponujące rozmiary belgijskich krów i byków oraz ich surowym wyglądzie, zwierzęta te są bardzo potulne usposobienie. Niebieskie olbrzymy są przyjazne, szczęśliwy, aby przejść na kontakcie i mieć dobry, spokojny charakter.

opinie

Każdy rodzaj bydła ma swoje zalety i wady. Błękitna belgijska krów rasy, według hodowców należą do następujących pozytywnych cech:

 • Dobrą strukturę i mobilność ciała;
 • stały wzrost masy mięśni w ciągu całego życia;
 • Szybki rozwój;
 • najwyższy dzienny przyrost;
 • spokojny, przyjazny temperament;
 • i na początku części hotelu;
 • po uboju mięso uzyskania wysokiej zawartości procentowej;
 • wołowina diety, soczysty, bardzo słodki;
 • To nie wymaga szczególnej opieki;
 • doskonała pasza odżywianie;
 • krótki okres ciąży potomstwo;
 • Wytwarzanie krzyżowane cieląt;
 • może pojawić się mleko.

Pomimo znacznego listy zalet, błękitna belgijska krowa, zgodnie z uwagami niektórych sceptyków, ma pewne negatywne aspekty:

 • masywne zwierzęta często powoduje obrzęk stóp;
 • stosunkowo krótka długość życia;
 • Może ona znajdować się w mięsie (GMO modyfikacje genetyczne).

Jakość mięsa i mleka wydajnością

W wyniku eksperymentów z genów, hodowcy mogli nie tylko doprowadzić zwierzę z dużą ilością mięsa, ale także znacznie poprawić – uczynić go bardziej soczyste i miękkie diety. Z jednej tuszu do rzęs może uzyskać około 80% czystego mięsa o doskonałych właściwościach, o minimalnej zawartości tłuszczu i cholesterolu.

Błękitna belgijska próg dojenia krów mają o rząd wielkości niższy niż zwierząt mlecznych. Duży rozmiar i ogromny wpływ masy mięśniowej od ilości mleka. Średnio 180-250 dni produktywności laktacja mlecznego wynosi od około 2000 do 4500 litrów zawartości tłuszczu około 3,5%. Dlatego niebieskie krowy włączonych do odprowadzania mięsa.

Cechy hotelu

Głównym problemem hodowli tej rasy krów jest wytworzenie potomstwa. Przez tworzenie krów więcej masy mięśniowej w kobiety miały taką funkcję fizjologiczną, jak węższych miednicy, co znacznie upośledza czynności rodzajowe. A cielęta rodzą duże rozmiary, co powoduje dodatkowe trudności. W rezultacie, przedstawiciele cielenia normalne fizjologiczne tej rasy stały się prawie niemożliwe. Jesteśmy czystej krwi zwierząt jest niemal 50% wszystkich nowo narodzonych cieląt rodzą przez cesarskie cięcie.

Potomstwo błękitna belgijska

Krowy dają narodziny swojego pierworodnego zwykle w wieku 28-35 miesięcy (3 lata). W porównaniu z innymi ras bydła krów ciąży belgijskim nieco krótszy – wyklutych piskląt średnio 281 dni, babka – do 285 dni. masa urodzeniowa cieląt – 40-70 kg, jałówki waga – 40-60 kg.

Każde cielę po urodzeniu dostaje genu odpowiedzialnego za przyspieszony wzrost. Ponieważ od 4. tygodnia życia mają rozpoczyna intensywny wzrost, a oni zyskują dzień do 2 kg, co przyczynia się do ich szybko rosnące do dorosłości. Dzienny przyrost masy ciała cieląt: cieląt – 1300-1800 g, jałówki – 800-1500 g

wniosek

Belgian Blue Cow – wspaniała rasa, która powoduje wiele różnych emocji i najbardziej sprzecznych opinii. Wielu hodowców emitują tylko jego zalety – ogromną ilość mięśni, duży dzienny przyrost, wyjście krzyżowane cieląt otrzymujących jeden z dwóch genów, które są odpowiedzialne za narastanie masy mięśniowej. Smakoszy docenią unikalny smak mięsa. Są tacy, którzy boją sceptyczne rolnicy ewentualnej obecności GMO w produktach, i wierzę, że opinia publiczna jest rzeczywiście dużo ukryty. O tym, kto spośród praw hodowców, możemy tylko domyślać, ponieważ belgijski Niebieski krowa nie jest uprawiana w Rosji.