653 Shares 9465 views

Wyroby Piskarev: Cechy porównawcze postaci N.V. Gogolya

Dziś mówimy o pracy N. V. Gogolya, zatytułowanego „Newski Prospekt”. Jego bohaterowie – Ciasta i Piskarev. Charakterystyka porównawcza tych osób zostaną omówione w niniejszym materiale. Przyszłe prace raz zaczęli z szkice krajobrazu Petersburgu, którego autor zrobił w 1831 roku.

na pracy

Jak już wspomniano, autor interesującej nas dzisiaj działa – N.V. Gogola. „Newski Prospekt” jest częścią cyklu o nazwie „historie Petersburg”. Zaczyna prosty opis działki Petersburg prospektu w różnych okresach czasu. Następnie czytelnik dowiaduje się, kim jest Piskarev i placki. Porównując je rozpoczyna pierwszych kilku linii narracji. Mówimy o porucznika i artysty.

powołanie

Celem tych młodych ludzi – aby wykonać panie, które chodzą wzdłuż alei. Romantyczne artyści naprawdę chcą się zakochać. On wybiera brunetka. Wysłał ją. Wchodząc do domu po dziewczyną, bohater wytrzeźwienia rozumie, że dla niego dom publiczny, obcy, z kolei, jest prostytutka. Piskarev chcą przyjąć, że tworzenie niebiańskiej urody – upadłym kobieta, która jest w placówce obscenicznych i wulgarnych rozmowa prowadzi. Jego przyjaciel jest o wiele bardziej na ziemię i wziąć to łatwe. Poniżej przeanalizowano jedno zdarzenie, które ma doświadczenie i Piskarev Pirogov. charakterystyka porównawcza w tym przypadku opiera się na zupełnie przeciwnym percepcji, co się dzieje. Z Pirogov również wystąpił sytuację godną uwagi. Pechowej nocy, postanowił uderzyć na dla blondynki. W rezultacie, uderzę dom Niemiec, który trzeba wyciąć własnego nosa, ponieważ nie trzeźwy. Szewc musiał to zrobić. Pies interweniuje. Dostaje karcenie i spokojnie odchodzi.

Patrząc na rzeczy

Załóżmy teraz spojrzeć na jakie cele życie miało Pirogov i Piskarev. Charakterystyka porównawcza może opierać się właśnie na ich przekonań i zasad. Pirogov opierała zyskuje miejsce w słońcu w dowolny sposób. Nie dręcz się z myślami o miłości i moralności. Żyje tylko dla przyjemności. Gogol postać wykonana symbol wulgarności. Interesuje się światła i mody. Jego jedynym pragnieniem – pojawiać się w wyższych sferach. Środki powierzchniowo czynne mogą sądził sztukę i literaturę. To nie jest, że lubi, po prostu, jego zdaniem, mówić o wysokiej jest oznaką dobrego smaku. Drugi bohater mieszka w imię sztuki.

ranga

Charakterystyka porównawcza bohaterów potwierdzających, że mają całkowicie przeciwstawne poglądy na temat ich istnienia, kobiet i różnych sytuacjach. Co do tego postu. Pielęgnowane pragnienie Pirogov – ranga. Dla niego to paszport do Privolnaya i jasny życia. Pirogov jest bardzo dumny ze swojej rangi. Autor pokazuje, jak pozycja może zastąpić człowieka. Pirogov nic przyzwoity lewo. On zachowuje się lekceważąco i arogancko z osobami, które nie są używane. W tym przypadku, to cringes przed wszystkimi wyżej w rankingu. Można powiedzieć, że rzeźba Pirogov – test na jego cześć. Hero złość szybko chłodzi się, a zatem nie ma godności w jego duszy. Piskarev – zupełnie inna osoba. Gogol – artysta jest półtonów, który kontrastuje znaki do pewnego stopnia, a nawet oświetlenie. Piskarev – Wieczór bohater Pirogov – dzień, szare i zwyczajne. Oni są zupełnie odmienne. Wiele podobnych Pirogov. Piskareva mało. Opisane w historii malarza – człowiek, który wie , co współczucie, miłość, godność i honor. Tutaj zbadaliśmy, którzy są rzeczywiście bohaterami Pirogov i Piskarev. Cechy porównawcze podany powyżej.