885 Shares 1325 views

Jednostka systemowa – co to jest? Charakterystyka urządzenia i połączenia jednostki systemowej

Wielu użytkowników nie rozumie, dlaczego komputer bardziej był określany jako jednostki systemowej. Koncepcja ta jest złożona i kryje w sobie całą gamę urządzeń, które zostaną omówione w tym artykule. Czytelnik proszony jest, aby dowiedzieć się o urządzeniu komputerowym, charakterystyka urządzeń i podłączyć jednostkę systemową.

uogólnione pojęcie

Wielu użytkowników uważa, że metalowe obudowy komputera i jednostki systemowej, w którym mieści różne składniki odpowiedzialne za wydajność. Ta opinia jest błędna. W rzeczywistości blok jest sam element jak procesor, pamięć lub karty. Wszystkie te podzespoły komputerowe, które są wymagane dla każdego użytkownika.

Określenie „jednostka systemowa” kryje się coś więcej – zbiór elementów powiązanych ze sobą i zapewnienia stabilnego funkcjonowania systemu operacyjnego, programów i gier. A wszystko to zestaw urządzeń jest cała i kompletna, sprzedający produkt. Łatwiej będzie powiedzieć, że jednostki systemowej komputera osobistego – bez monitora, klawiatury i innych urządzeń peryferyjnych.

Form Factor

Rozmiar jest podstawowym czynnikiem przy zakupie dowolnej technologii komputerowej. Dlatego też, czytelnik jest proszona, aby rozpocząć naukę i przy obudowie. Zmontowane jednostki systemowe, różnią się przede wszystkim wielkością, a zatem mają uogólniony nazwę i swoją własną klasyfikację.

  1. komputer osobisty. Znane wszystkim użytkownikom metalowym pudełku mogą być różnych rozmiarów i kształtów. W związku z tym, wszystkie składniki dobierane są indywidualnie dla każdego bloku.
  2. Komputer przenośny. Laptop, tablet, smartphone – to wszystkie jednostki systemu, tylko zmniejszona o kilka razy.
  3. Sprzęt wąskiej wiązki. Serwery, komputery pokładowe, terminale i inne specjalistyczne urządzenia informatyczne należą do tej kategorii.

Konwencjonalny komputer osobisty

Na rynku komputerowym każdemu kupującemu zawsze mają wybór: kupić zmontowanych jednostek systemowych albo do niezależnego zestawu części, koncentrując się na ceny i wydajności platformy. W większości przypadków, użytkownicy preferują druga opcja, bo odręcznie montaż zawsze tańsze. I produktywności biznesowej platformy sytuacja jest znacznie lepsza. Oto tylko dużo kupujących są zawsze pomijane jedno ważne kryterium – kompatybilność sprzętu.

Kolejna rzecz – są gromadzone w kategoriach całej jednostki systemu przedsiębiorstwa (HP, Intel, a nawet niektórych bardzo znanej marki). W fabryce, inżynierowie nie tylko wybrać najbardziej dopasowane elementy i przeprowadzić testy wydajności komputera, skuteczność systemu chłodzenia, określenie odporności na uszkodzenia przy maksymalnych obciążeniach.

rynek stacjonarny

W każdym sklepie specjalności potencjalny nabywca znajdzie, że wszystkie komputery mają nie tylko różne kolory, ale także charakterystyczny od siebie kształtach i rozmiarach. Tak, system blokuje gry wyglądają dość masywny (wymaga godnej chłodzenie) i systemy back office, przeciwnie, są bardziej zwarte, aby zaoszczędzić miejsce na biurku. Wszystkie komputery i, odpowiednio, i ich akcesoria, są klasyfikowane według Budowa: ATX, microATX, miniATX, batonika i terminalem.

Odpowiednio, dla każdego typu jednostki systemowej posiada własną obudowę, płytę główną, kartę graficzną oraz jednostki rozszerzeń. Wszystkie pozostałe części (procesor, pamięć, dyski twarde) są uniwersalne i mogą być instalowane w dowolnym komputerze. Form Factor – to główne cechy charakterystyczne dla danej jednostki systemowej, która zdecyduje o losach platformy i jej celów.

Odpowiedni dobór składników

Kolejnym krokiem jest wybór przyszłego właściciela kompatybilnych akcesoriów komputerowych. Konieczne jest zdefiniowanie platformę, która daje pierwszeństwo – AMD lub Intel producenta. Po otrzymaniu odpowiedzi na to pytanie, trzeba wybrać płytę bazową, która będzie miała odpowiedni rozmiar ramki. Oto niektóre niuanse. Na przykład, mała microATX płyty głównej bez problemu można zamontować w ogromnej obudowy ATX obudowy PC, lecz przeciwnie, aby użytkownik nie działać.

Kolejne kroki wymagają kupującego w celu ustalenia zasilacza procesora, pamięci RAM i wideo. Tutaj specjalistów zaleca, aby dać pierwszeństwo do zrównoważonego systemu. Wybór dysku twardego, napędu optycznego i innych części zależy na komputerze docelowym. Dla zabawek lepiej jest podjąć szybkie i drogie SSD dysku i biurowe i multimedialne byłoby lepiej dysku magnetycznego o dużej pojemności. Okazuje się, że urządzenie systemu – jest to zwykle konstruktor, który można zebrać jak chcesz, tylko trzeba wiedzieć, co powinno się zdarzyć w wyniku.

systemy przenośne

Zminimalizowane platformy do użytku domowego i biurowego są bardziej odpowiednie pod definicją „monoblok”. Bardzo często są one porównywane z laptopa lub tabletu. Chodzi o to, że niezależnie od zainstalowanych komponentów wewnątrz komputera, z powodu małych wymiarów obudowy ich funkcjonalność jest bardzo ograniczona (w porównaniu do konwencjonalnego komputera PC). Jednak pod względem wydajności i produktywności nich twierdzi jednego użytkownika nie jest obecny. Uzyskać co najmniej przenośny system mający na jednostkę Intel najpotężniejszych procesorów na świecie i7 rdzenia.

Wadą laptopów jest ograniczona funkcjonalność. Użytkownik nie może posiadać wysiłki, aby dodać nowe elementy, wyższej wydajności lub zainstaluj wszystkie karty rozszerzeń. Jest to ograniczenie i umożliwia producentom urządzeń mobilnych do kontrolowania właściwego rynku, nieustannie zmusza użytkowników bardziej produktywnych drogich urządzeń.

Wysoce specjalistyczny sprzęt

Wielu sprzedawców uwierzyć, że jednostki system gry wymagające przypisać do kategorii wąskim urządzeń, ponieważ są one drogie i serwer są oceniane według kryterium „produktywności”. Pomimo kosztów, wielu fanów dynamicznych i wymagających zastosowań są skłonni zapłacić setki tysięcy rubli, żeby mieć najpotężniejszą platformę w świecie, który jest w stanie zanurzyć użytkownika w wirtualnej rzeczywistości.

Jednak sprzęt specjalistyczny do zastosowania systemu na urządzeniu HP skonfigurowany jako serwer i jest przeznaczony do pracy z bazami danych. Główna różnica polega na zwykłej mocy obliczeniowej komputera. Producenci takich jednostek systemu zainstalowane wewnątrz specjalnymi płytami mieszkaniowych, które obsługują wiele procesorów. Także krytyczne dla serwera jest ilość pamięci RAM i dyski twarde. Aby grać na takim systemie jest mało prawdopodobne, ktoś będzie w stanie, ponieważ platforma nie posiada dyskretną kartę graficzną, a wiele milionów dolarów koszt takiego sprzętu jest prawie każdy może sobie pozwolić od zwykłych użytkowników.

Konkludując

Widząc, że jednostki systemowej – to kompleks poskładać części komputera, czytelnik może tylko wiedzieć, jak podłączyć i korzystać z tej platformy w domu lub w biurze. Na tym etapie, to jest bardzo łatwe, ponieważ wszyscy producenci martwić o użytkownikach i przyjąć jeden standard, który wymaga odpowiednich złączy dla wszystkich akcesoriów i oznaczeń kolorystycznych.

Rozkładanie sam blok w części tylnej, właściciel ustali, że wszystkie terminale na płycie mieć różne kształty, a niektóre składniki różnią się od siebie barwy. W ten sposób, łącznik fioletowy klawiatury do wstawienia do odpowiedniego styku komputera kolorów. Monitora i myszy są również odpowiednie dla rozmiaru portów. Nawet przewód zasilania będzie w stanie nie wkładać poprawnie, ponieważ wszystkie zasilacze mają wbudowany uziemienia.