769 Shares 2510 views

Legendarny „Kalash” – najlepszy w świecie automatyczny AK-47

Broń jest znany ludziom od niepamiętnych czasów z okresu neolitu. Jednak potem grał tylko kije i kamienie. Jak się rozwija, ludzkość nigdy nie zapomniał do opracowania narzędzi i broni.


Zestaw specjalnych urządzeń mających trafić w cel, używane do polowań i sportu, do sygnalizacji i ochrony, ale w przeważającej części, niestety, do ataku lub obrony w trakcie wojny.

Nowoczesna broń wojskowa – jest to skomplikowane urządzenia techniczne, najbardziej różnorodne i bardzo liczne. Szczególne miejsce wśród wszystkich rodzajów broni ręcznej trwa Kałasznikow AK-47, legendarny „Kalasze”, utworzony w 1947 roku i jest nadal w służbie wielu armii na świecie.

Broń wszech czasów

AK-47 broń automatyczna o nazwie najlepsze ubiegłego wieku, i stworzył swój rosyjski projektant, laureat wielu nagród państwowych, Michaił Kałasznikow za życia stał się legendą i symbolem ich kraju.

Historia tej broni automatycznej rozpoczęła się po 1943 roku przyjęła tymczasową 7,62 mm nabój został przyjęty. Nowy system broni strzeleckiej został zaprojektowany specjalnie dla tej kasety. W 1944 roku, kilka oryginalnych wzorów, które zostały zaproponowane, a w 1946 roku wprowadziła na rynek modelu młodego projektanta Kałasznikow. Po udanych testuje nową maszynę, na wskaźniki zagregowane przekroczyła projektowanie innych znanych rusznikarzy, został przyjęty i oznaczony AK-47.

Cnoty „Kalasze” są znane i uznawane na całym świecie. To wyjątkowa niezawodność w każdym, nawet trudne warunki, łatwość konserwacji i użytkowania, prostota, niskie koszty, szczególnie w produkcji masowej.

Są jednak pewne wady: niezbyt udane ergonomia całą maszynę, w szczególności niewygodne tłumacz bezpiecznik zadowalającej wielkości i kształt rękojeści, raczej surowe celownicze, nie przyczyniając się do dokładności, którego celem ognia. Jednak pewne braki nie kolidować z AK-47 do rozważenia doskonałą broń.

Następnie, urządzenie wielokrotnie modyfikowane. Przez dziesięciolecia, nieugięte poszukiwanie legendarnego projektanta konstrukcji przyniósł broń do granic perfekcji. W uzupełnieniu do automatycznego Kałasznikowa, zaprojektowany jako broni myśliwskiej i karabinów maszynowych. Trudno jest przecenić skalę swojego talentu. Obecnie pomysłem Kałasznikow używany przez siły zbrojne w ponad 100 krajach na całym świecie. Jest to masa broni lekkiej w historii ludzkości.

ciekawostki

  • AK-47 – karabin Kałasznikowa – figuruje w Księdze Rekordów Guinnessa jako najbardziej powszechnych bronią na świecie. Według niektórych raportów, obecnie jest ich prawie 100 milionów sztuk.
  • Przez radzieckie i później rosyjskiej armii, maszyna jest więcej niż 60 lat. Możliwość demontażu i montażu tej broni jest nadal częścią podstawowej wiedzy młodego wojownika.
  • Kałasznikow zaszczyt uczestniczyć godła niektórych krajach, takich jak Zimbabwe, Mozambiku i Republiki Timoru Wschodniego. Nie trzeba dodawać, wielu byłych koloniach z użyciem AK-47 zyskał wolność i stał Niepodległych Państw.
  • Dziwne, ale prawdziwe: w niektórych krajach afrykańskich, noworodki zaczęli nazywać nazwę Kalash.
  • Na wybrzeżu półwyspu Synaj w Egipcie, Kałasznikow jest zabytkiem.
  • Na cześć 450. rocznicy wejścia Rzeczypospolitej Udmurckiej rosyjskiego „bank centralny” wydała okolicznościową monetę z wizerunkiem AK. Jest to region z najsłynniejszych broni masowej produkcji została ustalona.
  • Popularność – wielka moc! Nawet w wielu grach komputerowych fotografowania pojawi się „Kalash” jako głównej broni.
  • Pod koniec ubiegłego wieku, z pominięciem atomowej bomby i kosmicznej technologii automatyczny AK-47 został uznany za wynalazek XX wieku, aw 2004 roku „Kalash” zajęła trzecie miejsce na liście „50 produktów, które zmieniły świat”.

Michaił Kałasznikow i jego maszyna

Michaił Kałasznikow zawsze powtarzał, że tworzenie ich broń nie zabijać, ale chronić. Ale zabił 250,000 ludzi, ćwierć miliona rocznie AK kul. Uważa się, że ta broń zabiła więcej ludzi niż przez ataków bombowych, artyleryjskiej i rakietowej. Niektórzy naukowcy i inżynierowie, stworzyć broń i wytrząsa swoją niszczycielską moc, do końca życia frustracji w ich własnych tworów, takich jak Robert Oppenheimer, który stworzył bombę atomową. Mihaila Timofeevicha Kalashnikova też dręczyły wątpliwości co do odpowiedzialności za tworzenie takich śmiercionośnych broni. Duchowe doświadczenia, spowodował śmierć wielu ludzi zabitych przez karabin maszynowy zaprojektowany je, podzielił się z patriarchą Moskwy i Wszechrusi Cyryl, który wysłał list sześć miesięcy przed jego śmiercią. Kałasznikow zmarł w grudniu 2013 roku.

stanowisko Kościoła

Kościół wspiera twórców broni, gdy jest on przeznaczony do ochrony ojczyzny. To nie potępia go, a żołnierze, którzy używają go do tego celu. Kałasznikow wynalazł maszynę, aby chronić ojczyznę, a nie dla innych krajów terrorystów. Inną rzeczą jest to, że politycy nie mogą uzgodnić między sobą i używać broni na potrzeby terroryzmu oraz morderstwa.