227 Shares 3387 views

Kałowe węglowodany i inne ważne badania

analiza kału na węglowodany – to dość powszechny sposób badanie, które dostarcza informacji o obecności mleczarni złego wchłaniania lub nietolerancji laktozy. kał badawcze mogą dostarczyć wiele przydatnych informacji na temat kondycji układu pokarmowego, proces trawienia i możliwych naruszeń.


węglowodany kałowe

Jak już wspomniano, badanie przypisane pacjentów z podejrzeniem nietolerancji laktozy. Co do zasady, taka analiza jest przepisywany do dzieci w wieku poniżej jednego roku – w tym okresie, najczęściej naruszenie trawienia mleka i produktów mlecznych zawierających laktozę (cukier mleczny). Rzeczywiście, w tym wieku, mleko – jest to główny pokarm dla dziecka.

węglowodany kału przeprowadza się w obecności określonych objawów niestrawności. Zazwyczaj pacjent jest dzieckiem staje się nastrojowy, zwłaszcza po posiłkach. Nietolerancja produktów mlecznych towarzyszy wzdęcia, tworzenia i gromadzenia zwiększonych ilości gazu do jelit, bóle brzucha. Inną charakterystyczną cechą – jest to częsty mitralnej, które mogą być wyjaśnione przez zwiększonego ciśnienia w jamie brzusznej.

Jeśli chodzi o wydajność, to jest normalne w stolcu dziecka należy przestrzegać nie więcej niż 0,25% węglowodanów. Jeśli liczba ta jest większa, konieczne jest przeprowadzenie dodatkowych badań. Ale nie martw się, jeśli kałowe węglowodany były pozytywne, zwłaszcza w pierwszych trzech miesiącach życia. Rzeczywiście, w tym okresie, proces trawienny jest dopiero zaczynają się pojawiać. W większości przypadków, nietolerancja mleka odchodzi na własną rękę, z wiekiem. Co do środków terapeutycznych, lekarz może przepisać leki, które zapobiegają rozwojowi dysbioza. Musisz również prawidłowe odżywianie matki (jeśli dziecko jest karmione piersią), a także masaże brzucha, aby pomóc złagodzić ból.

Analiza biochemiczna kału

Analiza ta jest również ważna, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Dzięki tej metodzie badawczej mogą wykryć obecność dysbioza jelit. Fakt, że korzystne bakterie mikroflory jelitowej wydzielają pewne produkty przemiany materii – głównie metabolity lotnych kwasów tłuszczowych, takich masłowy, octowy i propionowy. To jest ich liczba i uwzględnione w analizie biochemicznej kałem.

Warto zauważyć, że dysbioza – naruszenie jakościowego i ilościowego składu mikroflory. Najczęstszą chorobą jest wynikiem złego odżywiania, ciągłym stresie, leczenia antybiotykami. W zależności od nasilenia choroby, sposób leczenia może być różna. Najczęściej pacjenci są przypisane do otrzymania żywe kultury bakterii mlekowych i bifidobakterii.

Kału grupa jelit

Inną bardzo ważną badania, które wykazuje obecność infekcji jelitowych, oraz do określenia głównego czynnika sprawczego. Procedura ta obejmuje nie tylko badanie mikroskopowe wymazu, ale kultury kału na obecność chorobotwórczych mikroorganizmów.

Oczywiście, taka analiza jest przewidziany z podejrzeniem zakażenia jelit. Ale w instytucjach publicznych, zwłaszcza szkół i przedszkoli badania przeprowadzane regularnie jako środek profilaktyczny. Fakt, że infekcje układu żołądkowo-jelitowego jest jedną z najczęstszych chorób. Ponadto, dzieci przechodzą przez artykuły gospodarstwa domowego (ręczniki, zabawki, ubrania), który zagraża rozwojowi epidemii. Im wcześniej wykryty infekcji bakteryjnej, tym łatwiej jest zapobiec masowe zakażenie.

W każdym razie, analiza – to nie tylko metoda diagnozy, ale również bardzo ważnym sposobem zapobiegania. Dwa ostatnie badania zalecane co najmniej dwa razy w roku, aby pomieścić każdą osobę, niezależnie od samopoczucia i zdrowia.