112 Shares 2659 views

Lilian Thuram: życie i biografia najlepszego piłkarza Francji w 1997 roku

Lilian Thuram urodził się w 1972 r. W dniu 1 stycznia w Guadalupe. Jest to słynny francuski piłkarz, który zakończył swoją karierę w 2008 roku, pięć lat temu. Ma dość bogatą i ciekawą karierę, a także pełną osiągnięć. I warto o tym mówić.

Ciekawe fakty

Lilian Thuram, obrońca, miał od samego początku zupełnie inne plany swojego życia. Początkowo chciał być katolickim księdzem. W pewnym momencie odkrył jednak ukryty talent piłki nożnej. Więc Lilian Thuram zaczął angażować się w ten sport. I jest dość późno. W 1991 roku w "Monaco" rozpoczął swoją prawdziwą karierę zawodową. A potem, po pięciu latach kariery w klubie francuskim, to jest w 1996 roku przeniósł się do Włoch. Przez cały czas spędzony w "Monaco", Thuram zagrał 173 meczów i strzelił dziewięć goli.

W "Parmie" spędził pięć lat. W tym czasie przeszedł na boisko 201 razy, ale strzelił tylko jeden gol. Potem – znowu pięć lat kariery, tylko w Turynie "Juventus". Dla "starego sygnatariusza" zagrał 144 meczów, również strzelił tylko jeden gol. Ostatnie lata jego kariery Lilian Thuram spędził w katalońskim "Barcelonie", gdzie grał z czterdziestu jeden meczów w latach 2006-2008.

Podczas całej kariery klubowej, który rozpoczął się w 1991 roku i zakończył się w 2008 roku, obrońca zagrał 559 meczów i wygrał 11 goli.

Problemy zdrowotne

Wydaje się, że Lillian Thuram postanowiła zakończyć swoją karierę z powodu wieku. Jeszcze w tym czasie miał już 36 lat. Wiele w tych latach decyduje, jak mówią, na powiesić buty na paznokcie. Prawdziwy powód nie leżał w tym. W rzeczywistości wszystko było inne.

Po zakończeniu kariery w Juventusie planował podpisać umowę z paryskim "PSG". Jednak wstępne badania lekarskie we Francji przed przejściem do Paryża Saint-Germain ujawniły poważne problemy z sercem. Z tego powodu Lilian Thuram musiał zakończyć karierę od 36 lat.

Kariera w reprezentacji narodowej

W piłce nożnej piłkarskiej drużyny piłkarskiej zagrało ponad 140 meczów. Ponadto jest właścicielem rekordu liczby meczów rozegranych dla tego zespołu. W zespole zdobył oczywiście tylko dwa goli. Jednak zarówno w półfinale Pucharu Świata w 1998 roku . To była gra przeciwko Chorwackiej drużynie narodowej. To właśnie dzięki dwóm celom Turamy drużyna dotarła do finału. Wynik był bardzo śliski – minimalny remis (1: 1). Dzięki reakcji i zręczności Francuzów zespół wygrał 2: 1 i dobiegł końca.

Dodatkowo Lillian Thuram, której biografia obfituje w ciekawe szczegóły i fakty, uczestniczyła w reprezentacji narodowej podczas mistrzostw świata w 2002 i 2006 r. (Turniej z 1998 r. Nie jest brany pod uwagę) oraz w mistrzostwach europejskich. Ich łączna długość wyniosła odpowiednio cztery – 1996, 2000, 2004 i 2008 rok. Po 2006 roku postanowił zakończyć grę w reprezentacji narodowej.

Życie osobiste i interesujące fakty

Oprócz bogatej kariery, ma również rodzinę Lilian Thuram. Ma dwóch synów z żoną, Marcusem (ma teraz 18 lat) i Hefren (ur. W 2002 r.). Bramkarzem wielkiego francuskiego piłkarza, który nazywa się Joanne Thuram-Julien, jest bramkarz "Monako". Co prawda, w 2010 roku został wypożyczony do FC Tour. Innym interesującym faktem jest to, że Thuram zaakceptował islam, chociaż początkowo, jak można by było wspomnieć, planował zostać katolickim księdzem.

Gracz ma wiele osiągnięć. Po pierwsze, jest najlepszym piłkarzem Francji w 1997 roku. Po drugie, właściciel Pucharu kraju (w latach 1990-1991). Ponadto zdobył Puchar i Puchar Superpucharu oraz jeden z najbardziej prestiżowych nagród – Puchar UEFA. Dwukrotnie został mistrzem Włoch (z Juventusem) oraz z drużyną narodową – zdobywcą Pucharu Świata w 1998 roku. Nawet gdy drużyna narodowa wygrała Mistrzostwa Europy w 2010 roku i Puchar Konfederacji w 2003 roku. Ogólnie Lilian ma dość bogatą karierę piłkarską. I trudno nie przyznać, że zasługuje na szacunek.