110 Shares 9884 views

Prosty przepis na ciasto drożdżowe gotowane na różne sposoby

Często początkujących kucharzy, starając się opanować ciasto drożdże piekarskie boi zestaw zaleceń dotyczących przygotowania. W rzeczywistości, nauczyć się piec każdy ciasta drożdżowego jest bardzo prosta. Konieczne jest, aby pamiętać, że ciasto drożdżowe można przygotować w cieście, ale można użyć bezoparnym sposób. Ponadto drożdże mogą wziąć zarówno świeże i suche, który nazywany jest również natychmiastowe.

Oto prosty przepis na ciasta drożdżowego, gotowane bezoparnym sposób. Musimy szklanki mleka (może wodę, jogurt lub surowica), jaja, 20 g świeżego lub pół pakietu (o masie 11 g), z drożdży suszonych. Ponadto, trzeba będzie wziąć cztery łyżki oleju roślinnego (lub można stopić masło), pół łyżeczki soli, dwie łyżeczki cukru. Jeśli planujesz gotować słodkie ciasto, cukier może trwać dłużej – pół szklanki.

Zaczynamy gotować. Świeże drożdże rozpuszcza się w ciepłym mleku i suszy – miesza się z mąki. Jaja rozciera się z cukrem i solą. Masło (w przypadku korzystania z masła lub margaryny) stopiony. Teraz połączyć mieszankę mleka i jaj oraz rozpocząć wlać do mieszaniny mąki. Kiedy ciasto jest gładkie, wlać do niego masło i dalej ugniatać, najpierw w misce, a następnie – na pokładzie cięcia posypane mąką.

Gotową elastyczne ciasto zwinięte w kłębek, umieścić w misce, przykryć ręcznikiem i umieścić w ciepłym miejscu. czas pokryć zależy od wielu czynników. W tym jakość drożdży używanych. Zazwyczaj ciasto rośnie dobrze na jedną do dwóch godzin. Po pierwszym wyciągu musi obmyat i ponownie pozostawić do odzysku. Następnie produkty ciasta może być utworzony. Przed pieczeniem lub gorąco przygotowane placki bochenek albo trzeba ponownie dać czas na wilgoć – piętnaście minut.

Ciasto wytworzone sposobem bezoparnym mogą być smażone i ciasta do pieca, proste rolki, pizza lub tart. Ale jeśli chcemy dodać do ciasta nad pieczenia (jaja, masło, cukier), to musimy przepis na ciasto drożdżowe, gotowane w cieście.

Pół szklanki mleka musimy pięć jaj sto gramów masła, pięćdziesiąt gramów świeżych lub pełnego pakietu (11 gram) suszonych drożdży. Musimy soli łyżka połowę i cukru, które można umieścić na swoim smaku. Ciasto na słonych wypieków można umieścić dwie łyżki cukru i słodkiego ciasta – pół kubka.

Więc jak zrobić metodą gąbki ciasto drożdżowe? Po pierwsze, zagnieść ciasto, które jest również znany jako gąbka. Z tego mleka podogreem i rozpuścić w nim drożdże i łyżkę cukru. Następnie vsyplem wiele mąki z wytworzeniem ciasta, przypominający gęstości cieczy kwaśnej śmietany. Gotowy napar kamuflaż top z ręcznikiem i umieścić w ciepłym miejscu do wyrośnięcia. Opara jest uważany za zakończony, gdy jest to możliwe, aby rosnąć i zaczyna już spadać. W tym czasie powierzchnia ciasta „zmarszczek” zaczyna być pokryte.

W tym czasie trzeba przygotować gotowości gąbki pieczenia – jajka z cukrem i roztopionym masłem. W rasstoyatsya wywaru dodać piekarń i pozostałą mąkę, zagnieść ciasto i pozostawić go na dwie – dwie i pół godziny, aby się wspinać. W tym czasie ciasto będzie musiał raz obmyat. Z tego testu można upiec bułki, bułki, ciasta i inne wypieki bułeczki.

Ale przepis ciasto drożdżowe, po czym możliwe jest, aby poradzić sobie z gotowania znacznie szybciej. Będziemy potrzebować szklankę woda podgrzewana, torbę marki SAF-drożdże „Moment”, funt mąki, jaj, siedem łyżeczek oleju roślinnego, pół łyżeczki soli i łyżkę cukru.

Weź pół ciekłych standardów (swoją drogą, nie koniecznie wziąć wodę, można użyć mleka, serwatki i jogurt), drożdże, łyżeczkę cukru i kilka łyżek mąki. Przygotowujemy wywar i pozostawić go przez dziesięć minut. W tym czasie, w drugiej misce wymieszać jajka z pozostałego cukru, wody, masła i mąki. Kiedy ciasto rośnie, wlać go do reszty produktów i zagnieść miękkie ciasto. Zostawiamy je na pół godziny w ciepłe miejsce, a następnie przystąpić do cięcia. Jak widać, ten przepis na ciasto drożdżowe łatwiej i szybciej.

Ciasto drożdżowe można przygotować bez dodatku pieczenia. To ciasto jest idealny dla tych, którzy posiadają siedzibę. Ponadto, ciasto nie zawierające bułkę, dawno nieaktualne.

Tak aby drożdże chude ciasto, zrobić trzy – trzy i pół szklanki mąki, pół standardowego pakietu suchych drożdży, szklanka wody, łyżeczkę soli i pięć łyżek oleju roślinnego.

Wlać wodę do miski, dodać drożdże, cukier i wymieszać. Jak to jest widoczne na powierzchni pianki, wylewanie z oliwek, sól i jeden kubek mąki, wymieszać. Następnie wlać kolejną szklanki mąki i mieszać ponownie. Mamy dość gęste ciasto, więc następnym szkła wlać na pokładzie i na tym samym wyrzucić naszego ciasta, ugniatać go kontynuować aż przestaje być lepki. Przełóż ciasto do wyrośnięcia. Kiedy będzie to wzrost objętości i pół razy, tłoczona, a następnie czekać, aż powstanie. Po drugie ciasto podnoszenia można rzeźbić, tworząc różne produkty.