856 Shares 1756 views

Jak przygotować miód w domu? Przepis na niskim piciem alkoholu

Ten wspaniały napój jest znana w Rosji przez długi czas. W dawnych czasach, nawet miał tradycję picia Mead nowożeńcy na miesiąc po ślubie. Narzeczeni nie wolno pić żadnych innych alkoholi. Prawdopodobnie tam i wyrazem „miesiąc miodowy”. Co to jest odurzający eliksir? Miód – mała ilość wody rozcieńcza słodki produkt naturalny wytwarzane przez pszczoły i jego dalszej fermentacji po krótkim provarivaniya. Jak zrobić miód w domu? Przepis zaproponowany w tym artykule zostały opisane w dwóch wykonaniach. Pierwszy napój będzie podobny w treści do słabego piwa alkoholowego, drugi – lekkie wina.

„Szybki” miód pitny w domu: pięć dni fermentacja przepis

Opisane rozwiązanie jest najczęściej stosowane w lecie na drinku ugasić pragnienie. rozwiązuje również inny problem wynikający z pszczelarzami z przypadkowym fermentacji miodu. Lekko „uszkodzony” produkt można bezpiecznie rozpocząć w przypadku stosując jako główny składnik. Dość łatwo i szybko można go otrzymać w tym procesie miodu pitnego w domu. Przepis obejmuje zastosowanie przyprawy i suszonych szyszek chmielowych, które są sprzedawane w farmacji. Tak więc, do wrzącej wody (dwa litry), wlać dwie filiżanki miodu. Mieszać i gotować przez pięć minut. Kontynuując usunąć pianę z powierzchni. Wlej pięć gramów chmielu, na trzeciej części łyżeczki cynamonu i gałki. Po wymieszaniu, zdjąć z ognia i przykryć pokrywą. Dry drożdży piekarskich (częściowe łyżeczki) rozpuścić w niewielkiej ilości słodkiej wody. Po pojawieniu się pęcherzyki (około pół godziny), mieszaninę wylano do chłodzi się do temperatury 50 ° roztworu miodu. Preparat ten miodu w domu obejmuje zastosowanie butelkę fermentacyjną z uszczelnieniem wodnej, aby zapobiec wnikaniu nadmiaru powietrza. Wylać mieszaninę na pojemniku i owinąć, umieścić w ciepłym miejscu przez cztery do pięciu dni. Gotowości jest określone przez brak piany na powierzchni. Przelać do butelek, wypełniając po brzegi, a nie mocno skręcając korek. Po odstaniu w lodówce do pięciu dni napój alkoholowy jest gotowy. A jak jest silny Mead? Sposób wytwarzania opisany poniżej różni się zwiększenie czasu fermentacji. Dostać coś takiego słabego wina.

Silne Mead w domu: trzymiesięczny przepis ekspozycja

stosunek produkt jest w przybliżeniu taka sama. Główną różnicą – w metodzie gotowania.

1,25 kg miodu wlać gorącą przegotowanej wodzie (8 litrów), wymieszać i pozostawić na dzień. Potem znowu postawić na kuchence i gotować na małym ogniu przez około godzinę. Przez syropu poluostyvshemu, dodać dwie łyżki łyżki chmielu i gotować jeszcze przez trzydzieści minut. Otrzymaną mieszaninę maksymalnie zamknąć pokrywę i wygrzewania przez około dwa tygodnie. Kiedy ospały fermentacja może dodać trochę drożdży. Następnie pić butelkowaną i umieścić w piwnicy do „dojrzewania”. Mead jest uważany za gotowy po dwóch lub trzech miesięcy od rozliczenia.