749 Shares 8603 views

Uszczelki niemowlęcym. Mała foka. Belek – szczenięta

Uszczelki są powszechne we wszystkich północnych mórz. Drapieżny ssaków z grupy płetwonogich. Dwa podgatunki (Europejska i wyspa) są wymienione jako zagrożone. W wodach przybrzeżnych Pacyfiku i oceanach Atlantyckim, Morzu Północnym i Bałtyku są wypełniane przez foki.

Opis zwierzęta

Waga i długość zwierzęcia może się zmieniać szeroko – dziewięćdziesięciu pięciu kilogramów do trzech ton, od pół do sześciu metrów. Najmniejszy gatunek – foki obrączkowane, największa – słoń. Zazwyczaj kolor brązowy zwierząt, szary lub czerwonawy. W naturalnych warunkach, kobiety żyją aż do trzydziestu pięciu lat, a mężczyźni – do dwudziestu. ciała zwierzęcia jest wrzecionowate, ma łeb, zwężający przodu. Krótki i nieaktywne szyja, uszy brakuje. Dobrze zdefiniowane, ale krótki ogon. Przednie płetwy są dość krótkie (mniej niż dwadzieścia pięć procent całkowitej długości korpusu). Są one znacznie krótszy tył.

Reprodukcji i karmienia

W okresie godowym, uszczelki są trzymane w parach. urodzenie dziecka występuje zwykle na lodzie. Ur jeden szczeniaka. Aby światło pojawia że zaobserwowane całkowicie fizycznie utworzony. Częściej niż kobiety starają się ukryć swoje młode w norach śniegu. Karmienie mleka zatrzymuje się, gdy dziecko nie jest jeszcze w stanie się wyżywić, więc od dwóch do dwunastu tygodni od głodu zwierzęta, które przeżyły tylko ze względu na nagromadzenie tłuszczu.

foczek: nazywa?

Jest to chyba najbardziej urokliwych przedstawiciele świata zwierzęcego – duża głowa i duże, szerokie oczy. Ponadto, te dzieci mają futro śnieżnobiały, który obejmuje całe ciało. Od czasów starożytnych nazywano Pomor dorosły mężczyzna harfa uszczelka uszczelki, kobieta – utelgoy i ich młode nazwane inaczej, w zależności od wieku – Belka Zelentsy Serko, Khokhlushka. Wszystkie te nazwy są prawidłowe i istotne w dzisiejszych czasach. W literaturze naukowej, mała uszczelka często nazywany szczeniak. I to baby seal pup nazywa.

Szczenięta: narodziny

W miesiącach letnich, uszczelki mieszka na dalekiej północy. Późną jesienią, zaczynają przesuwać się na południe. Na rozrodczość wybiorą duży i silny kry lodowe, które są „zaciąg detnye”, które można rozciągnąć do kilkudziesięciu kilometrów. Liczba zwierząt w tych „kolonii” ma dziesiątki tysięcy osób. Uszczelnienie ciąża trwa jedenaście i pół miesiąca. Muszę powiedzieć, że lód – solidna antyseptyczne: bardzo niskie temperatury nie pozwalają się rozwijać bakterie. niemowlęta urodzenia jest od stycznia do kwietnia. Większość cieląt wynika z lutego dwudziestą 5 marca.

SEAL-Zelenets

Noworodka szczeniąt swoją nazwę (a raczej jeden z nich) był ze względu na kolor jego sierści. Ciało szczeniaka jest pokryta grubą, długie białe włosy z zielonkawym odcieniem. Od tego doszło nazwę „Zieleniec”. Przy urodzeniu waży 10,8 kg, a długość 92 cm.

Seal-pup

Zielonkawy odcień utrzymuje się przez długi czas. Nawiasem mówiąc, to powstaje pod wpływem płynu owodniowego w macicy. Pięć dni później znika całkowicie, uszczelki i szczeniąt, zdjęcia, które można zobaczyć w tym artykule, jest przekształcony w uroczym stworzeniem całkowicie białe. W tym czasie, jest bardzo uzależnione od matki. Samica uszczelka karmienia jej dziecko co cztery do pięciu godzin. Jej mleko jest bardzo tłuszczu (tłuszcz jest do pięćdziesięciu procent). Dzięki tym dniu dziecko zyskuje do trzech kilogramów. W tym okresie bardzo bezradny szczeniąt. Co to nazwać w tym czasie? Oczywiście, szczenię.

seal pup funkcje

Belka ogromne oczy są stale podlewanie, więc wydaje się, że krzyki zwierząt. Ale to naturalny proces nawilżenie oka. Szczeniak, szczeniaki, stale wstrząsając. Wynika to z regulacji ciepła w jego ciele. On jeszcze nie utworzyła warstwę tłuszczową jak na dorosłego zwierzęcia. wełna Belka składa się z przezroczystych pustych włoskami, które są dobrze Miss na czarnej skórze, dzięki czemu nagrzewa go.

Istnieje błędne przekonanie,

Przez długi czas naukowcy pomyśleli o tych zwierzętach, kobieta, co jest konieczne od czasu do czasu być daleko w poszukiwaniu pożywienia dla siebie, jest Belka głos. To nie jest tak. foczek ma niepowtarzalny zapach, dzięki czemu jego matka znajdzie.

Wierzono, że szczenięta (których nazwa pup), który po raz poklepał mężczyznę pozostanie „sierot”. Samica nie nadaje się do tego. To nie jest prawda. Jeśli zdarzy ci się być na biegunie północnym, można prasować te fascynujące zwierzęta, jak chcesz, ale należy to zrobić w rękawiczkach, jak oni reagują bardzo negatywnie na zbyt „gorącym” dla nich ludzkiej ręki.

I kolejna wskazówka. Belka głaskania i bawi się z nim, nie blokują go od matki – dziecko stracił wzrok, to może przejść do ataku.

Seal-hohlusha

W trzecim tygodniu życia szczenię zaczyna zanikać. Pod jego luksusowego białego futra skóra staje się zauważalne srebrzysty. Tydzień uszczelka dziecko nazywa hohlushey.

Wyszukiwania – szczenięta

Kiedy szczenię uszczelka jest wykonywany jeden miesiąc, futro zwierzęcia zostaje ponownie zmieniona. Odwraca się normalne dla tych ssaków, twarde i krótkie włosy płaszcz. Futro jest w kolorze szarym, na odwrocie – ciemniejsze. Są ciemne, prawie czarne plamy. W tym okresie dziecko nazywa uszczelka Cerca.

uszczelnia wroga

Najstraszniejsze i bezwzględny wróg uszczelek jest niedźwiedź polarny. Pod koniec srogiej zimy i głodnych szczeniąt dla niego – wielkiej produkcji. Samica zwykle nie chroni Belka – że może on sprzeciwić się głodny i wściekły drapieżnika w jej rodzimym elementu? Jeśli w ciągu śnieżny nory sufitu ponad metr, niedźwiedź jest trudno znaleźć schronienie, ale jeśli dziura zostanie znaleziony, szczenię jest skazany.

uszczelnienie polowanie

Nasz kraj był jedynym na świecie, gdzie zezwala się na zdobycz szczeniąt aż do dwóch tysięcy dziewiątego roku. Ponadto, Rosja jest również głównym importerem foki. Zazwyczaj jest to futro więcej osób dorosłych – Serkov.

Ochrona zwierząt

Pierwszą organizacją, która miała na celu ochronę szczeniąt stał IFAW Międzynarodowy Fundusz. Organizacja ta powstała w celu ochrony tych fascynujących zwierząt cennych futer. Jego fundusz pracy dystrybuuje do Kanady i Rosji. Za swoją pracę i dołączył do wielu znanych ludzi na świecie. Bridzhit Bardo w 1977 roku zorganizowało demonstrację poza norweskiej ambasadzie. Następnie prezydent Francji zakazała importu futer Belka. Dlatego musimy uznać, że to Francja – pierwszy kraj do wprowadzenia specjalnych środków zakazujących mających na celu ochronę tych zwierząt. Obrońcy później dołączył Pol Makkartni. Poleciał do Kanady dla uboju szczeniąt miejscu i odbyła kilka imprez charytatywnych.

W Rosji rozpoczęły się prace w 2008 roku staraniem społeczeństwa. Wiele znanych osób z naszego kraju zaapelował do prezydenta. Elena Kamburova Andrei Makarevich, Lyme Vajkule, Konstantin Raikin, Mikhail Shirvindt i inne podmioty, a także naukowcy, artyści, dziennikarze poparł protest przeciwko niszczeniu szczeniąt.

W lutym 2009 roku w naszym kraju mamy pełną (tymczasowe) zakaz połowu foczek we wszystkich grupach wiekowych. Władimir Putin (premier w czasie) brawami zwolenników zwierząt na całym świecie. To on dokonał zakazu.