606 Shares 8521 views

Betony: Zalecane dawkowanie

Tradycyjna medycyna oferuje alternatywę zamiennych tylu leków aptecznych. Ponadto, jeśli tabletki utwardzane są przez jedną agencję, ale zawsze uszkodzony przez inny, takie jak wątroba i jelita. Dlatego też, jeżeli jest to możliwe do wyleczenia za pomocą napary z ziół, z niej skorzystać. Ten artykuł będzie uznać Betony. Zioło to rośnie powszechnie w naszych szerokościach geograficznych, i prawdopodobnie nie będzie ponownie spotkał się z nią w lesie, polanach, lub w ogrodzie.

trawa Betony

Druga nazwa tej rośliny – Stachys officinalis, należący do rodziny Lamiaceae. Rośnie wszędzie na terytorium Rosji i Europie. Jego wygląd przypomina Betony martwy pokrzywy. Ale gdy spojrzymy na różnice są wyraźnie widoczne. Po pierwsze, list jest znacznie smuklejszy pokrzywa głuchy. W tej rośliny to samo czworoboczna łodyg i liści owłosione. Ale litery liście są znacznie większe i mają wydłużony kształt. A kwiaty (magenta światło lub światło-różowy kolor) są gromadzone w kłosie kwiatostanu. Betony kwitną w połowie lata.

Betony. aplikacja

Roślina ta zawiera dużą ilość alkaloidów, żywice, olejki eteryczne, witaminy, białka betonitsina K i S i in., Tak więc zakres zastosowania trawy jest bardzo szeroki. W medycynie ludowej, najczęściej używane części nadziemnych roślin zebranych w czasie kwitnienia. Rzadziej stosowane korzeń.

Początkowa dawka zawiera środki uspokajające, środki wykrztuśne, właściwości przeciwzapalne. Również ten ekstrakty ziołowe uspokajają układ nerwowy i pozytywny wpływ na metabolizm. Betony był stałym towarzyszem w kampaniach wojskowych ostatnich stuleci. Nawet Suvorov polecił swoim żołnierzom z „mocnym żołądku”, aby wykorzystać fragmenty tego zioła. Wywar z liści tej rośliny jest doskonałym środkiem przeczyszczającym. We Francji, pismo uznawane przez oficjalnej medycyny. Liście roślin stosuje się do długich niegojących się ran, a proszek z suszonych ziół stosuje się jako tabaki bólów głowy i przeziębienia. Działania niepożądane związane ze stosowaniem leku litery nie są ujawniane. Poniżej znajdują się zalecenia dotyczące stosowania roślin leczniczych. Ale przed ich użyciem należy skonsultować się z lekarzem.

recepty

terapia oddechowa. Choroby układu oddechowego stosować wywar z liści inicjałami. Aby to zrobić, należy wlać do garnka szkliwa dwa pełne łyżki suchej trawy i napełnić kubka wrzącej wody. Gotować na małym ogniu trawy przez około 15 minut. Szczep brzeczki i spożywać 50 g trzy razy dziennie przed posiłkami. W bulionie, można dodać miód.

W nie gojące się rany. W leczeniu ran i owrzodzeń muszą być przygotowane w infuzji. 3 łyżki wypełnienia czwarta litr gorącej wody i małym ogniu pół odparować ciecz. Stromy bulionu przez jedną godzinę. Płyn jest następnie niezbędne do filtrowania i stosuje się do obolałych miejsc szmatki nasączonej ciepłym bulionem.

Jeśli pocenie się stóp. Jeśli cierpisz z powodu nieprzyjemnego zapachu stóp, upewnijcie się, że kąpiel z dodatkiem bulionu Betony. Bądź zdrowy!