860 Shares 3919 views

Miód gourami do akwarium

Miód gourami – porusza nakrapiane ryb, charakteryzuje wytrzymałość i spokojny charakter. Jest to najmniejszy członek jego „klanu”, ale najbardziej uderzające. Siedliska gourami są Bangladesz i Indie.

Te ryby ze spłaszczonym po bokach owalnej ciała zamieszkują stawach i jeziorach, rzekach i nawet woda zalane pola. Kochają zbiorników wodnych z gęstą roślinnością, bez prądu lub zwolnionym z miękką wodą. Jasny kolor mężczyzn więcej niż kobiet.

Ciało męskiego karłowaty ryby natury został pomalowany w żółto-brązowe odcienie jasne, zwłaszcza w okresie tarła. W tym czasie ich barwa staje się pomarańczowo-czerwony lub brązowy i miód, który dał początek nazwie ryb. Całej długości korpusu jest nachylony szeroki czarny i niebieski taśmy. Płetwa grzbietowa graniczy z żółtym paskiem. Promienie miednicy-fin są pomarańczowe lub czerwone odcienie. Występuje naturalnie karłowaty czerwony kolor jest wynikiem skrzyżowania Koloseum i PRĘTNIK WARGACZ miód karłowaty.

zachowanie

Ta spokojna dziewczynka jest bardzo nieśmiały. Przy pierwszych oznakach zagrożenia bierze schronienia w gęstej roślinności. On dobrze dogaduje się z innymi spokoju i najmniejszy członek elementu wody. Większość czasu spędza gourami miód w górnej i środkowej warstwie wody.

zawartość

Akwarium wykonane w co najmniej 50 litrów, w oparciu na dwóch parach zwierząt. Nie powinno być to miejsce, gdzie nie ma zarośla życia. Gleba jest lepiej wziąć ciemności i sprawiają, że oświetlenie jest słabe. Karłowaty ryby oddychają powietrzem atmosferycznym, więc powinien być zawsze ciepłe. W tym akwarium przykryć pokrywką. wymagane – obecność filtrację, napowietrzanie, zastępując większość wody raz w tygodniu. Temperatury – od 22 do 28 stopni.

Rozmiary karłowaty są małe, więc wolą jeść małe Bloodworms, rozwielitki, larwy komara suche i owadów. Płatki mogą być stosowane składniki roślin jak środki biologiczne.

Karłowaty Miód: rozcieńczenie

Falowanie gourami łatwe, młode osobniki są chore i zakażone pasożytami. Wystarczająco pary na tarło mały zbiornik, litry przez 10. Ale w ogólnym akwarium tarło możliwe. Fry uratuje mniej, ale dla kobiet jest bardziej użyteczne. W miejsce tarła powinno być wystarczająco dużo roślinności i świeżą wodę. Wymagane glonów pływająca (na przykład, rzęsy). Samiec sprawia gniazdo i zaczynają się pojawiać. Płodność – 300 jaj, a czasem mniej. Kiedy wszystko jest zrobione, samica została wyjęta z akwarium.

Około dwóch dni mężczyzna dba o jajach, a następnie smażyć pojawiać. Teraz mężczyzna jest usuwany z akwarium. Poziom wody jest zostawiona w regionie 5-10 cm, a zacznie paszy wylęgu. dzieci zasilane zrobić orzęsków, można podać do żółtka. Po dwóch tygodniach życia w wrotek i widłonogi nauplii diety dodaje. Dojrzałość płciowa u młodych ryb wejścia w wieku sześciu miesięcy.

Miód gourami: sąsiedzi

Dobre sąsiedztwo uzyskać tetra neon, danio pręgowany Chopra, rasbora, kardynałowie, gupików, sum szkło, duże krewetki, zadziorów, Donaciinae. Jak widać, akwarium okaże się bardzo piękny kolor i zróżnicowana w populacji gatunku.