597 Shares 7994 views

FGKOU „Jekaterynburg Suvorov Wojskowa Szkoła”: historia, opis, cechy dopuszczenia

Obecnie Jekaterynburg Suvorov Wojskowa Szkoła jest państwem federalnym państwowa instytucja edukacyjna pod patronatem Ministerstwa Obrony.

historia

Z historii Jekaterynburg Suworowa Szkoły Wojskowej wiadomo, że powstała w czasie wojny przez specjalny dekret numer SNK 901, który został opublikowany w sierpniu 1943 r. Tak więc, rząd radziecki zadbał o przywrócenie na terenach wyzwolonych normalnego życia, a najbardziej pilne działania w tym zakresie jest wychowanie i edukacja nieletnich sierot. Głównym celem było nie tylko do szkoły średniej. Chłopcy przygotowują jako przyszłych oficerów Armii Radzieckiej. Swierdłowsku (Jekaterynburg) Suworow Military School pierwszy mieści się w zabytkowym i bardzo piękne miasto i nazwał Yelets Orłowski.

Pierwsze Kadeci mieli trudności. W Jekaterynburg Suvorov szkół naszego czasu, a nie sen: kadeci przydzielono domów jednopiętrowych z wielkich pieców do ogrzewania, a to nie było dla tych chłopców żadnych korzyści, żadnych podręczników, prac domowych i pisemnych w starych gazetach. Nawet wykwalifikowanych nauczycieli nie było. Jednak chłopiec nie czuł się trudnościami naszych współczesnych. Byli zadowoleni, że nie poszedł na ulicy. I chęci do nauki wojskowości był wyjątkowy kwota. I tutaj w 1943 roku została dostarczona do walki z czerwoną flagą, a od tego czasu 19 Jekaterynburg Suvorov Wojskowa Szkoła Dzień grudnia wierzy własne święto – urodziny.

początek

Następnie dziewięć Suvorov Wojskowa Szkoła zostały otwarte, w tym fakt, że takie trudności powstały w Yelets. Miasto został wybrany ten jeden. Powrót w 1843 roku, dokładnie przed stu laty, w Orel Bachtin Korpusu Kadetów został otwarty (jest to właściciel Michaił Bachtin miały ogromny wkład w odkrycie ciała). A po stuleciu, aby zastąpić nim przyszedł Orel, a później – „Jekaterynburg Suworow Military School” FGKOU

Pierwszym kierownikiem szkoły stał się generał major Aleksiej Vasilevich Kuzmin. I od tego czasu, trzymając wysoko sztandar wojowniczego Red Jekaterynburg Suworowa Szkoły Wojskowej. Jak wpisać tam być godnym oficerem, zainteresowany w wielu nowoczesnych chłopców.

Pierwsze kadeci

W pierwszym zestawie pięćset czternaście osób. W większości przypadków, te dzieci już dobrze wiedział, czym jest wojna. Wśród nich byli synami pułku, a te weterani – sygnalistów i harcerzy, nawet partyzanci. A ci, którzy nie mają czasu, aby zrobić trochę walki, wiedział, co to zajęcie dla większości. Co jest bombardowanie – wszyscy wiedzieli. I ze spalania oczy słuchali tych, którzy byli w walce, którzy już otrzymali nagrody nie chłopięce rządowych. Ten Zhenya Simpura, Vitya Chernyak, Wołodia Wały Vitaly Bogdanov, Dima Krasnikov … Jekaterynburg Suvorov Wojskowa Szkoła (Jekaterynburg) jest słusznie dumni z faktu, że poprzednik dzisiejszych kadetów mieli możliwość wzięcia udziału w paradzie na Placu Czerwonym, nie tylko w paradzie zwycięstwa w 1945 roku th, ale również na pierwszym, w paradzie siódmego listopada tego roku.

W Jekaterynburgu!

Dopiero w 1947 roku szkoła została przeniesiona Orel domu – w Swierdłowsku (później wrócił do miasta, jego nazwa – Jekaterynburg). Uczniowie dali budynek z przestronnymi pokojami, z dużymi oknami. Należał do szkoły oficer piechoty, który przez pewien czas był w jednym skrzydle budynku. Byłem w kadetów przykładem do naśladowania!

A w 1948 roku długo oczekiwany wydanie pierwsze – z badań wyróżnieniem, fotografie, które zdobią teraz płytę honorową w holu szkoły. Wiele z nich tutaj! W czerwcu 2016 FGKOU „Jekaterynburg Suvorov Wojskowa Szkoła” uzupełnionego dla wszystkich lat z 745 kadetów – złota i srebra medalistów. Jedenaście absolwenci szkoły mają tytuł Bohatera Związku Radzieckiego i Bohatera Rosji. Wiele z nich stało się oficerów i były najwyższe nagrody państwowe za odwagę w wykonywaniu służby wojskowej.

nauczycielstwo

Przeszliśmy trudną wojny i lat powojennych. Teraz Jekaterynburg Suvorov Wojskowa Szkoła otrzymuje informację zwrotną od absolwentów, zatłoczonym wdzięczności, bo nie ma unikalne doświadczenie kadry nauczycielskiej. Prawie wszyscy nauczyciele pracujący na najwyższych i pierwszych kategoriach kwalifikacji. To dzięki ich pracy i niestrudzony opiekę nad uczniami nie są godne tylko nauki, ale również wysoki wojskowy, fizyczne, moralne i edukacja estetyczna.

Kadeci ktoś się: niekwestionowanym autorytetem są nauczyciele, weterani pracy, zaszczycony nauczyciel języka rosyjskiego. W 1990 roku szkoła została uznana za najlepszą spośród Suworowa, a potem otrzymał nagrodę Ministerstwa Obrony ZSRR – popiersie Aleksandra Vasilevicha Suvorova i dyplom honorowy.

absolwenci

Ponad siedemdziesięciu lat jest procedura dopuszczenia do Jekaterynburg Suworowa Szkoły Wojskowej. Informacje specyficzne dla wnioskodawców zostaną podane poniżej. Najważniejsze jest to, że wybór jest więcej niż surowa. W wyniku Szkoły wyprodukował ponad szesnaście tysięcy ludzi – przez prawie siedemdziesiąt zagadnień. A jakie są absolwenci! Ponad pięćdziesiąt z nich stało generałów!

O poprzedników tutaj powiedzieć z wielką dumą. Ten bohater Związku Radzieckiego, Valery Vostrotin Bohatera Rosji Wiktor Kazantsev, Bohatera Rosji Roman Spiridonov, Bohatera Rosji Michaiła Minenkov, Bohatera Rosji Siergiej Własow. Wszystkie z nich okazały się skuteczne w służbie Rosji.

Krok wykorzystać

honoruje szczególne osiągnięcia i chwała siedmiu absolwentów szkoły, który otrzymał tytuł Bohatera Rosji pośmiertnie szkoły. Byli szczery do końca przeprowadzić służby wojskowej. Wszystkie kadeci znam ich nazwisk, pamiętam ich wyczyny są dumni, że uczenie się od tych samych nauczycieli i tej samej klasie. I zawsze będzie honorować swoje cenionych pamięci.

Jest absolwentem 1981 major Siergiej Kurnosenko szturm Groznego w 1995 roku. Zbiornik, który dowodził, prowadził atak. Ranny strzelca i Sergei zajął jego miejsce. Wypalanie armat i karabinów maszynowych, był w stanie zniszczyć trzy opancerzonego obiektu, ponad dwadzieścia granatomotchikov i strzelcy. Sergei poszedł za zbiornikiem wszystkich innych jednostek, Zachęcony jego ciśnieniem. Jednak szef zbiornik został trafiony, i Siergiej Kurnosenko poważnie rannych. To jednak w dalszym ciągu aż do wypalania zmarł z upływu krwi.

Pierwsza wojna czeczeńska

Tam i jednocześnie walczył major Igor Petrik, absolwent 1983. Jego odwaga i pomysłowość walki w Czeczenii legendy poszedł, rebelianci obawiali się swoich żołnierzy jak ogień ich dowódca czuł niezwyciężony. Nawet jego śmierć wygrał! Uniosłem w zasadzce w towarzystwie ataku kiedy nie było drogi ucieczki, a on skierował ją. Strażacy wypadają ze swoich stanowisk. Główne Petrikov zmarł.

Tam i wtedy walczył w Marine Corps porucznik Siergiej Firsov. Udało mu się zrobić dużo wyczynów w szturmie Groznego, ale jedna grupa harcerzy został napadnięty. Cztery godziny, czterech mężczyzn otoczyło odpierał ponad sto wściekłych wojowników. Nikt nie zrezygnował. Nikt nie przeżył. Sergei Firsov siedemdziesiąt dwie rany postrzałowe został znaleziony. Ukończył również z Swierdłowsku Suworowa Szkoły Wojskowej w 1988 roku.

Tam i jednocześnie major Vitali walczył Talabaev, który ukończył po Swierdłowsku Suworowa Szkoły Wojskowej w 1990 roku, słynny Ryazan i stał się jednym z najbardziej bohaterskich żołnierzy wojsk powietrznodesantowych. Jego wyczyny w wojnie czeczeńskiej nie jest artykuł, ale książki są warte. Zmarł w 1999 roku, pod warunkiem, że zawsze, zwycięstwo w tej ostatniej walce.

Druga wojna czeczeńska

W taki sam, ale trochę później, w czasie II wojny czeczeńskiej był porucznik Jurij Kuryagin ukończył Jekaterynburg Suworowa Szkoły Wojskowej w 1994 roku. Służył we Flocie Północnej w Marine Corps, był dowódcą jednostki atak lądowania. Wiele walk wygrał, zawsze przeszedł. Będąc wielokrotnie ranny na polu bitwy nie pozostaje on w dalszym ciągu prowadzić działania żołnierzy i zniszczyć wroga. Zabity przez snajpera. Ale zanim to zniszczone obliczenia karabinu maszynowego, kilku bojowników granatomotchikov i wiele innych gangsterów.

Tam, w czasie II wojny czeczeńskiej, zdobył tytuł Bohatera Rosji pośmiertnie kapitan Aleksander Iwanow, który po ukończeniu studiów w 1991 roku, Swierdłowsku Suvorov Wojskowa Szkoła studiował w Szkole Wojskowej w Syzran Aviation. Dowódca jednostki śmigłowców. W Argunie Gorge w cieniu jego inne maszyny, aby wykonać zadanie, i wziął wszystko sam ogień.

Wszyscy pamiętają niedawne bohatersko poległych w Syrii, kolejny niezwykły rosyjskich pilotów – ppłk Oleg Peshkov. Ukończył również z Swierdłowsku Suworowa Szkoły Wojskowej w 1987 roku.

naukowcy

Wśród absolwentów uczelni sporo naukowców – kandydatów i doktorów nauk, członkiem korespondentem Akademii Nauk, profesorów, naukowców i wybitnych postaci. To jest dr Igor Dobrowolski, czołowy fizyk z Instytutu Fizyki Ziemi Rosyjskiej Akademii Nauk, jest akademik Rosyjskiej Akademii Nauk Przyrodniczych, Scientific Sekretarza UMO Igor Kosarev, jest lekarzem historycznych nauk Victor ucisku, to MD Pavel Gladkih, jest dyrektorem naukowym Instytutu Badań Jądrowych, akademik Vladimir Kadyshevskii ,

Jest laureatem Nagrody Państwowej za realizację sterowania awaryjnego Evgeny Moshkin jest laureatem Nagrody Państwowej, wojsko chemik, twórca i deweloper precyzyjnych pocisków do przeciwstawienia się „ziemia-powietrze” i „Air-land” Walerij Korniłowowi, ten doktor prawa potr Savitsky i wielu innych. Nazwy nich mogą być wymienione przez długi czas jeszcze. Bardzo solidny fundament wiedzy nauczycieli wyłożone Suworow Military School w pierwszych latach jego istnienia, a także doskonale w stanie zaszczepić w uczniach zamiłowanie do nauki, samodyscypliny, wytrwałości i radości kreatywności.

obecne realia

Teraz w szkole rekrutacji ponad pięciuset kadetów i troechnikov wśród nich prawie żaden. Top zachęcał zwiększone stypendium – z Ministerstwa Obrony i nazwami: nazwą General Kazantsev, marszałka Żukowa, ze Związku Kadetów Uralu, ze Związkiem oficerów rezerwy, nawet z biskupem diecezji Jekaterynburgu.

Jest to instytucja edukacyjna realizuje w życiu ważnego programu edukacyjnego, a tym pilota. Na przykład, w 2009 roku otworzył drzwi do Jekaterynburg Suworowa Wojskowej Szkoły dla dziewcząt. W 2014 roku była pierwsza i ostatnia produkcja eksperymentalna. Przybyli tu w wieku dwunastu i pięć lat później – tuż po – wszystkie dziewczęta zdecydowały się wejść do szkoły wojskowej. Jekaterynburg Suvorov Wojskowa Szkoła dla dziewcząt była dobra szkoła. I dali Kolegium dużo: do nauczania kadetów tańczyć, aby przyłączyć się do różnorodnej twórczości, w rzeczywistości – chłopcy są bardzo zdyscyplinowani. Wszystko żałować, że Jekaterynburg Suvorov Wojskowa Szkoła dla dziewcząt jest teraz zamknięty.

dostawa

Po przyjęciu do dowolnego Suworowa Szkoły Wojskowej mieć jednolite zasady. Po koniec IV klasy Liceum wieku wchodzącego Suworow piątą klasę w szkole nie powinna przekraczać dwunastu lat. Można również ubiegać się o przyjęcie do Suworowa Szkoły Wojskowej we wszystkich kolejnych klas piątej. Ostatnia okazja, żeby w Jekaterynburg Suworowa Szkoły Wojskowej – klasa 9 po dziesiątej, jeśli nie starszy niż siedemnaście lat.

Dokumenty wymagane do stosowania na wniosek rodziców dopuszczenia ich syna do kandydatów partii. Przede wszystkim, jest to oświadczenie napisane przez kandydata osobiście. Kopia aktu urodzenia musi być certyfikowany, a także tych, którzy są już czternaście lat, trzeba dokonać uwierzytelnione kopie drugiego, trzeciego i piątego stron paszportu Federacji Rosyjskiej. Musi uczestniczyć we wszystkich ufających dokumentacji medycznej kopię akt osobowych gimnazjum, charakterystyka klasy nauczyciela i psychologa. Całkowicie listy spojrzeć na stronie internetowej szkoły.

dodatkowo

Dodatkowo, dołączone do wniosku dokumenty, które pokazują żadnych osiągnięć kandydata: certyfikaty, dyplomy, creditable arkusze, certyfikaty, świadectwa, które pokazują, sportowiec, oszczędny, talenty społeczne pochodzących.

Jeśli kandydat ma prawo oczekiwać, aby otrzymać korzyści, musimy oryginały dokumentów potwierdzających to. Również skrypty zostały przedstawione w dniu przyjazdu w komisji kwalifikacyjnej: medknizhka, wyciągu z karty raportu, poświadczonym przez pieczęcią szkoły (język obcy jest obowiązkowy).