530 Shares 2066 views

Co to jest kopia zapasowa? Jak wykonać kopię zapasową na „Android”?

Ludzie, którzy są w jakiś sposób związane z IT, smutny żart mówi, że użytkownicy dzielą się na dwa rodzaje: (!) Tych, którzy tworzyć kopie zapasowe i tych, którzy im zaczął robić. Jeśli nigdy nie doświadczył całkowitą utratę wszystkich ważnych dokumentów i zbiorów plików multimedialnych, nie rozumieją humor. Jeśli natkniesz się, ale nie mógł zapobiec, będzie można także nie ma żartów.

Czy to możliwe, aby w jakiś sposób zapobiec takiemu nieprzyjemny incydent? Oczywiście! Tylko trzeba najpierw wiedzieć, o co kopii zapasowej.

Przegląd

Więc to nazywa kopie zapasowe ważnych plików (w tym systemie). Jak można zauważyć, odbywa się to przez wzgląd na ich ochronę w razie upadku systemu operacyjnego z wirusem lub krytycznej awarii sprzętu. Kopia zapasowa może być wykonana zarówno ręcznie jak i przy pomocy specjalistycznego oprogramowania.

W pierwszym przypadku, można skopiować jakieś skrytki ważne pliki systemowe, podczas gdy narzędzie może nawet uratować cały system operacyjny.

A co jest „Backup”, czy to imię tłumaczone na angielski? Termin pochodzi od angielskiego słowa tworzenia kopii zapasowych, które można przetłumaczyć jako „rezerwa”. Jednak z takim samym powodzeniem może to oznaczać coś podobnego „kopii zapasowej” lub „kopii zapasowej”. Tak więc, termin ten odnosi się do ochrony ważnych informacji na stronie nośnika.

Nawiasem mówiąc, nasi przodkowie wiedzieli bardzo dobrze, że taką kopię zapasową! Jednak ten proces, to nie dzwoń. Czy wiesz, że wszystkie rękopisy zostały skopiowane? Fakt, że starożytni wrogowie uwielbiał palić biblioteki, a zatem, aby utrzymać wszystkie książki w jednym miejscu i jedna kopia byłoby po prostu głupie. Oczywiście, wszystkie rodzaje lichwiarzy także opanowali kopii zapasowej, zachowując listy swoich dłużników w kilku kopiach.

Gdy do tworzenia kopii zapasowych?

Wracając do tematu przysłów i powiedzeń, należy ponownie przypomniał o daremności użycia wody mineralnej w chwili, gdy nerki nie pracują … Po prostu, zachować wszystkie dokumenty robocze musi być stale! Nawet jeśli nie przechowywać na komputerze jest czymś niezwykle ważnym, i działa bez trzasków OS – samo w sobie ważne informacje.

Dlatego zanim zdecydujesz się spróbować ciekawy program, wskazane jest, aby wykonać kopię zapasową ważnych plików lub systemu, które wpływają na jego wydajność.

Nietrudno się domyślić, że przed pełnym ponownej instalacji systemu operacyjnego, pożądane jest, aby przenieść wszystkie zbiory filmów i muzyki na zapasowy dysk twardy. Program instalacyjny działa teraz prawie idealnie, ale grać bezpiecznie nigdy ingerować w takiej sprawie.

Gdzie można zapisać kopię zapasową?

Istnieją dwa podstawowe sposoby, aby bezpiecznie przechowywać swoje dane z ich uszkodzenia lub całkowitej utraty: „chmurze” fizycznego nośnika lub w Wziąć pod uwagę wszystkie sposoby, bardziej szczegółowo, możemy podkreślić swoje mocne i słabe strony.

Nagrywanie na dysku zewnętrznym

Ponieważ pojemność dysków zewnętrznych dzisiaj może przekraczać liczby TB, łatwo będzie nagrywać na płycie to nie tylko pewne ważne pliki, ale nawet ogromne archiwum ze zdjęciami i wideo. Zaletą tej metody jest nie tylko ogromna ilość mediów, ale jego mobilność. Jedynym poważnym mankamentem jest utrata danych ze względu na duże obciążenia mechaniczne w napędzie. Aby tego uniknąć, należy zakupić bardziej solidne ciało.

Flash Drive

Jeśli chcesz zapisać tylko niektóre pliki systemowe, a następnie w tym celu wystarczy na dysku flash. Są tanie, z każdym rokiem ich pojemność rośnie tylko, nie ma problemów ze sterownikami, a mechaniczny niezawodność okazję. Co więcej, nawet dostania się do wody zwykle nie jest szkodliwe dla plików, które są przechowywane tam.

Wadą jest to, że lampa błyskowa dość często zawodzą, a niektóre narzędzia, które mogą ostrzegać o prawdopodobieństwie takiego zdarzenia, po prostu nie ma. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do tanich chińskich modeli. prędkość zapisu jest bardzo niska, a czas przechowywania jest również ograniczona.

Umieszczenie napędu flash w szufladzie przez sześć miesięcy, można również zauważyć, że to nic nie znaczy. Szczególnie tych, którzy cierpią napędza dużą objętość, która jeszcze nie nauczyli się skutecznie radzić sobie z wyciekiem opłat.

płyty CD

Pomimo anachronizm tego typu pojazdów, w niektórych przypadkach są po prostu niezastąpione. Oczywiście, nie zachęcamy do korzystania z płyty CD-wykroje do 700 MB, ale DVD-9, o pojemności około 9 GB, może być dobrym wyjściem. Należy pamiętać, że dyski muszą być chronione przed ekstremalnymi temperaturami, ekspozycja na światło słoneczne i uszkodzenia mechaniczne.

Jeśli mówimy o akceptowalnej niezawodności i wydajności, to najlepiej świadczy to DVD. wykroje CD są wyjątkowo niezawodne i trwałe, ale 700 MB dla tych dni jest śmieszne. Blu-ray jest bardzo pojemny (30 GB i powyżej), ale dojazd do pisania i czytania nie znajdują się w każdym komputerze. Ponadto, są one bardzo wrażliwe na uszkodzenia powierzchnię.

„chmury”

Ten temat w ostatnich latach stała się po prostu niesamowicie popularne. Więc co to jest kopia zapasowa w „chmurze”? To – kopiowanie niezbędnych plików do serwerów zewnętrznych, specjalizującą się w świadczeniu ilości miejsca dostępnego za opłatą lub bezpłatnie.

Najsłynniejsze „chmury” są usługi z Dropbox, Google Drive i Yandex Disc. Na przykład w Dysku Google za darmo dać tyle, 15 GB wolnego miejsca, co jest zupełnie wystarczające dla większości użytkowników domowych.

Jak utworzyć kopię zapasową systemu Windows?

Jeśli kiedykolwiek miał wątpliwą szczęście pracować z Windows 98 / Me, dobrze pamiętam ich „paduchesti”. Dokładniej mówiąc, sam system był całkiem dobry, ale przy najmniejszym starciu kompatybilności z niektórymi programami i urządzeniami były w stanie przejść do głębokiego „omdlenie”, który miał wszelkie szanse, aby zakończyć ponownej instalacji systemu operacyjnego.

Na szczęście nowe wersje Microsoft dostarczył wbudowany mechanizm tworzenia kopii zapasowych. W Vista / 7/8, był wychowywany całkiem przyzwoitego stanu. Rozważmy zapasową Windows 7. Ułatw.

Kliknij na przycisk „Start”, poszukaj opcji „Panel sterowania”. W wyśledzić „Backup and Restore” okno dialogowe. Kliknij link lewym przyciskiem myszy, a następnie w wyświetlonym oknie dialogowym wybierz opcję „Utwórz obraz systemu”.

Ponownie otwórz okno robocze, w którym można wybrać tylko trzy sposoby, aby zapisać obraz na dysku twardym, sieci sztabki CD / DVD. Umieścić pole wyboru preferowanej pozycji, a następnie kliknij „OK”. Jeśli połączenie internetowe jest słaba, spróbuj zapisać obraz w sieci może się nie udać.

Oczywiście, wszystko to samo można zrobić za pomocą narzędzi innych firm zapasowych. Najbardziej znanym są produkty Acronis, Norton Ghost. W domu jest również obszerna funkcjonalność specjalistycznych programów pakietu Nero. Ich wadą jest to, że wszystkie te narzędzia są wypłacane.

Oczywiście, jeśli trzeba wysoką niezawodność, to lepiej zapłacić. Jednak użytkownicy domowi wystarczy nawet standardowe narzędzia windose.

urządzenia mobilne

Wszystkie powyższe w różnym stopniu, prawdopodobnie znane każdemu, kto pracował na komputerze, choć trochę długo. Ale co zrobić właściciele dzisiejszych popularnych tabletów i smartfonów?

Wszakże urządzenia te nadal utrzymuje wiele niezwykle ważnych informacji, do stracenia nie byłoby pożądane. Od dzisiaj jest najczęściej stosowany system operacyjny mobile „Android”, mówić o gadżetów pod jego kontrolą.

Więc jak zrobić kopię zapasową android urządzenia? Advance rezerwacji, że nie będziemy kopiować banalne zdjęcia i filmy, programy i ustawienia. Jeśli wszystko jest stracone, nie jeden, godzina jest niezbędna do odzyskania wszystkich informacji.

Po pierwsze, należy rozważyć przykład praca Kopia zapasowa Titanium niezwykłą użyteczność. Przy jego pomocy można łatwo zapisać absolutnie wszystkie pliki i ustawienia mobilnego systemu operacyjnego „Android”. Jest to niezwykle ważne, ponieważ telefon jest zdolny do tworzenia kopii zapasowych często, aby zapisać swoje dane osobiste i ustawienia aplikacji do bankowości internetowej. Nie trzeba dodawać, jak może pomóc.

Co jest potrzebne do tworzenia kopii zapasowych?

Wymaga to dwóch rzeczy:

  • Zrobić root. Oczywiście, od czasu do czasu natknąć się smartfony i tablety, które są już „rutovany” producent, ale w większości przypadków trzeba będzie to zrobić samemu;
  • Tytan Narzędzie Kopia zapasowa.

Dlaczego potrzeba root?

Dlaczego nie wystarczy skopiować ważne dane, bez uciekania się do takich sztuczek? Fakt, że system operacyjny od Google jest „otwarty” tylko w nazwie. W rzeczywistości, zdarza się, że użytkownik nie ma pełny dostęp do systemu plików urządzenia. Ponadto empowerment nawet nie ma wiele programów, a zatem bez root-praw nie będzie w stanie zrobić.

Krótka informacja o Kopia zapasowa Titanium

Teraz pomówmy o programie Backup Titanium. Są płatne i darmowe wersje, które będą wystarczające możliwości darmowy program dla zwykłych użytkowników.

Trochę o zainstalowanie go

Jeśli umieścić program na karcie pamięci, nie zapomnij, aby ustawić opcję, która pozwala go w ustawieniach urządzenia. Proces instalacji nie zajmuje dużo czasu. Po pierwszym uruchomieniu narzędzie poprosi o dostęp root. Nie zapomnij kliknąć „Zezwalaj”, jednocześnie zaznaczając pole „Remember Me”.

Przypominamy, że możliwości programu będą wystarczające, aby usunąć urządzenie z systemu, więc uważnie przeczytać komentarze dla każdego menu, nie naciskaj wszystkie przyciski w rzędzie.

Tworzenie kopii zapasowej

A teraz dowiadujemy się, jak zrobić kopię zapasową smartfonie lub tablecie z Androidem. Po raz kolejny: w żadnym wypadku nie prowadzi żadnej opcji, jeśli nie dokładnie o ich przeznaczenia znać. Zatem, narzędzie zaczęło. Co robić dalej?

znajduje się przycisk „Backup” w górnej części okna. Okno „Backup” okno dialogowe, klikając ten link. Powinna ona być punktem pełnej kopii zapasowej danych użytkownika, programów i ustawień. Naprzeciw niego znajduje się przycisk „Start”, który należy kliknąć.

Zobaczysz okno dialogowe, w którym użytkownik może wybrać programy, które chcesz zachować. Kliknij na przycisk „Uruchom aplikacje przetwarzania wsadowego.” Pozostaje tylko czekać, aż znajduje się kopia zapasowa systemu Android. Czas kopiowania zależy od liczby zainstalowanych programów i moc urządzenia.

Po zakończeniu procesu ponownie wyrzucić przez okno, w którym będzie się pełna lista wszystkich utworzonych kopii zapasowych. Spójrz na zapis na prawo: jeśli nigdzie wykrzykników punktów, wszystko poszło dobrze. Jeśli tak jest, to coś w procesie kopiowania poszło źle.

Bardzo często zdarza się po odebraniu niepoprawne root-prawo. Nie można mówić w szczegółach o tym procesie, ponieważ jest inna dla każdego typu smartphone lub tabletu, ale chcemy, aby ostrzec przed stosowaniem wątpliwych programów „root w jednym kliknięciem.” Zgodnie z ogólną zasadą, niczego sensownego, nie mogą zrobić.

Co zrobić w przypadku utraty danych?

Jak przywrócić kopię zapasową, wdrażania go na urządzeniu, jeśli wystąpiły jakiekolwiek problemy jeszcze?

To bardzo proste. Ponownie, przejdź do artykułu „przetwarzania”, kliknij na pozycję „odzyskiwania”. Otwiera okno dialogowe, w którym jest lepiej wybrać opcję „przywrócić wszystkie dane”, że telefon lub tablet jest zwrócony do stanu, w pełni funkcjonalny, które zostały utracone z powodu jakiejś zewnętrznej przyczyny.

Jednak czasami może być konieczne, aby przywrócić kopię zapasową do jednego programu. Aby to zrobić, przejdź do sekcji „Backup”, a następnie zaznaczając pole. Następnie należy kliknąć na przycisk „Przywróć”, a następnie czekać na jakiś czas.

Jakie inne programy backup istnieje?

Dobrą alternatywą dla powyższego wniosku jest programem do tworzenia kopii zapasowych TWRP Recovery. Ma dość prosty i surowy interfejsu, ale całkiem przyzwoity funkcjonalność. Ponadto, menu z tego narzędzia, aby szybko rozwiązać nawet niezbyt doświadczonym użytkownikom.

W pierwszym oknie dialogowym, kliknij przycisk Kopia zapasowa, a następnie dostać się do menu, aby wykonać kopię zapasową. Zaznacz wszystkie pozycje jesteśmy zainteresowani, a następnie kliknij w przycisk Przesuń, aby wykonać kopię zapasową.

Robi płytę kopii zapasowej, jako miejsce do przechowywania ważnych danych, to lepiej wybrać Dropbox (jego wsparcie jest „out of the box) lub dysk twardy komputera. Zalecamy, aby wybrać te nośniki ze względu na duże rozmiary obrazu wynikowego, który po prostu nie mieści się w urządzeniu karty pamięci.

Aby przywrócić system z wcześniej utworzonej kopii jest wymagana w oknie głównym programu kliknij przycisk Restore. Podobnie jak w poprzednim przypadku, można przywrócić cały system jako całość, a niektóre programy, klikając pola wyboru obok ich nazw.

Jak widać, tworzenie kopii zapasowych za pomocą tego narzędzia nie można nazwać tak skomplikowane działanie.

Wreszcie, należy zwrócić uwagę na niezwykłą programu helu. Jako jego „protoplastę” układu okresowego, w sieci jest niezwykle łatwa i prosta. jest całkowicie rusyfikacji, wymagane będzie więc dodatkowe wskazówki dotyczące jej rozwoju interfejsu. Przed utworzeniem kopii zapasowej firmware używając go, masz również uzyskać root-prawo do pełnego dostępu do systemu plików urządzenia.