437 Shares 1600 views

„Android”: instalować aplikacje na karcie pamięci. Jak zainstalować aplikację na Androida na karcie pamięci SD

Niestety, brak miejsca na pamięci wewnętrznej Android urządzeń w ostatnich latach dość silnie odczuwalne, ponieważ rozwój chyba najbardziej „OSE” wiele programów i gier stały się o wiele bardziej wymagający do wolnych zasobów i gadżetów rozmiar pamięci. Dlatego wiele i są zdejmowane format karty SD. Ale tutaj jest Android aplikacji na karcie pamięci zainstalowanej nie zawsze jest gotów.


Przegląd instalacji

W każdej wersji systemu operacyjnego „Android” to domyślne aplikacje na karcie pamięci jest wyłączona. W zasadzie, jeśli samo urządzenie oraz wersję OS obsługuje tej funkcji, jak mówią, na nowo koło nie jest wymagane. Trochę grzebania w ustawieniach, można ustawić własne parametry.

Jest to stosunkowo krótki i bardzo prosty proces, który zostanie omówiony później. można instalować aplikacje na karcie pamięci w inny sposób. Niech nas jeszcze w takich sytuacjach.

Pobieranie aplikacji na karcie pamięci

Przed rozwiązaniem problemu instalacji, należy rozważyć pobieranie zawartości na wymiennych nośnikach. Fakt, że „Android”, aby zainstalować aplikacje na karcie pamięci w większości przypadków powinny być ściśle związane z procesem pobierania dystrybucji instalacji, ponieważ oni też mogą mieć wystarczająco dużą objętość.

Pobieranie danych na poparcie niemal wszystkich kart SD-urządzenia z Androidem, niezależnie od wersji systemu operacyjnego lub zainstalowanego oprogramowania. Aby określić lokalizację przechowywania plików na karcie pamięci jest wystarczająca, aby wprowadzić, na przykład, przeglądarki internetowej i zaawansowanych ustawień, aby określić jako przestrzeni do przechowywania nośników wymiennych. Podobnie możemy postępować w przypadku tworzenia obrazów, jeśli chcesz używać do konfigurowania ustawień aplikacji.

Można zrobić to jeszcze łatwiejsze, pobierając aplikacje przy użyciu komputera stacjonarnego lub laptopa, a następnie skopiować je na kartę SD. W zasadzie, miejsce pobrania może być zmieniony nawet w menedżerze plików.

Metody instalacji i przesunięciom aplikacji na karcie SD

Teraz najważniejszą rzeczą. Wdrożenie wykorzystanie zainstalowanych lub już zainstalowanych aplikacji na karcie pamięci nie jest tak trudne. Przede wszystkim trzeba sprawdzić, czy samo urządzenie obsługuje takie funkcje. Zdarza się również, że przeniesienie, nie mówiąc już o instalację aplikacji na nośnikach wymiennych prostu zablokowany producentem gadżetu. Co zrobić w tym przypadku?

OS „Android”, aby zainstalować aplikacje na karcie pamięci można osiągnąć na kilka sposobów. Na przykład, możliwe jest najpierw zainstalować program lub grę na standardowej metody pamięci wewnętrznej, a następnie przenieść go do innej lokalizacji (w tym przypadku karty SD).

Do bezpośredniego montażu na karcie, można użyć narzędzi firm trzecich. Jest oczywiste, że tworzenie aplikacji dla Androida w większości przypadków zakłada możliwość ich instalacji lub przeniesienia do innego miejsca.

Korzystanie z ustawień systemowych

Jeśli więc nie ma potrzeby, aby zainstalować aplikację na Androida jest na nośnikach wymiennych, należy najpierw wziąć pod uwagę kilka aspektów. Pierwszą rzeczą, którą trzeba przejść do ustawień, gdzie wybierz „Aplikacje”, a następnie przejść do zrobić ustawienia dla danego zastosowania. Tutaj istnieje specjalna linia „Przenieś do karty SD.” Jeśli urządzenie lub zainstalowane w pamięci wewnętrznej aplikacja obsługuje tę funkcję, przelew zostanie wykonany w ciągu kilku minut, a następnie przenosi się do każdego programu lub gra będzie aktywnym „Przenieś do telefonu” przycisku.

Jak wynika z Android OS uruchomieniu aplikacji na koniec procesu transferu będzie tworzył z karty pamięci.

Ale nie spieszy się radować. Czasami sami urządzenia mobilne i tworzenie aplikacji dla Androida do korzystania z tych funkcji po prostu nie dają. Ponadto, nawet w trybie korzeniowe-prawa, lub użyć „root” może być wymagane (użytkownik Super).

Najlepsze oprogramowanie

Programy do przeniesienia lub bezpośredniego instalowania programów lub gier na nośnikach wymiennych Obecnie istnieje tak wiele. W zasadzie prawie wszystkie programy tego typu należą do kategorii freeware (za darmo). Jednak warto zwrócić uwagę na fakt, że niektóre narzędzia są bardzo łatwe w obsłudze, a przy niektórych programach zawodowych musiał majstrować, aby zrozumieć, co jest co.

Wśród najbardziej prostych programów fundusze transferu na nośniku wymiennym można zauważyć popularnych AppMgr pakietów Pro typu.

Ta aplikacja automatycznie analizuje dane z zainstalowanych aplikacji, a następnie wyświetla wynik w postaci posortowanej listy, które są wymienione osobno aplikacji dla systemu Android, który można skopiować na kartę pamięci bez żadnych problemów. Po wybraniu aplikacji, które chcesz i potwierdzić działanie transferu zostanie przeprowadzona automatycznie, bez szkody dla systemu.

Nie mniej interesujące jest to narzędzie Link2SD. Ale przeciętny użytkownik będzie miał do czynienia z nim przez długi czas, bo trzeba podzielić mapę na sekcje z komputerem, na przykład, przy użyciu pakietu oprogramowania MiniTool Partition Wizard Home Edition, z których jeden musi mieć system plików FAT32 (podstawowej), a drugi – ext2 (w zależności od urządzenia i wersje systemów operacyjnych „” może być ext3 / ext4). Jest w drugim odcinku i będą archiwizowane przenośnych lub zainstalowanych programów.

Najbardziej skrajny przypadek można wywołać za pomocą urządzenia mobilnego do podłączenia do komputera PC lub laptopa poprzez interfejs USB. Aby zainstalować aplikację na karcie pamięci zostaną najpierw trzeba zainstalować program w telefonie i na komputerze. Po podłączeniu i synchronizowania można instalować aplikacje bezpośrednio z poziomu oprogramowania sterującego Windows z terminala komputerowego.

Oprogramowanie tego typu istnieje duża liczba. Oddzielnie trzeba przeznaczyć powiedzmy Mobogenie lub My Phone Explorer, które narzędzie drugi obsługuje nie tylko Android urządzeń. Aby pracować z takich programów jest bardzo prosta. Trzeba tylko wybrać plik instalacyjny i określ lokalizację instalacji programu (ponownie, jeśli to wsparcie jest dostępne dla urządzenia, a do programu).

Zmuszając programów na karcie pamięci

W niektórych przypadkach, można spróbować zastosować inny sposób niestandardowy. W „poniekąd” „Android”, aby zainstalować aplikacje na karcie pamięci przez ta metoda jest wywoływana wymuszony.

Istotą procesu jest zainstalowanie programu na PC ADB RUN. Na smartfonie po podłączeniu poprzez port USB na zasadzie obowiązkowej powinno być dozwolone debugowanie przez USB.

Po uruchomieniu aplikacji na komputerze trzeba będzie wprowadzić następujące polecenia:

Su – jeśli masz praw administratora (jeśli nie, to polecenie jest przekazywane).

pm getInstallLocation ( «0" domyślnie).

1 pm getInstallLocation – ustawić we własnym urządzeniu pamięci.

Godzina czternasta getInstallLocation – zainstalowana na karcie pamięci.

pm getInstallLocation 0 – powrót do ustawień domyślnych.

W zasadzie polecenia nieco, ale zobaczyć na własne oczy, nie jest to najwygodniejszy sposób. Chociaż w niektórych przypadkach może to być dość skutecznie stosowane, gdy inne metody nie pomogą.

Problemy z realizacją wniosków

Uważa się, że w systemie operacyjnym „Android” instalacja oprogramowania na karcie pamięci – to nie wszystko. Po zainstalowaniu aplikacji lub przeniesienia konieczne jest uruchomienie i testy. Jeśli spust nie występuje, albo program nie działa tak jak powinien, należy powtórzyć powyższe kroki ponownie. Można spróbować przenieść aplikację do położenia wyjściowego i sprawdzić czy działa tam. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to sprawa zarówno w programie lub na karcie pamięci lub w nieprawidłowej operacji wykonywana jest na przeniesieniu lub instalacji.

wniosek

Podsumowując wynik, możemy powiedzieć, że nie zostały uwzględnione najprostsze i najczęstsze sposoby przesyłania i zainstalować aplikacje na wymiennym nośniku pamięci. Oczywiście, każde narzędzie ma swoje własne cechy, jak również przenośnych lub zainstalowanych programów. Nawet różne wersje gadżetów mobilnych, nie wspominając o wersji systemu operacyjnego Android lub firmware może odegrać bardzo istotną rolę. Ale w większości przypadków co najmniej jeden okaże się skuteczny dla wielu ludzi.