316 Shares 9696 views

Biały rum "Bacardi Superior". Koktajle z „Bacardi Superior”

Produkty Trade House „Bacardi” – najbardziej rozpoznawalne na świecie. To dzięki jej rumu z alkoholem dla niższych warstw społecznych przekształcony w salonie napoju. „Bacardi” stał się też ojcem wielu znanych współczesnych koktajli. Bez tego, powieść „daiquiri”, „Cuba Libre”, „Pina Colada”, a teraz popularny „Mojito” nigdy by nie ujrzała światła. Ale produkcja „Bacardi” dom ma dość szeroki zakres. Obejmuje ona nie tylko różne rodzaje rumu, ale koktajle są na nich oparte. Każdy produkt zawiera jego typ niuanse doprowadzających napoje (aperitif trawienne, mączka dodatek) oraz jego zastosowanie (w czystej postaci, a „koks” soda i t. D.).

W tym artykule omówimy tylko jeden rum marki – „Bacardi Superior”. Mamy tylko pamiętać, że nadal istnieje przyprawiona „Rezerwat” Czarne „Black” Złoty „Złoto”, „151” w sile siedemdziesięciu pięciu i pół stopni „Oakhart” z aksamitnym smakiem dębowych beczkach, a „873 Solera”.

Narodziny marki

Przez długi czas uważany był silny pić rum brutalny, surowy i szorstki, z ciężkimi notatek. Jego piraci pili, a potem chłopów z karaibskich plantacjach. Dopiero 50 lat XIX wieku w Santiago de Cuba nie brał udziału w katalońskiej wina kupca Facundo Bacardi. Próbował lokalnego drinka i zdecydował się na rum, że nie powstydziłby się do służby w wyższych sferach. Jest zmiękczona przez jego przefiltrowanie przez dwie warstwy węgla. Następnie dojrzewa w beczkach z białego dębu. Urodził się zaskakująco łagodne rum z niekończącymi niuansów smaku i delikatnym aromacie. Ponieważ produkty „Bacardi & Company” stał się znany wśród smakoszy, a nawet monarchów. Po pierwsze wyszło na jaw ciemne rum. Bright "Bacardi Superior", jego młodszy brat, powstała w 1962 roku. Marka ta charakteryzuje się bardziej łagodnym smaku i delikatnym aromacie.

Symbolem marki handlowej

Don Facundo Bacardi chciał, aby jego produkty kupić, a nie tylko kilka arystokratycznych smakoszy, ale także zwykłych ludzi. Dla analfabetów musiał wymyślić chwytliwy produktów graficznych. To skłoniło męża Donna Amalia. Powiedziała, że pod dachem ich domu rozliczane stado nietoperzy. W Katalonii, skąd pochodzę miał parę, zwierzę jest uważane za symbol dobrobytu rodziny, jak mamy bocian. A w nowych winiarzy domowych, Kuba, Indianie wierzyli, że nietoperze przynoszą szczęście. To na butelkach „Bacardi Superior” i inne rumu tej marki pojawił się bat. Dziś produkty z tym logo są sprzedawane w stu siedemdziesięciu krajach.

żywe tradycje

Dom „Bacardi” i dodatkowo kontrolowane przez członków rodziny. Z jakiegoś powodu, zdolność produkcyjna musiała opuścić Kubę. Produkcja „Bacardi Superior” i innych Romów z siedzibą w Meksyku i Puerto Rico. Klimat w tych krajach jest podobna do kubańskiej. Wysoka temperatura i wilgotność pozwalają napój szybko dojrzewają. tylko amerykański dąb biały jest używany do produkcji rumu. Beczki opalanych od wewnątrz, co daje niepowtarzalny smak napoju. Podobnie jak w 1862, rumu podwójne sączenie przez węgiel: przed okresem dojrzewania i po wymieszaniu. Gwarantuje charakterystyczną miękkość i specjalnej czystości Romów, zwłaszcza „superior”. Dlatego ta marka jak nikt inny, jest dobre do mieszania koktajli. Chociaż fortecy napoju alkoholowego wykonane z trzciny cukrowej, w znacznym – czterdzieści procent.

Cechy produktu

Biały rum „Bacardi Superior” ma łagodny, delikatny smak. Przede wszystkim, czułem nuty owoców tropikalnych. Następnie dźwięki karmel – echa produkowane z cukru trzcinowego, stykając się ze spalonego drewna dębowego. W pikantnym posmakiem goryczy dźwiękowe niuanse i niuanse wanilii. Delikatny bukiet „Superior” z domu „Bacardi” usłyszał słodkie owoce tropikalne i migdały w połączeniu z aromatem karmelu i świeżo skoszonej trawy. Kolor Bacardi Superior ma być przezroczysty. W swojej czystej postaci, ten typ jest rzadko dostarczane Roma. Wyciąg z nim rok lub dwa, a smak napoju nijakie. Ale „Superior” – to doskonała baza wypadowa dla tych koktajli, które są oparte muszą być neutralne, takie jak duchy wódki lub tequili. Ten rodzaj rumu jest stałym składnikiem „Rum-Cola”, „Daiquiri” i „Mojito”. Może być również mieszane z ananasów, pomarańczy lub soku z cytryny.

Jak odróżnić fałszywe od prawdziwych rumu Bacardi

Ze względu na popularność tego napoju są często sfałszowane. Jak wyglądają prawdziwe „Bacardi Superior”? Fałszerstwo może ujawnić się w butelce, która w oryginalnej produkcji ma oryginalny kształt. Znacznik może także służyć jako znacznik. Prawdziwy „Bacardi” ona wklejony dokładnie poziomo. Musi być podany adres producenta i piciem alkoholu w wieku 18 miesięcy wysokiej jakości z trzciny cukrowej i wody. W tym elitarnym napoju nie może być cena. Jeśli poślizgu butelkę 300 rubli, to najprawdopodobniej fałszywe. Minimalny koszt rumu „Bacardi” w Rosji – osiem centów za litr. Mimo wysokiej ceny – nie gwarantuje ochrony przed fałszowaniem. Aby cieszyć się wyrafinowanym smaku legendarnego rumu i nie mieć kaca rano, albo, szczególnie, nie trucizny, powinien go kupić w specjalistycznych sklepach winiarskich.

Światła rumu „Bacardi Superior”: picie

Co ciekawe, ale w domu Bacardi Superior pić zamiast wina na obiad lub kolację. W tym rum rozcieńcza się czystą wodą i sodą w stosunku jeden do jednego. W swojej czystej postaci, to Vid Roma służy jako aperitif Karaibach. Temperatura serwowania +17 stopni. Obok postawić miskę z kostkami lodu. Jak pić „Bacardi Superior” w Europie? W przeciwieństwie do ciemnego rumu to znak, który wyłącznie pić „solo”, bez dodatków, światło Bacardi Superior z sokiem i wodą.

Koktajle z „Bacardi Superior”

Z tego alkoholu może być przygotowany przez prostych mieszanek. Na przykład, łączenie rum wanilia „Coca-Cola” lub rozcieńczony alkohol grejpfrut, wiśnia, żurawina, sok pomarańczowy. Nadaje się do prostych i mieszanek Fanta Lemon, każdy oranżada, tonik, lemoniada. W przypadku znanych „pina Colada” mieszać 50 ml i 15 ml z białego czarnego „Bakardi” batem w mieszalniku z syropu kokosowego (50 ml), soku ananasowego (100 ml) i wapno (dwie łyżeczki). Dla „Mojito” umieścić w szklanym 15 świeżych liści mięty, sok z limonki i dodać 30 ml syropu cukrowego. Stawia karaibskie plasterki cytryny i szklankę napełnić lodem. Wlać 100 ml "Bakardi Superior" i 200 ml oczyszczonej.

Z tego rodzaju rumu można zrobić i gorącej koktajl. Vzobem pięć truskawki syrop z 30 ml tej samej owoców. Umieścić tę mieszaninę w metalowej czajniczek, dodać 50 ml z białego RUM „Bakardi” i 100 ml soku pomarańczowego. Podgrzać, stale mieszając, ale nie doprowadzić do wrzenia. Wlać do szklanki na irlandzkiej kawy. Udekoruj berry truskawki.