689 Shares 4383 views

Dlaczego hodowane na gąsienicach sosny? Jak radzić sobie ze szkodnikami?

Każdego roku, na początku letnich ogrodników i rolników muszą spełniać head-on – z insektycydów i opryskiwaczy mechanicznych w ręce. Coraz częściej słyszałem skarg od właścicieli terenów podmiejskich na szkodniki, które niszczą sosnowe i świerkowe, zwłaszcza młodych sosen, dobrze przyzwyczajeni do serwisu.

Dlaczego gąsienice jeść sosnowe i świerkowe?

Chodzi o to, że nasze dzikie lasy są w niebezpieczeństwie. Bez względu na to, jak pod opieką swoich właścicieli gruntów wiejskich domów, z okolicznych lasów idą masowo różnych szkodliwych owadów – liść, korników, mszyce, sawflies, zarodniki grzybów niebezpiecznych rosnących na korze drzew. Po tym wszystkim, dziś lasy nie są usuwane, nie są właścicielem. Wszędzie krzewy i drzewa. Upadłe To nic nie zdziw się, gdy widzisz, że nawet na coś sosny gąsienica jeść.

Kto jest jedzenie naszych drzew?

źródło choroby drzew iglastych nie tylko owady listwy drewna, ale mieszkańców gleby lub materiału rozmnożeniowego importu. Luźny drzewa – smakołyk dla wielu jedzących drewna i patogenów. Pierwszy zapach usłyszeć drzewa i rzucić się na niego jak muchy do dżemu, aby wniknąć w drewno lub żuć igliwia. Ale patogeny – prowokatorów Choroby przenoszone są do drzew przez wiatr, deszcz, człowieka, owada lub ptaka.

szkodniki ssące

Szkodniki te odżywiają się soki roślinne, hamowanie zdolności do życia lub całkowicie zniszczone. Najczęściej są to owady: skoczki, błędy, coccidia mszyce, przędziorki i żółć. Często jeść wokół igły i pąki na gąsienicach sosnowych. Są one nazywane „sosna ćma”. Motyle przedstawicieli świata owadów składają jaja na starych igieł w rzędach, z których do końca czerwca do końca września, są hordy głodnych owadów. Najczęściej ten szkodnik zjada sosna zwyczajna, ale można jeść i świerk i cedr.

Innym szkodnikiem – „sosna miarka”. Choć w fazie gąsienice tego szkodnika pozostaje długo „zgorszenie” udaje mu się zauważalnie. Znajduje się na sosnowy gąsienice szkodników chętnie gryźć maj pędy są spożywane młode igły i pąki, co prowadzi do wysuszenia drzew, zwłaszcza przy suchej pogodzie.

Czarny gąsienica na sosny może odnosić się do „osłabić ćma sosnowy.” Igły pleciony pajęczyny, a zatem opiera się na drzewie. Ale wiatr będzie wiać, a igły spadają, więc korona może całkowicie polyset. Małe gąsienice dosłownie gryźć okrągłe otwory na bazie igieł. Czasami rozpoznanie jest bardzo trudne, po prostu trzeba wziąć igły w ręce.

Jak postępować?

Co zrobić, jeśli witryna rozwiedziony na gąsienicach sosny? W pierwszej kolejności, przed loopera sosnowego późną jesienią trzeba wykopać gleby wokół drzew, ponieważ gąsienice pupate w glebie. Można stosować różne opryskiwacze, są sprzedawane w dużych ilościach w wyspecjalizowanych sklepach.

Siedząc na gąsienicach sosnowe, które są potomstwem łopaty sosnowych, skutecznie zniszczone przynęt żywności. Wygodny w taki sposób, że przynęta z dodatkami fermentacji ustawić raz i działa całe lato. Pamiętaj, aby wykopać z ziemi pod drzewem, aby zniszczyć brązowy poczwarek owadów. Podczas przerwy Pączek, drzewa są przetwarzane przez produktów biologicznych lub insektycydów.

Przed gąsienicami mole osłabia także wielokrotnym impregnacji drewna za pomocą roztworu mydła w płynie. Można położyć się pod drzewem i celofan schesat wachlując miotły igieł sosnowych na sucho, a następnie spalić.