676 Shares 4397 views

sprzętu wojskowego w muzeach Moskwy i Moskwie (foto)

W Moskwie, każdy człowiek może odkryć dla siebie ogromną liczbę atrakcji. Duże zainteresowanie wśród odwiedzających jest sprzęt wojskowy w muzeach Moskwy. Eksponatów z czasów Wielkiej Wojny Ojczyźnianej do dnia dzisiejszego.

Moskwa Muzeum sprzętu wojskowego

Odwiedzić to miejsce to będzie interesujące dla każdego, niezależnie od wieku i poglądów życiowych. Eksponaty tyle, że każdy może odkryć coś ciekawego dla siebie. Zachwycą nie tylko dzieci, ale także rodziców.

Że tylko jest słynny czołg z II wojny światowej – T-34, który stał się jednym z najbardziej popularne, ponieważ to było łatwe do wykonania. Na jednym „królewskiego tygrysa” Niemcy mieli 4 T-34. Jest również bardzo pamiętał wyrzutnię rakiet „Katiusza”, co czyniło wielkie wrażenie na niemieckiej armii, ponieważ oddziały wroga uderzył w znacznej odległości, z bardzo brzęczały i błyszczały. ludzie nie widzieli czegoś podobnego w czasie. Każdy będzie interesująca nie tylko zobaczyć eksponaty, ale także słuchać historii tych maszyn. Przewodnik pokaże wszystkie szczegóły.

sprzętu wojskowego w muzeach w Moskwie jest zarówno na świeżym powietrzu, a w wielu pokojach. Wiele różnych modeli urządzeń, w tym znanego „Katyusha”, a kończąc na bojownika trzeciej generacji, zostanie zapamiętany na długo. Co będzie bardziej interesujący do Moskwy? Skansen sprzętu wojskowego – miejsce, które warto odwiedzić w lecie.

Ekspozycja poświęcona często bezpośrednio do armii rosyjskiej. Jednak jest to również interesujące, a Muzeum nowoczesnego sprzętu wojskowego w Moskwie. Eksponaty na wystawie do oglądania są dokładne układy. Cały sprzęt wojskowy w muzeach Moskwy znajduje się za ogrodzeniem, ale to nie wpływa na przegląd elementów danych. Jest to środek zapobiegawczy w celu utrzymania urządzenia w odpowiedniej formie.

Ponadto, muzeum prowadzi urządzeń różnych wystawach i placów w innych miastach w Rosji i za granicą. W związku z tym wiele osób udaje się zapoznać z unikalnymi eksponatami.

Jak znaleźć?

Muzeum sprzętu wojskowego znajduje się pod adresem: ul. Soviet Army, 2. Można dostać zarówno metrem i autobusem №69 wózek. Przystanek nazywa się „Centralne Muzeum Sił Zbrojnych.” Od przystanku metra do miejsca docelowego, można wybrać się na spacer, to trwa około 15 minut, jeśli idziesz powoli wzdłuż Seleznovskoy ulicy, po lewej stronie drogi do Rynku Suworowa i ulicach wojska radzieckie. Po prawej stronie znajduje się muzeum – elegancki budynek z ogromnymi kolumnami iz szarej fasady. Może on służyć jako punkt odniesienia legendarny czołg T-34 WWII.

Trochę historii

Już w 1921 roku Naczelny S. Kamieniew mówi o muzeum, i bardzo szybko przenieśli się do Prechistenka w starej rezydencji. Pięć lat później, instytucja musiała przenieść. Przez lata zgromadził około 9000 małych próbek, jak również wiele dużych, takich jak RVSR kolejowego Trockiego. Można sobie tylko wyobrazić, co powierzchnia potrzebna do takiej ogromnej liczby eksponatów. To miejsce jest nadal obecny. Było to jedno z pomieszczeń Akademii Wojskowej w Vozdvizhenka.

W zimie 1926 roku muzeum przeniesiono do budynku CDKA (Centralnego Domu Armii Czerwonej). Na Suworowa Kwadrat ma nową atrakcję dla mieszkańców stolicy i turystów. Muzeum sprzętu wojskowego w Moskwie i regionie moskiewskim są uważane za najbardziej odwiedzanych.

Co ciekawe muzeum?

Ogromny obszar przeznaczono w 1927 roku, pozwoliła muzeum rozwijać nie tylko w ekspozycji sprzętu wojskowego, ale również w innych kierunkach, takich jak filmy, fotografie, malarstwo, funduszu ręcznej broni strzeleckiej i więcej. Nawet w zamknięte archiwa mają dostęp do gości, to wymaga rejestracji wstępnej i mieć przy sobie dowód tożsamości.

Muzeum jest ciągle ulepszane i rozwijane. Pracownicy uczestniczący punkt kolizji z II wojny światowej i innych imprezach militarnych. Według użytkowników, badania te wiążą uczucia wielu gości muzealnych, jak są autentyczne i dokładne, jak to możliwe. Sprzęt wojskowy opisane w moskiewskich muzeów w najdrobniejszych szczegółach.

tryb pracy, koszt biletów

Instytucja posiada oddziały w Moskwie oraz w regionie miast Moskwie. Budynek Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Muzeum zajmuje kilka pokoi i jest otwarta od dziesiątej rano do piątej wieczorem, z wyjątkiem poniedziałku i wtorku.

cena biletu:

 • Dla studentów – 600 rubli.
 • Dorośli – 800 rubli.
 • Dla osób w wieku emerytalnym – 300 rubli.
 • Dla obcokrajowców – 350 rubli.

Przewodnik towarzyszy grupa 15-20 osób, obywateli innych krajów – od 5 osób.

Muzeum przy ulicy Monino 1, jest Centralne Muzeum Sił Powietrznych Rosji. Tryb pracy od poniedziałku do piątku w godzinach od dziewiątej do piątej. W weekendy i święta zakład nie pracuje. Można się tam dostać pociągiem do stacji Monino lub metrem „Perovo” taksówki №587.

Za bilety będzie musiał zapłacić:

 • Dorośli – 150 rubli.
 • Ludzie, którzy mają korzyści – 60 rubli. (Z odpowiednim dokumentem)
 • Wieloaspektowy wycieczki dla 25-30 osób – 1500 rubli. dla mieszkańców Rosji i 2.000 rubli. dla obcokrajowców.

Odsetki będą Muzeum Obrony Powietrznej (obrona). Znajduje się na ulicy Lenina, 6, tryb pracy – od dziesięciu do piątej wieczorem. Jest przerwa na lunch. Poniedziałek i wtorek – nieczynne. Może to zostać osiągnięte przez pociąg od stacji kolejowej Kursk. Tour należy rezerwować z wyprzedzeniem na żądanie. Grupa nie może zawierać więcej niż 25 osób.

cena biletu:

 • Dorośli – 100 rubli.
 • Studentów, dzieci i emerytów – 70 rubli.

Możliwe jest również, aby umówić się na sesję zdjęciową eksponatów. Koszt to 300 rubli.

Strategic Missile Siły Muzeum, który znajduje się 20 km od Moskwy w miejscowości Vlasikha, zamkniętym obszarze. Tryb pracy – od 9:00 do 18:00, od 13:00 do 14:00 obiadowej. Aby dostać się na wycieczkę, trzeba zastosować z góry.

Jest to kolejny niesamowite miejsce – Bunkier Stalina. Można się tam dostać pociągiem ze stacji metra „Guerrilla” do sportu i rekreacji kompleksu „Izmailovo”. Tours by tylko powoływania i tylko grupy.

cena biletu:

 • Dorosłych – 600 rubli.
 • Dla studentów i osób w wieku emerytalnym – 200 rubli. Dla minimalnej grupy beneficjentów – od 10 do 24 osób.
 • Koszt dla cudzoziemców od 1 do 10 lub więcej osób – od 490 do 1200 rubli. osób.

wynik

Ze względu na dużą liczbę interesujących muzeów, każdy ma okazję zobaczyć sprzęt wojskowy Federacji Rosyjskiej. Eksponaty naprawdę wyjątkowa jasno, że ludzie są naprawdę bezpieczne. I żaden wróg nie jest straszna!

Trzeba odwiedzić Muzeum sprzętu wojskowego w Moskwie. Zdjęcia z najpopularniejszych eksponatów zostały przedstawione powyżej.