654 Shares 6949 views

Terier brazylijski: Rasa, lokalizacja, opinie, zdjęcia

W tym artykule będziemy mówić o bardzo młodym rasy psów. Stała się znana niezwykłego psa koparki i miłośników zwierząt na początku XX wieku. To nie są szczególnie duże psy hodowane w Brazylii. Mieć domieszkę krwi ras rodzimych. Zdaniem ekspertów, ten uroczy piesek z inteligentnym wyglądzie i wesołym usposobieniu. Są zwinny i nieustraszony. Brazylijczycy są aktywne i zabawny, bardzo przyjazny i kochający.

Historia rasy

Wybór pracy na usuwaniu skały były tylko w Brazylii. Pomimo tego, że większość przodków tych zwierząt ma europejskie korzenie. Na przykład pies rasy portugalski podengo zawsze towarzyszy sąd Portugalii, chroniąc je od szczurów i myszy. W rezultacie, podengo pojawił się w różnych częściach świata, w tym w Brazylii, gdzie one skrzyżowane z niektórych lokalnych psów i dostał kilka nowych odmian.

Brazilian Terrier – opis rasy

Ten przystojny, kompaktowy piesek jest używany i jak myśliwy i jako strażnik i jako pasterz bydła, głównie owiec i krów.

Brazilian Terrier – Pies mały rozmiar, harmonijnie zbudowany, szczupły, ale w tym samym czasie ma silny, ale nie szorstka mieszkaniowych. Jego ciało ma kształt kwadratu z zaokrąglonymi liniami wyraźnie. Ta podstawowa różnica w jego gładkiej foksterier, ma prostokątny kształt.

Terier brazylijski, którego zdjęcia można obejrzeć w naszym artykule, nieustraszony i błyskotliwy. Te cechy odziedziczył po gładkiej foksteriera, który jest jego bliskim krewnym. Ponadto, ma domieszkę krwi rodzimych „tropikalnych” psów, co dało mu możliwość łatwego przenoszenia ciepła.

wygląd

Wyróżniającą oznaką tych zwierząt – brązowe plamy, znajduje się na głowie i uszach. Budowanie Brazilian harmonijnie i proporcjonalnie. Jeśli spojrzeć w dół na głowę, możemy zobaczyć, że ma prawo trójkątny kształt, zwężający się do nosa i rozciąga się szeroko osadzone uszy.

Terier kufa mocna, z dużym i okrągłe, zwykle ciemne oczy. Suche szyi i długie, szerokie klatki piersiowej i mięśni kończyn, krótkiego ogona.

Terier brazylijski niestrudzony, energiczny i zwinny. Wielu właścicieli żartują, że jest to pies z wbudowanym perpetum mobile. Wzrost dorosłych mężczyzn jest mniejsza niż 40 cm Suki nieco mniejsze – ok. 35 cm Waga zwierzęcia. – nie więcej niż 10 kg.

wełna

Przedstawiciele tej rasy mają krótkie, cienkie, gładkie, lecz nie miękkiej wełny, która jest bardzo mocno do skóry. W tym przypadku skóra prześwitywać nie powinno. Ponad dobrze w uszach, głowy, na wewnętrznych częściach przednich kończyn.

kolor

Dominujący kolor – biały, brązowy, czarny, lub niebieskie plamki. Ten ostatni znajduje się na bokach pyska, powyżej oczu, na krawędziach, a na wewnętrznej stronie ucha. Te same oznaczenia mogą znajdować się w innych częściach ciała.

charakter

W przeciwieństwie do swoich odpowiedników, brazylijski Terrier nie jest zbyt zarozumiały. Uwielbia szczekać głośno i zawsze powiadamia właściciela obcy zbliża.

Terier brazylijski obdarzony żywym, nieustraszony i radosny charakter. W mojej rodzinie jest kochający i wierny przyjaciel, który uwielbia grać, skakać i biegać. Jest to bardzo ciekawy i nie zaniedbywać pojedynczy dźwięk lub ruch.

Terier brazylijski – wielki strażnik, który nie zaatakuje wroga, ale terminowe ostrzeżenie o jego przyjeździe.

Te zwierzęta są bardzo lojalni wobec innych psów, ale z mniejszych mieszkańców domu, to lepiej, aby nie zostawić w spokoju – brazylijski instynkt doskonale rozwinięta, dlatego istnieje realne niebezpieczeństwo dla małych zwierząt. Z tego samego powodu, aby chodzić Terrier powinien być tylko na smyczy.

Strangers teriery nie szczególnie sprzyjać, traktują je z podejrzliwością. Ale członkowie jego rodziny są mili i delikatny. Psy tej rasy dobrze dogadują się z dziećmi, ale nie pozwalają na swobodny przepływ z, więc z dziećmi to lepiej nie zostawiać w spokoju.

Pielęgnacja i konserwacja

W trosce o takim zwierzęciem nie jest trudne. Jego krótka sierść nie wymaga skomplikowanego przetwarzania – wystarczy raz w tygodniu, by przeczesać go za pomocą szczotki z włosia lub sztywnych specjalną rękawicą. Ponadto, nie ma potrzeby częstego mycia.

Pazury tych małych psów rzadko są zużyte w sposób naturalny, więc muszą się ostrzyc.

Okresowo należy zbadać zęby, uszy i oczy, oczyścić je w razie potrzeby. Lepiej jest użyć zwilżonej czystą wodą, czystą szmatką. Nie daj się ponieść przez agentów z aromatycznymi dodatkami – zwierzę może objawiać reakcję alergiczną.

Brazilian Terrier – szczenięta

Prawdopodobnie byłoby zbędne, ale nadal ostrzec przyszłych właścicieli, którzy dokonają zakupu terier brazylijski szczeniak musi być w specjalistycznej hodowli zamiast w przypadkowych sprzedawców na rynku drobiu. Jedynym sposobem, masz gwarancję, aby uzyskać zdrowe zwierzę ze wszystkimi niezbędnymi dokumentami. Ponadto, doświadczony hodowca zawsze będzie w stanie doradzić o treści dziecka, będzie wprowadzenie do harmonogramu szczepień.

Każdego dnia, mały terier brazylijski powinien dostać surowe mięso (wymagane owsianka), nabiał i warzywa. Do trzech miesięcy, dziecko należy podawać raz w tygodniu 1 gotowanym żółtkiem, po trzech miesiącach, można dać go częściej, ale nie więcej niż dwa razy w tygodniu.

Zawierać w diecie małych zwierząt przegotowanej podrobów – żołądków, serce, płuca, wymienia.

Konsystencję paszy powinna być około takiego jak ciekły śmietana. Przez pięć miesięcy żywności stopniowo twardnieje. Z tym wieku szczenię jest szczególnie ważne, aby żuć stały pokarm zdał w czasie do zębów zamiennych.

W wieku sześciu miesięcy, szczeniak podawany trzy razy dziennie, a gdy miał dziewięć miesięcy, jedzenie staje się pół-board.

Edukacja i szkolenia

Terier brazylijski przez naturę obdarzony inteligencją i szybkiego umysłu. Mimo to, jego trening będzie wymagało cierpliwości i wytrwałości właściciela. Są zabawy i niespokojny, aby je wykonać niezbędne polecenia trudne.

Te psy są bardzo lubiący szczekaniem, więc ważne jest, aby nauczyć je zerwać natychmiast po zapoznaniu się z zespołem hosta. Jeśli nie uda się osiągnąć współżycie z tych wspaniałych psów będzie bardzo problematyczne.

Od wprowadzenia na rynek w domu szczeniaka powinien zrozumieć, że właściciel – nie tylko partnerem dla gier, a niekwestionowanym liderem, który musi słuchać bezkrytycznie.

Te kolorowe i bardzo aktywne psy mogą być lojalnymi przyjaciółmi, ale bez odpowiedniego wykształcenia i rąk solidną pana zamieniają się w małe despotów domu.

Dla tych psów jest bardzo ważny trening w postaci gry z obowiązkowym promocyjnej ulubionych leczeniu. Grać te niespokojne może zawsze i wszędzie. Przy odpowiednim treningu osiągają doskonałe wyniki. Okazały się w agility, to wyśmienici wykonawcy akrobatyczne i cyrkowe sztuczki.

Terier brazylijski – przeglądy właścicieli

Według właścicieli tych pięknych psów, są wspaniałymi towarzyszami. Są one czuły i przyjazny, nie wymagają zbyt kompleksową opiekę. Wszyscy właściciele powinni zwrócić uwagę na bardzo poważną edukację zwierzę od najmłodszych lat, tak aby później nie być rozczarowany zakupu.