95 Shares 8535 views

Malowanie „rano w las sosnowy”: opis i historia

Iwan Szyszkin uwielbiony nie tylko jego rodzinnym (Elabuga) w całym kraju, ale cały rozległy obszar Rosji w świecie. Jego najbardziej znany obraz jest uważany za „Poranek w sosnowym lesie.” Co sprawia, że tak znana i dlatego uważa się prawie modelem malarstwa? Spróbujmy rozwiązać ten problem.


Shishkin i krajobrazy

Iwan Szyszkin – znany pejzażysta. Jego unikalny styl pracy ma swoje początki w Düsseldorfie Szkole Malarstwa. Ale, w przeciwieństwie do większości swoich kolegów artysty brakowało podstawowych technik przez siebie, tworząc w ten sposób unikalny, nie wpisują się w styl nikogo innego.

Shishkin podziwiali przyrodę całe życie, ona zainspirowała powstanie wielu arcydzieł w ciągu milionów kolorów i odcieni. Artystka zawsze starał się przedstawiać florę takich, co widzi, bez przesady i różnych ozdób.

Próbował wybrać krajobraz, nietknięty ludzką ręką. Virgin jako lesie Tajga. Shishkin obrazy łączy realizm z poetyckiego widzenia natury. Ivan zobaczył poezję w grę światła i cienia, w mocy Matki Ziemi, w kruchości choinki stojącej na wietrze.

Wszechstronność artysty

Trudno sobie wyobrazić taką błyskotliwą burmistrza artystę lub nauczycielem. Ale Shishkin połączone w wielu talentów. Pochodzę z rodziny kupca, musiał iść w ślady rodziców. Ponadto, dobry charakter Shishkin szybko posiadał ludzi do niego całym mieście. Został wybrany na stanowisko kierownika, a przyczyniły się do rozwoju rodzimej Yelabuga jak potrafił. Naturalnie, to objawia się w malarstwie. Peru Shishkina należy do „historii miasta Elabuga”.

Ivan miał czas i rysować, a także uczestniczyć w ciekawych wykopalisk archeologicznych. Przez pewien czas mieszkał za granicą, a nawet stał się akademik w Düsseldorfie.

Shishkin był aktywnym członkiem Towarzystwa Wanderers, gdzie spotkał się z innych znanych rosyjskich artystów. Był uważany za prawdziwy autorytet wśród innych malarzy. Styl mistrza próbował odziedziczyć i obrazy inspirowane zarówno pisarzy i malarzy.

Po opuszczeniu pamięć wielu krajobrazów, które stały się ozdoby muzeów i kolekcjach prywatnych na całym świecie.

Po Shishkin nielicznym udało tak realistyczny i tak pięknie przedstawiają wiele jednostronny charakter rosyjskim. Cokolwiek wydarzyło się w życiu osobistym artysty, nie dał mu nieszczęść odzwierciedlenie na płótnach.

prehistoria

Artysta z wielkim drżeniem należała do charakteru lasu, to jest dosłownie zachwycił go z jego niezliczonych kolorach, różnych odcieniach, promienie słońca filtrowany przez gęste sosnowe gałęzie.

Malowanie „Poranek w sosnowym lesie” stał się ucieleśnieniem miłości Shishkin lesie. Szybko zyskał popularność i wkrótce został użyty w popkulturze, na znaczkach, a nawet na opakowania cukierków. Do dziś jej starannie przechowywane w Galerii Trietiakowskiej.

Opis: „Rano w Pine Forest”

Iwan Szyszkin był w stanie złapać mgnieniu całego życia w lesie. Podał przy pomocy rysunku na początku dnia, kiedy słońce dopiero zaczyna rosnąć. Niesamowita chwila nowego życia. Malowanie „Rano w Pine Forest” przedstawia las przebudzenia i jeszcze senne Cubs, które są wybrane z zacisznym domu.

W tym obrazie, podobnie jak w wielu innych, artysta chciał podkreślić ogrom natury. Do tego, że odcięte wierzchołki sosen na górze płótnie.

Jeśli przyjrzeć się bliżej, można zauważyć, że drzewo, które nosi igraszki, podarte korzenie. Shishkin jakby podkreślić, że ten las jest tak nietowarzyski i nudny, że może żyć tylko zwierzęta i drzewa spaść się według wieku.

Na Poranek w sosnowym lesie Shishkin wskazany za pomocą mgły, które widzimy między drzewami. Poprzez ten artystycznego oczywiście staje się oczywiste, pora dnia.

współautorstwo

Shishkin był wielkim malarzem krajobrazu, ale rzadko wziął na obrazie zwierząt na jego pracę. Obraz „rano w las sosnowy” nie jest wyjątkiem. On stworzył krajobraz, ale cztery młode zwrócił innego artystę, bestie specjalistycznej Konstantin Savitsky. Mówi się, że to właśnie on zaproponował pomysł na tym obrazie. Rysunek Poranek w sosnowym lesie, Shishkin wziął Savitsky współpracownika, a obraz został podpisany przez nich dwóch. Jednak po obraz został przeniesiony do Galerii Trietiakowskiej Shishkin uznało tę pracę bardziej rozległe i wymazane imię drugiego artysty.

historia

Shishkin i Savitsky udał się na naturze. Tak więc historia zaczęła. Poranek w sosnowym lesie wydawało im się tak piękna, że to niemożliwe, aby uwiecznić na płótnie. Aby znaleźć prototyp, udali się na wyspę Gordomlya który stoi nad jeziorem Seliger. Odkryli krajobraz i nowe inspiracje do malowania.

Wyspa, wszystkie lasy, zachowane resztki dziewiczy charakter. Przez wiele wieków było nietknięte. To nie może pozostawić obojętnym artystów.

Reklamacje

Obraz powstał w 1889 roku. Choć początkowo Sawicki i umieścić w zastrzeżeniu Trzeciakowska co on wymazany jego imię, ale szybko zmienił zdanie i zrezygnował z tego arcydzieła do Shishkin.

Pavel Tretiakowska uzasadnić swoją decyzję, mówiąc, że styl obrazu jest całkowicie zgodne z tym, co Ivan zrobił, a nawet szkice niedźwiedzie pierwotnie należał do niego.

Fakty i nieporozumienia

Jak każdy słynnego obrazu, obraz „Rano w Pine Forest” przyciąga ogromne zainteresowanie. W związku z tym, że ma wiele interpretacji, jest ona wymieniona w literaturze i w filmach. O tym mówi się jako arcydzieło w wyższych sferach i na ulicach.

Z biegiem czasu, niektóre fakty zostały zmienione, a błędne mocno zakorzenione w społeczeństwie:

  • Jednym z typowych błędów jest przekonanie, że „Rano w las sosnowy” Vasnetsov stworzony razem z Shishkin. Wiktor Michajłowicz oczywiście znał Iwan Iwanowicz, bo razem byli w Wanderers Club. Jednak Vasnetsov nie mógł być autorem takiego krajobrazu. Jeśli zwrócić uwagę na swój styl, nie wyglądają jak Shishkin, należą one do różnych szkół artystycznych. Nazwy te są jeszcze wymienione razem od czasu do czasu. Vasnetsov – to nie jest artystą. „Rano w Pine Forest”, bez żadnych wątpliwości, Shishkin malowane.
  • Nazwa brzmi jak obraz „rano w Pine Forest”. Bor – to tylko drugie imię, które wydaje się pokazać ludzi bardziej odpowiednie i tajemnicza.
  • Nieoficjalnie niektórzy Rosjanie ciągle nazywają obraz „Trzy misie”, co jest błędem brutto. Zwierzę na zdjęciu nie trzy, ale cztery. Jest prawdopodobne, że w internecie stały się tak zwane ze względu na popularne w czasach sowieckich, słodycze pod nazwą „Miś Bruin”. Na opakowaniu był reprodukcją obrazu zShishkin „Rano w Pine Forest”. Ludzie dali nazwę cukierków „Three Bears”.
  • Obraz ma swoją „pierwszą wersję”. Shishkin malowany inny obraz tego samego przedmiotu. Nazwał ją „Mgła w lesie sosnowym.” Na tym zdjęciu, niewielu wie. Jest rzadko pamiętał. Tkanina nie znajduje się na terytorium Federacji Rosyjskiej. Do dnia dzisiejszego jest ona przechowywana w zbiorach prywatnych w Polsce.
  • Początkowo film był tylko dwa niedźwiadki. Później Shishkin zdecydował, że obraz musi być obecne cztery noskami. Dzięki dodaniu dwóch kolejnych niedźwiedzie w obrazie zmieniła gatunek. Ona stała się na „granicy”, ponieważ nie było pewne elementy sceny gry w krajobrazie.