88 Shares 6925 views

Meteora (Grecja) – sanktuarium prawosławia

Akropol i inne starożytne zabytki – nie jest jedyną rzeczą, która może pochwalić się Grecja. Meteory, które zostały zbudowane w średniowieczu, nie mniej znaczących zabytków kultury, który powinien zobaczyć każdy podróżny przybywających do tego kraju. Już jeden z ich wygląd sprawia, że serce bije szybciej. Jest to zrozumiałe i nieco dziwna nazwa, klasztory do ciał niebieskich rodnyaschee: Μετέωρα w języku greckim oznacza „unoszące się w powietrzu.” I rzeczywiście, wydaje się, że sześć siedzibami mrożone, wisiał nieruchomo między niebem a ziemią.

Mówi się, że pierwsze klasztory były samotne pustelnicy na szczytach skał w XI wieku. Mnisi szukał samotności, że po ucieczce od zgiełku i próżności, aby być bliżej Boga. Później, mniej więcej na początku XIV wieku, mnisi zaczęły być organizowane w społecznościach religijnych. W ten sposób pojawiły się pierwsze klasztory, a ich liczba wzrosła aż do początku XVI wieku do 24. Korzystanie z szacunkiem okolicznej ludności i utrzymujących się ofiary i przyjmowania pielgrzymów, klasztor prosperował aż do XVII wieku. Pomimo faktu, że teraz pozostało tylko sześć z nich, rzeczy nie są gorsze niż wcześniej. W Atenach i innych miastach w Grecji kontynentalnej często można zobaczyć plakaty «Meteora, Grecja» napis: Wycieczki do tych miejsc są bardzo popularne.

Zarówno samodzielnie dojść do Meteorów

Grecja jest podzielona na prowincje. Renomowane klasztory są w Tesalii, interesujący również dla jego fantastycznej scenerii. Istnieje wiele strzał pionowo do wzgórz niebo naciekowych. Wierzchołek sześciu z nich zwieńczona klasztoru prawosławnego. Jeśli przyjedziesz z pobożnego celu pielgrzymki do miejsc świętych i chcą dostać się powoli wokół każdego mieszkania, to lepiej, aby nie przyjść tutaj jako część wycieczkę. Turyści są podane, aby odwiedzić tylko jeden lub dwa klasztory w ciągu kilku godzin, ponieważ droga z Aten iz powrotem wymaga czasu. Najlepiej jest zatrzymać się w miejscowości Kalambaka, u dworów stóp. Ma mnóstwo hoteli, przeznaczonych dla osób o różnych dochodach.

Co zabrać do Meteorów

Grecja – kraj ludzi głęboko religijnych. Wizyta w każdym świątyni wymaga przestrzegania ścisłego dress code: długie spodnie dla mężczyzn, przykryte ramiona i długie spódnice dla kobiet. Jedzie na wycieczkę, nie zapomnij wziąć wody pitnej, maksymalnie do wysokości ponad 600 metrów wzdłuż schodów (w niektórych miejscach, jednak nie jest to dobry asfalt drogowy) nie jest łatwe.

W jakiej kolejności trzeba odwiedzić Meteora (Grecja)

Zaleca się, aby odwiedzić klasztory i Stagi Dupiani, które zapoczątkowało „power monastyczny” Meteor. Nie pustelnicy zebranych razem dla wspólnego posiłku na święta. Potem, idąc w porządku chronologicznym, trzeba odwiedzić klasztor Przemienienia. Został on założony w 1334 pustelnik Atanazego, który wymyślił nazwę dla klasztorów – Meteory. Grecja w tym czasie cierpiał inwazji krzyżowców i niedostępność skałach świadczonych dobrą obsługę mnichów. Atanazy oferowane pustelników zjednoczona społeczność religijna i ustanowił klasztornego przepisów.

Odwiedzić Wielką Meteor (klasztor Przemienienia), można przejść do innych klasztorów: St. Nikolaya Anapavsasa Varlaam Trójcy. Kobiety mogą odwiedzić dwie kobiety klasztor – Holy Rusal (Barbara) i St Stephen.