650 Shares 2406 views

roztwór soli fizjologicznej do płukania nosa – dla dzieci i dorosłych

Każda normalna kobieta stara się dokładnie przygotować się do pojawienia się dziecka w rodzinie. Iw czasie ciąży, oprócz zakupu najmniejszy rozmiar ubrania, pieluchy, wózki, łóżeczka i innych istotnych cech dziecka, trzeba przygotować apteczki do leczenia dziecka i opieki nad nim.

Co to obejmuje? Poniżej znajduje się lista: sterylny opatrunek, płatki kosmetyczne, zieleń brylantowa, jod, wkraplacz roztwór soli fizjologicznej donosowo, strzykawki, nadtlenek wodoru uchwyt pępek, maści cynku lub dowolny krem na pieluszkowe, świece na rehydron temperatury w przypadku wymiotów i biegunki, trawa następstwo do pływania , gotowany olej roślinny do smarowania fałdy skóry po kąpieli. Jak widać, lista jest zwykły, wszystkie niezbędne i użyteczne.

Szczególne miejsce w domowej apteczce, taki, który jest odpowiedni dla Twojego dziecka, wziąć roztwór soli fizjologicznej do płukania nosa. Sprząta błony śluzowej ciała wypłukiwanie cząstek kurzu i suszone śluzu, co uniemożliwia dziecku swobodne oddychanie. Jako środek dobrą pomoc w zwalczaniu zakażeń wirusowych, którym towarzyszy obfity zbierania i wydzielania śluzu w jamie nosowej, przyspiesza proces zdrowienia.

Saline nosa płukania dla dziecka można kupić w każdej aptece, ale można go przygotować samemu, ponieważ jest to dość łatwe i proste składniki. Podjąć jedną filiżankę przegotowanej wody i niepełną łyżeczkę morze lub zwykłej soli kuchennej. Trochę aspirator guma strzykawka albo strzykawki przez dziesięć kostek (bez igły) może pomóc bardziej skutecznie przepłukać i oczyścić nosek.

Dla zapobiegania różnym chorobom wirusowym i nie zapobiega stały roztwór soli burying do płukania nosa, który zazwyczaj służy tylko dla pary trzyczęściowych kropli dziennie.

Jak prać nos małe dziecko? Zasada aplikacji oznacza „sól fizjologiczna do płukania nosa”, co następuje:

Umieścić swoje dziecko na boku, uważając, aby nie uszkodzić błony śluzowej nosa, włóż płytkie-to-head, który był na górze aspirator lub desyatikubovy strzykawki (bez igły oczywiście) i wprowadzić rozwiązania, dopóki woda nie zostanie wylany z powrotem.

Postępuj dokładnie te same czynności z drugą dziurkę. W żadnym wypadku nie rób mycie nosa, trzymając dziecko na plecach! Zagraża to rozwiązanie do płuc, przez co może nastąpić zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, typ choroby, itd Jeśli nie ustanawiają Babe flankę i nie pozwól płynąć woda się przez dziobek, może odpływać do ucha środkowego, co powoduje wysokie ryzyko zapalenia ucha środkowego. Najlepszy ze wszystkich, jeśli w trakcie wszystkich manipulacji z noworodka będzie pomoc kogoś z domu, trzymając dziecko na bok i bezpiecznie wspierając głowę, aby unikać gwałtownych ruchów, w wyniku którego może zranić błony śluzowej dziobkiem strzykawki lub strzykawki.

Więc nauczyłem się, jak korzystać z roztworu soli fizjologicznej do płukania nosa. Nawiasem mówiąc, czy to regularnie zalecane jest nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych, ponieważ jesteśmy narażeni na agresywne środowisko ataku środowiska. Szamponu dla dorosłych jest nieco inna – nie ma potrzeby iść do łóżka, po prostu dobre czysty nos jest konieczne, aby szybko wlać roztwór za pomocą gruszki lub strzykawki do jednego nozdrza, odchyl głowę i pozwolić cieczy drenażu całkowicie. Czy wszystko to samo w stosunku do drugiego nozdrza.

Regularne mycie z jamy nosowej, jako środka zapobiegawczego powinno każda osoba wyrobić w sobie nawyk, podobnie jak mycie zębów lub mycie rano. I infekcje wirusowe, katar wspólne działania takie zimne lub alergiczne znacznie przyspieszyć proces gojenia!