432 Shares 2508 views

Ludzie-wilki – kim oni są? Mężczyzna odwrócił się w wilka

Jasne, każdy słyszał historie i legendy o stworzeniu, który wygląda na świetle słonecznym, jak normalny człowiek, a księżyc w pełni zamienia się w potwora. Wilkołak, wilkołak, lycan, manetka – ma wiele imion. Ale bez względu na to nazwa człowieka-wilka, to inna kwestia: czy istnieje w rzeczywistości, czy jest to owoc czyjejś chorej wyobraźni?

Zwierzę w nas

Każdy naród ma swoje własne tradycje, wierzenia i mistycznych stworzeń: ludzi, wilki, kojoty, hieny, a nawet ludzie-niedźwiedzie. Niektórzy czczą człowieka-węża, inny czcigodny człowiek-lew, a niektórzy ludzie bali się Leoparda. Od zarania cywilizacji wojowników ubranych w skóry martwych zwierząt, aby ich wytrzymałość. Jednakże wydaje się, że wilkołak (Wilkołak) stała się doskonała synteza transformację ludzkich zwierzęciu. Dlaczego wilk?

To dzikie zwierzę przez długi czas był uważany za tajemnicze i nieznane stworzenie. Wilk niebezpieczne, chciwi i niezwykle silny. Człowiek zawsze bał bestii zdolność podkraść się cicho. Ponadto, wilk ma niesamowitą zdolność do włączenia na dźwięk całym ciałem wokół naraz, który dodaje się do odstraszania.

Kiedy pierwsi ludzie-wilki, historia milczy. Eksperci doszli do wniosku, że tutaj mówimy o prymitywnym magicznego totemu szamana i rytuału. Herodot wspomniał, że Scytowie i Grecy wierzyli mieszkańców wybrzeży magów Morza Czarnego, w stanie przekształcić się w wilki w określonych porach roku. Ale to jest naprawdę?

Wilki i czarownice

Lycanthropy (jak to zdolność do przekształcania się w wilka) zaczął zdobywać popularność z XV wieku. Ludzie wierzyli, że szamani wsi do czynienia z diabłem i złymi duchami podczas pełni księżyca, w zamian za sprzedał duszę, aby otrzymać „istotę wilka”.

Jeden z najbardziej znanych w świecie demonologów Lancret twierdził, że „człowiek, który stał się wilk – to nikt inny niż sam diabeł, który w przebraniu dziką bestią przemierza ziemię, aby spowodować ból i cierpienie.” Ponadto, wilk – zaprzysiężonym wrogiem jagnięcia, która symbolizuje Jezusa i przedstawiana.

Kościół ogłosił na tych samych wilkołaków wywoławczych, jak czarownice. I nawet władcy największych państw w Europie uważa, że istnieje tak zwana „choroba wilka”. Na przykład, król węgierski Zygmunt włożył wiele wysiłku do Kościoła Sobór w 1414 roku okazało się, że ludzie-wilki naprawdę istnieje. Uznanie to oznaczało początek wilkołaków prawdziwe prześladowania w całej Europie. Tylko we Francji w okresie od 1520 do 1630 roku, było ponad 30.000 przypadków kolizji z Lycanthropes. Warto pamiętać, najbardziej przerażających wydarzeń w czasie.

Garnier-eater

W 1573 roku, za liczne morderstwa dzieci został aresztowany Zhil Garne, który wyznał, że – człowieka, samotnego wilka. Według niego, jedną noc, podczas polowania duch ukazał mu się i zaoferował swoją pomoc. Duch dał Gilles cudowny balsam, za pomocą którego można włączyć się w wilka. Ale warto było robić tylko w pełni księżyca w nocy z rosnącego księżyca. Tylko tym razem, nie jest modne i moc bestii. Garnier powiedział sądowi, że popełnił morderstwo czterech dzieci w wieku poniżej 14 lat. W skórze wilka, nie tylko zabić, ale także jadł mięso swoich ofiar. zabójca historia pełna była najbardziej przerażających i odrażających szczegółów.

Zhilya Garne został uznany za winnego „czynów popełnionych że po transformacji w wilka, a także w czary”. Zabójca został spalony na stosie w styczniu 1573 roku.

Gandilon – rodzina wilkołaków

W 1584 roku w małej górskiej wioski w pobliżu miasta Saint-Claude wilkołaka zaatakowany dziewczynkę. Jej szesnastoletni brat rzucił się jej na pomoc, został rozdarty na kawałki. Krzyki dzieci pobiegł do wioski i wyrzucił zwierzę na śmierć z kamieni. Wyobraźmy sobie, ku zaskoczeniu wszystkich, gdy martwy potwór zmienił się w nagiej młodej dziewczyny. Było Perenett Gandilon.

W wyniku przetrzymywania tam było wszystko Gandilon rodzina. Prawdopodobnie są one przy użyciu niektórych techniki hipnozy podawać się w psychoza przesuwnika. sędzia komunalnych Bóg, który uważał sprawę, osobiście nadzorował rodzinę w więzieniu i do przeprowadzenia dochodzenia. W swojej książce zatytułowanej „Opowieści o czarownicach”, pisał, że rodziny Gandilon – najbardziej oryginalnych Ludzie-wilki. One indeksowane na dłoniach i stopach, wyć do księżyca, a wszystko stracone ludzką postać: ich oczy były przekrwione, ciało pokryte gęstym włosem, ale zamiast gwoździ – utwardzone pazury. Nawiasem mówiąc, prawnik nie był Bogiem łatwowierny. Jego obserwacje są potwierdzone, i inne urzędowe rejestry likantropii, zalane France.

Rolle – człowiek, zmienił się w wilka

To zdarzenie miało miejsce w 1598 r. Na obsianych pól rolników znaleziono ciało młodego mężczyzny, który wędrował w pobliżu wilk. Ludzie ścigani bestię, która próbuje uciec w gąszczu. Oni poszli za nim do rozległych zarośli jałowca. Hunters zdecydował, że zwierzę w pułapce. Ale zamiast wilka w krzakach siedzieli zupełnie nagi mężczyzna, cały przemoczony świeżej krwi, z kawałkiem ciała ludzkiego w dłoniach. Było Zhak Rolle.

Podczas przesłuchania powiedział, że może on przekształcić się w wilka za pomocą balsam czarownice. Rolle wyznał również do wielu morderstw popełnionych on z bratem i siostrą w przebraniu wilki. Z jego kara została zapisana tylko przez fakt, że sąd uznał go do szaleństwa.

Człowiek z głową wilka

Trzynaście Zhan Grene był upośledzony umysłowo. Ale to nie o to chodzi. A na jego twarzy. To był wyraźny psie cechy: mocne kości policzkowe, spiczaste zęby i przekrwione oczy. Jean uważa, że jest prawdziwym człowiekiem-wilkiem.

Raz przyznał, że dziewczęta bardziej niż cokolwiek innego, nie chce ich jeść, a gdy słońce idzie w dół, będzie to zrobić. Oczywiście, Jean nie wierzą, a nawet śmiali się z niego. Lecz gdy słońce zaszło, chłopiec spełnił swoją obietnicę. Zaatakował dziewczynę i bardzo ugryziony, ale udało jej się uciec. Grenier został aresztowany. Podczas procesu chłopiec powiedział, że mieszka wilka, a on może zwolnić go, gdy słońce idzie w dół. Według młodego Lycanthrope, jego możliwości, otrzymał od samego diabła.

patologia

Wszystkich tych przypadkach, oczywiście, straszne. Krwiożerczy morderstwo, Lacerated dzieci … Ale jeśli przyjrzeć się bliżej, staje się jasne, że wszystkie przestępstwa są popełniane przez mężczyzn, delikatnie mówiąc, emocjonalnie niestabilny.

Tak, istnieje pojęcie „Zoetrope” w psychologii. Nie jest to okazja, aby włączyć do ludzi i zwierząt za pomocą magii, ale prawdziwy patologii. I to jest to, że ludzie myślą, że są zwierzęta i myślę, że jeśli oni zachowują się w ten sam sposób, będą one dostać się do ich zdolności.

Jest nawet oddzielne gatunki choroby psychotyczne wilczej – (lub likantropia lyupinomaniya). Kiedy osoba cierpi na zaburzenia psychiczne mogą naprawdę wierzyć, że podczas pełni księżyca, to zamienia się w wilkołaka. Pacjent rzeczywiście czuje jak rośnie wełnę, widzi zaostrzone i wydłużone paznokcie, jego szczęka rośnie i rosną kły. Ten „człowiek-wilk”, nie może czekać do rozlewu krwi, wędrówki po ulicach w poszukiwaniu swojej ofiary i może rzeczywiście poważny zgryz, scratch, okaleczyć, a nawet zabić.

Moc myśli

Niektórzy psychologowie uważają, że psychoza wilkołak może spowodować dramatyczne zmiany w wyglądzie pacjentów. Oczywiście, utrata ludzkich cech nie nastąpi: ogon nie będzie rosnąć, ręce, choć z pazurami, łapy nie włącza, a twarz będzie wyglądać raczej małpa lub neandertalskiego twarzy, a nie wilk.

Naukowcy po prostu niesamowita metamorfoza, która może występować w komórkach somatycznych w wyniku autohipnozy i siły woli. Rany Zarubtsovyvayutsya, oparzenia spalony. Więc dlaczego nie może się intensywnym autohipnozy być jak wilk?

Ponadto, jeśli słuchać ludzi, którzy sami toczonych w wilki, można dowiedzieć się o konkretnych rytuałów – preludium do metamorfozy. Na przykład, nie pić wody z torów wilk, jeść mózgu zwierząt lub spędzić noc w jego norze.