249 Shares 5663 views

Krzewów ozdobnych na Syberii: fotografia i nazwisko

Przy wyborze krzewów ozdobnych na Syberii konieczne jest, aby wziąć pod uwagę warunki klimatyczne w regionie. Duże znaczenie mają stabilność roślin na niskie temperatury, jej formę, okresy rozkwitu i innych czynników.

Dobór i rozmieszczenie wyładunków

Krzewów ozdobnych na Syberii (zdjęcie i nazwisko zostanie podane poniżej), odpowiednie do warunków klimatycznych panujących w regionie, może być uprawiana jako działce i nasadzeń miejskich. Mogą być sadzone:

 • oddzielnie, najlepiej tak, aby była dobra ocena z różnych punktów widzenia: niektóre okna domu, w pobliżu stawu, wzdłuż toru;
 • grupy – w celu stworzenia wrażenia komfortu lub jako zabezpieczenie;
 • dla stoczni zagospodarowania przestrzennego lub witryny.

Początkowo, szorstki szkic jest lepiej, aby do lądowania planu, wskazując obszary funkcjonalne stoczni. Głównymi kryteriami doboru krzewów – prostota konserwacji i długo kwitną latem. Przez dolgotsvetuschim krzewów ozdobnych na Syberii należą :. Budleya, Weigela, Hortensja, Spirea, itd Wiele rośliny ozdobne, nie tylko w okresie kwitnienia – są one również bardzo piękny kolor liści lub owoców.

Najczęstsze odmiany krzewów ozdobnych do ogrodu na Syberii:

 • Amur winogron;
 • bloodroot;
 • kwiatów Weigela;
 • Hydrangea paniculata;
 • Chiński magnolia winorośli;
 • Cistus, ostrokrzew,
 • bukszpan, jałowiec;
 • Caryopteris, budleya i in.

Uważają, że te rośliny w sposób bardziej szczegółowy.

japonica

Roślina ta pochodzi z Japonii, należy do rodziny różowatych i dorasta do 1 m wysokości. To jest piękne kwiaty i owoce są bardzo smaczne owoce. Sadząc na wiosnę powinna uwzględniać wymogi kultury na ziemi: nie lubi torfu i gleby alkaliczne, preferuje słoneczny, chronić przed przeciągami i miejscach wiatrowych. Krzewy posadzone w odległości 1-1,5 m od siebie.

Po wyładunku aby karmienie Pierwszy – w sprężynę (nawozów azotowych), następny – jesienią (kompleks kompozycji). Pielęgnacja jest regularny pielenie chwastów i ściółkowanie torfem lub bliskiej lufa trawy. W okresie zimowym zaleca się pędy wyginać na ziemię i pokryte śniegiem, wtedy będą lepiej kwitną i owocować. Propagowane pigwa stosując nasiona, które wysiewa się jesienią i zbierano raz lub sadzonek.

aronii Aronia

Jest to krzew do 3 m wysokości, należący do rodziny Rosaceae, który przyszedł z Ameryki Północnej. Ma bardzo piękne liście w lecie – elipsoidy formę ciemnozielonym kolorze, a jesienią stają się szkarłatne lub purpurowe. Kwitnie w maju-czerwcu, białego i różowego koloru. Owoce dojrzewają w sierpniu-wrześniu, mogą być wykorzystywane do celów leczniczych.

Susza i mrozoodporność roślin, nasion propagowane jego sprężyna wstępnie stratyfikacji (3 miesiące). Jest także możliwe, aby sadzonki lub szczepione. Aron często szczepione na aronii. Aronia Aronia można sadzić zarówno pojedynczo jak iw grupach, aby zrobić dobry użytek z żywopłotów.

Berberis thunbergii

Ten Chaparral, rosnące do 2,5 m wysokości, z kulistą korony. Jego ojczyzna – Chiny i Japonia. Berberys ma piękne małe okrągłe liście, które jesienią są pomalowane w ognistym kolorze czerwonym. Kwiaty pojedyncze żółte kwiaty, owoce – czerwone jagody, które są długie i jesienią są dodatkową ozdobą krzewu.

Zakład nie domaga się od gleby, kocha światło, odnosi się do krzewów ozdobnych mrozoodporne. Na Syberię – idealne rozwiązanie. To może być cięte, dając niezbędną formę tak Berberis thunbergii jest często używany do tworzenia żywopłotów.

Podczas rozmnażania nasion muszą być rozbite na 3 miesiące. Sadząc sadzonki zaleca się zastosować 200 g popiołu drzewnego na każdym krzaku. Krzewy sadzone w odległości 1,5-2 metrów.

euonymus

Dość wysokie (3-5 m) krzew ma duże jasne zielone liście, które jesienią są pomalowane w pięknych odcieniach różu i czerwonych skalach. Kwitnie w drugiej połowie maja, małe kwiaty biało-zielony. dekoracyjny osiąga maksimum, gdy dojrzałe owoce – jasne różowe pola, które pękają i tworzą bardzo elegancki bukiet nasion wiszącej. Euonymus prawie cały spadek i zima wygląda kolorowe i często stosowany jako krzew ozdobny na Syberii (patrz zdjęcie. Poniżej).

Kocha luźne i żyzne gleby, może być sadzone i oświetlenie i cieniowanie na ziemi. Odporne na zimno i odporna na suszę. W większości przypadków krzewy są wykorzystywane w grupach, są sadzone stworzyć krawężnik. Rozmnażane nasiona Euonymus (wstępnego warstwowania 4 miesiące), które wysiano w glebie piaszczysto-parą wodną w temperaturze 3-4 ° C. Kultura toleruje przycinanie.

Sadząc powinna uwzględniać jego toksyczność, nie zaleca się stosowania krzewów w miejscach, gdzie są dzieci.

głóg Ałtaju

Roślin do 5 m wysokości są sadzone jako krzew ozdobny. Zachodniej Syberii i Ałtaju jest idealny. Jadalne owoce, pomarańczowy, żółty, wczesne dojrzewanie. Może być propagowane przez nasiona lub sadzonki. Jest on używany do sadzenia żywopłotów. hardy zimą.

David Budleya

Jeden z najpiękniejszych kwitnących krzewów ozdobnych na Syberii, dorasta bez cięcia do 2,5 m Kwiaty w czerwcu – wrześniu. Przetoczyły piękne kwiatostany, składające się z małych białych i purpurowych kwiatów, pachnące miodem. Lubi dobrze odwodnione glebach wapiennych żyznej, słońce świeci się.

Krzew powinno być dobrze przycięte, w marcu ubiegłego roku wyciąć wszystkie zdobycze do 5 cm wysokie pnie. Propagowane kultura po prostu – za pomocą nasion wiosną lub zielone sadzonki jesienią.

Amur winogron

To lianovidnoe roślin, których liście jesienią przybierają bardzo piękny żółty i pomarańczowy. Winogrona stosowane w ogrodnictwie pionowej nie wymaga specjalnego traktowania, przycinanie przeniesiono łatwo mrozoodporne, wytrzymuje aż do – 40 ° C Wymagania dotyczące podłoża: lubi luźne gleby z domieszką torfu, ale zawartość nie znosi wapna.

Amur winogron kocha ciepło i światło, ale może rosnąć z małym cieniowania. W celu uzyskania od niego żniwa, sadzenie powinno być w słonecznym miejscu. Kwitnie w maju. Młode rośliny lubią częstego podlewania i dorośli muszą znosić krótkie suszę.

Weigel

Kwitnienie Weigela – jeden z najpiękniejszych krzewów ozdobnych na Syberii, należące do typu liściastego. Frost. W projektowaniu krajobrazu, to jest często wykorzystywane w tworzeniu ogrodów w stylu japońskim lub alpejskie ogrody.

Roślina lubi słońce, ale nie tolerują wysoką wilgotność gleby i wietrznie miejsce. Zaleca się, aby stale poluzować warstwy ornej dla dobrej oddychalności. Krzewy wymagają dużo miejsca, aby mógł dorastać do 2 m wysokości.

Weigel kwitnienia rozpoczyna się w maju i czerwcu, z rurowe kwiaty mogą być w różnych kolorach – od bieli do ciemnego różu i liście są kolorowe w zależności od odmiany w różnych kolorach od zielonego, a kończąc na brązowo-czerwony zakresie. Powielanie stosując zielone sadzonki mogą być przeprowadzane w upadku na ziemię.

Hydrangea paniculata

Nie wiesz co wybrać piękne krzewy ozdobne? Na Syberii wykonaniu dobrej woli Hydrangea paniculata. Roślina osiąga wysokość 2 m kwitnie bardzo obficie w lipcu i sierpniu. Kwiaty są zebrane w gęste kwiatostany białe, potem różowe zabarwienie. Kultura toleruje cień i zimy, lubi wilgotne żyzne neutralnym gruncie, propagowane przez sadzonki (na wiosnę).

Każdego roku na wiosnę trzeba odciąć słabe i małe pędy, pozostawiając 4-8 silne pąki. W lecie, po ukazaniu się pąków kwiatowych należy ponownie usunąć słabe gałęzie, kwiaty były większe. Ponadto proponuje się, aby pozbyć glebę wokół krzewów i zrobić nawóz. Duże gałęzie z pąkami związać lepiej. Krzew może być stosowany zarówno w jednym, a grupa sadzenia.

bloodroot

Niska roślin krzew do 1,5 m, można rozwijać na słabych glebach i średnich płodności, toleruje cieniowania i suszy, gwałtownie rośnie. Jest on stosowany w nasadzeń ozdobnych, ma kształt kulisty. W czasie kwitnienia jest dosłownie usiane małymi złotymi-żółte kwiaty (1,5-3 cm). Bloodroot można rozmnażać przez nasiona, odkłady, sadzonki latem i jesienią. ozdoby ogrodowe stosowane w ogrodach skalnych, nasadzeń pojedynczych i grupowych, ogrodzenia. Kultura jest często sadzone w parkach miejskich i na nabrzeżu.

Schisandra

Lianovidnoe roślina ma ciemne liście, służące do pionowego krajobrazu, nie toleruje suszę. Podczas podlewania jest wymagane na każdym krzaku 60 litrów wody. Lemongrass posadzone w pełnym słońcu, osłoniętych od wiatrów. Kwiaty na wiosnę, i owoce ozdobić go przed końcem sezonu.

jałowiec

Ten iglastych roślin ozdobnych, która jest z powodzeniem wykorzystywane do dekoracji ogrodu i tworzenie żywopłotów. Najbardziej wymagająca i odporna na mróz jest uważany Kozak jałowca, który jest powszechnie stosowany jako ozdobnych krzewów. Na Syberii pasuje dobrze, może rosnąć w słońcu i w cieniu. Roślina ma szaro-zielone igły, czyni żadnej gleby, w t. H. kamieniste i piaszczyste, ale nie lubi dużą wilgotność. Igieł jałowca jest uważane za trujące. Może być propagowane przez sadzonek i nasion, roślina jest często ukorzenione pędy, które podróżują po ziemi i korzeń siebie.

bukszpan

Zimozielony do 2,5 m wysokości, o bardzo niskiej konserwacji, nie boi z wiatrem i przeciągi. Bukszpan miłość w letnim regularnym podlewaniu i nawożeniu, propagowane przez sadzonki. Zakład wykorzystywane do tworzenia żywopłotów. Bardzo oryginalny wygląd wszelkie formy i kształty, które mogą być utworzone podczas cięcia.

liliowy

Ta wspaniała roślina kwitnąca, bardzo popularne wśród ogrodników i jest często używany do dekoracji w ogrodzie przez wiele lat. Krzewy na ogół dobrze tolerowane w różnych warunkach pogodowych, mróz i odporna na suszę. Bujnie kwitnące i pachnące, mają wiele różnych odmian i gatunków różnią się pod względem wymagań. Liliowy sadzone, wydają się spadać do dołów o wielkości 0,8-1 m, wypełnienie ostatniej gleby mieszaniną piasku i substancji organicznych. Podczas cięcia tworzy się z 12 gałęzi znajduje oba mogą być dalej od siebie.

Dla regionów Syberii i na Dalekim Wschodzie jest idealny liliowy Amur, która dorasta do 10 m wysokości. Kwitnie w czerwcu i lipcu, później niż inne odmiany, preferuje miejsca dobrze oświetlone i przepuszczalnej gleby, nie lubi bagnisty grunt, ale tylko zaczyna kwitnąć w 9-10 roku. Propagowane przez nasiona lub sadzonki w lecie.

Węgierski Lilac – krzew do 5 m wysokości, jest zróżnicowane kolory gamut :. fioletowy, magenta, itd. Kwitnie w maju – lipiec trwa 1-3 tygodni. Kultura jest często używany w nasadzeń miejskich i ogrodach. Wszystkie odmiany bzu są wykorzystywane jako kwitnących krzewów ozdobnych na Syberii (kultura zdjęć można zobaczyć poniżej).

Spirea

Na Syberii dopasowanie hybrydowego spirea Japońskiej belotsvetkovoy – Spirea Bumalda. Ten krzew rośnie do wysokości 0,75 m dotyczy liściastych Rosaceae ma pionowe gałęzie tworząc koronę. Kwiaty malowane w różnych kolorach – od bieli do ciemnego różu. Hodowlę można rozmnażać przez nasiona, sadzonki i podzielenie tuleję. Wykorzystywane do różnych nasadzeń na terenach zielonych, pojedynczo lub w grupach.

Spirea nipponskoy – krzew liściasty, który dorasta do 2,5 m wysokości, ma biało-żółte kwiaty, kwitnące – 15-20 dni w lipcu, spadek jest ozdobiony cytrynowo-żółtych i czerwonych liści. Roślina jest wykorzystywane do różnych lądowania w T. H. tworząc Alpine, zasadzone na stoku.

Spirea Ash – charakteryzuje się bardzo wczesną wiosną kwitną w okresie, który wygląda bardzo ładnie. Kwitnie przez kilka tygodni. Wysokość tulei – 2 m, kwiaty zbiera się kwiatostanu parasol typu gęsto pokryte roślin. Kultura dobrze reaguje na przycinanie, skromny.

Tawuła japońska – bardzo efektowny krzew do 1,5 m wysokości, kwitnie przez całe lato z jasnoczerwony-różowe kwiaty, które są zebrane w kwiatostany wiechowaty puszyste. Wszystkie wymienione odmiany stosowane z powodzeniem jako krzewy ozdobne. Na Syberię – najbardziej to!

Forsycja

Ten krzew z oliwek rodzinnym ceniony właśnie ze względu na wcześnie (przed pojawieniem się liści) i barwnych kwiatach. Pod koniec kwietnia i na początku maja, krzew pokryty jest małymi żółtymi kwiatami. Syberii wytrąca Forsythia hybrydowe odmiany (wysokiej lub pośredniego), owalny, Linwood. Krzewy lepsze pokrycie na zimę. Dla dobrego przezimowania w sierpniu i wrześniu dokonać skrócenia lub polewa czubki pędów.

Roślina preferuje żyzne gleby, słoneczne i osłonięte od zimnych wiatrów miejscu, nie lubi suszy, bezpretensjonalny. Forsycja Propagowane odrostów korzeniowych lub warstwy, a także sadzonki zielne. Jest on stosowany w projektowaniu krajobrazu jako wczesnego kwitnienia roślin wiosennych.

chubushnik

Dobry krzew ozdobny na Syberii. Różnorodność i różne typy: wieńcowe i Terry, karłowate i normalne. Chubushnik ma drugą nazwę – Jasmine Garden. Kultura tworzy dość wysokie krzaki – do 2-4 m, bardzo piękne kwiaty z pachnących białych lub kremowych kwiatów w czerwcu. Propagowane przez nasiona, przez podzielenie krzewów lub sadzonek.

Chubushnik – krzew mróz, kochający otwarty słoneczną lokalizacją i żyznej, dobrze przepuszczalnej gleby. Na rozwój krzewu mogą być trudne do występowania nadmiernej wilgotności. Sadzenia nie można zakopać szyi głównego, odległość pomiędzy krzewów utrzymuje się 0,5-1,5, m, podczas tworzenia żywopłoty sadzi częściej (50 cm). Po kwitnieniu roślina jest zalecany do cięcia tulei oraz niezbędne formy.

Dokonaliśmy przeglądu najczęściej używany do hodowli na Syberii krzewów ozdobnych. Zdjęcia i nazwy niektórych z nich, szczególnie spektakularne, zostały przedstawione tutaj. Najważniejszą rzeczą przy wyborze kultury – wybierz uwolnionych odmian, o dobrej odporności na mróz i przystosowania do danego klimatu.