562 Shares 6431 views

Bee chleb: użyteczne właściwości i zastosowania

Wszyscy wiemy, że najsłodsza lekarstwo na świecie – jest miód. Ale niestrudzone pszczoły produkują toaletowego i inne unikalne produkty, które ludzie są od dawna stosowane w medycynie. Najbardziej wyjątkowy z nich bez wątpienia uznać za chleb pszczeli. Ambrosia – jej oficjalna nazwa. Wiosna, dopiero zaczyna się ogrzać ulu pszczół miodnych od wybranego i wysłany do pierwszych poszukiwań kwitły kwiaty. Languor przez zimę w swoich ciasnych „dworów”, bez przyczyny, pszczoły aktywnie zacząć zbierać nektar, a wraz z nim pyłek. Prawdopodobnie wiele widzieliśmy żółto-pomarańczowe kulki na nogach ludzi pracy. Czasami pyłek jest tak duże, że zastanawiam się, jak owad zdoła wydostać się z nim w powietrze. Przynosząc do domu upragniony puchar, pszczoła ugniata się z niego „ciasta” wypełniona w komórce, a następnie wyruszyć do nowego wyszukiwania produktów. Dlaczego oni potrzebują tak wielu? Jak korzystać z Bee Bee chleb? Jakie korzyści można wyciągnąć z jego ludzi? Więc po kolei.

Wartość pyłku dla pszczół

Dlaczego muszę nektar, to jest zrozumiałe. Od niego pszczoły robią miód. Pyłek? Może ona przypadkowo trzyma się nogi owada podczas jego przeszukiwania na kwiat i tylko przeszkadzają w pracy? Ale w przyrodzie nie ma żadnych zbędnych szanse. Pyłek faktem – męskich gamet roślin niosących pulę genów informacji dla każdego gatunku zawierających specyficzne indywidualnie dla każdej grupy roślin określonych substancji chemicznych, a w bardzo wysokich stężeniach. Ten wyjątkowy wynalazek natury, pozwalając, aby kontynuować swój wyścig na ziemi, roślin i pszczoły.

Inteligentne owady przystosowały się do specjalnego produktem pszczelim pyłkiem – pieczywo, które żywią się larwy, pszczoły pielęgniarka, bee-budowniczych, drony, czyli wszyscy członkowie rój od młodych do starych. Larwy na diecie od kilku dni rośnie dziesięciokrotnie. Na pyłek pszczeli pielęgniarki aktywuje produkcję z mleczkiem pszczelim, bez którego nie może żyć królowej ula – macicy. U aktywnymi Pyłek pomaga gruczołów wosku i tym samym skutecznie budowy nowych komórek. Drony bez pyłku nie może stać się w pełni dojrzałe płciowo i spełniają swoją rolę w przedłużając żywotność ula. Jak widać, „hlebushek” aktywuje pszczoły pracują wszystkie swoje ciała. Badania naukowe wiarygodnie ustalić, że ciało ludzkie to unikalny produkt ma podobny efekt.

Przepis pszczoła chleb

Kiedy pszczoła przeszukiwania na kwiaty, plamki dołączone do włosów, obejmujące jej brzuch. Owadzie nogi czesze się, zbierając cząsteczki kurzu w konkretnym koszu, i że te struktury nie rozpadają się już w kwiecie przylega pyłki ich śliny. Okazuje się tzw obnozhka że widzimy pszczół na nogach. Jego kolor jest zazwyczaj żółto-pomarańczowy, ale może to być czysty żółty, białawy, lekko zielony, jasny pomarańczowy, a smak jest słodko gorzkie. To zależy od tego, co działa pszczół kwiaty.

Zebranie jak można go nosić dostarcza pyłku do ula. Nie jest unikalny surowiec umieszcza się w komórce, ubija i uszczelnione miodu. Wszystko. Bee chleb jest gotowy. W celu zapewnienia większej ochrony dodaniem puszki kwasu mlekowego, który jest wytwarzany w „pszczelego piekarni.” W związku z tym, powstały produkt wszystkich wysiłków jest całkowicie sterylne. Członkowie rój go jeść, ile potrzeba, bez żadnych innych zabiegów. Człowiek jednak jest to niezbędne do wykonywania niektórych manipulacje do spróbowania tej kulinarne arcydzieło pszczołę.

pyłek komórkowa

Nie każdy wie, jak się nazywa chleb pszczeli. Imię to nie jest szczególnie dźwięczny – ambrozji. W sprzedaży jest kilka rodzajów, nie równie ważne dla łatwości użytkowania, a obecność w nim składników odżywczych. Jest uważany za najbardziej naturalny pyłek komórkowej. To co pszczelarze usunięte z uli na ramie, że to, co dana osoba nie czyni żadnego wysiłku. pyłek komórkowej choć jest produktem naturalnym, ale aby go użyć, nie jest szczególnie przyjemne. Fakt, że pszczoły, aby „upiec” ich chleb nie budują nowych komórek i zatkać pyłku mają już w pozostałych po wylęgu ula komórek. Ich ścianki są zasadniczo sztywne. Ponadto, mogą być obecne kokony larwy pozostałości tzw Merv. Pyłek z tych komórek do 60%, a resztę – pozostałość kokonów i wosku. Wiele osób próbuje kupić jest komórkowej pyłek, myśląc, że to jest najbardziej przydatna. Jego wadą jest to, oprócz niepotrzebnego Merwe jedzenia i niewygodne podczas żucia jest niski okres przydatności ze względu na szybkie tworzenie się pleśni.

sproszkowany pyłek

Produkt ten jest również nazywany pergovoy pasty. Ten chleb pszczoła ma różne opinie. Pastę jak, bo w tej formie jest po prostu przyjemne do jedzenia. Dla innych to powoduje alergii. Taka reakcja u osób niosących złe miód, bo jego usta o jedną trzecią, a większość z chleba pszczół tylko około 40%. Przygotowanie pasty przez mielenie i mieszanie masy komórek uzyskanych z miodem. Ponadto, istnieją konsumenci, którzy nie lubią prezentację makaronu, ale jest to czysto subiektywna ocena.

granuluje pyłku

Jest to doskonały chleb pszczeli, którego brak może być tylko indywidualna nietolerancja składników. Przygotowanie granulatu pyłku tylko – wyjęty z ula Zamrożone komórki starannie oczyszczane z pozostałości wosku i koszulka przydzielić jednostka granulki Allen, że w rzeczywistości, że żądany produkt leczniczy. Ten rodzaj chleba pszczół jest przechowywany przez dłuższy czas i dobrze, wszystkie składniki odżywcze w pełni zachowuje, łatwe do gryzienia. Smak, zapach granulki mogą się różnić, który całkowicie zależy od tego, co pyłek pszczeli zebrano. Jest o wiele lepiej, gdyby pracował w traw. Jeśli pszczoły wykorzystywane są tylko pewnego rodzaju roślin, takie jak słoneczniki, chleb pszczoła może nabyć charakterystyczny zapach i smak.

Skład pyłki

Naukowcy odkryli w pierzgę kilkudziesięciu elementów użytecznych dla ludzi i chemikaliów śladowe. Wartość odżywcza tego unikalnego produktu jest wyższa niż enzymy nieleczonych pszczeli Pyłek kwiatowy jest około 3-krotnie. W perge są witamina C (200 mg% lub 2000 mg na litr) B1 – 15 mg / l, B2 – do 19 mg / l, B6 – 9 mg / l, F – 600 mg / l, co jest – 50 mg / l, E – do 1700 mg / l, D – 6 mg / l, sole mineralne – do 70 mg / l kwasów organicznych, – do 50 mg / l. Każda komórka może być od 140 do 180 miligramów pierzgę. Ponadto istnieje PERGE minerały (żelazo, potas, magnez, wapń), białka, hormony, enzymy i specyficzne. Według odżywczych odpowiada mięsa i mleka.

Przydatne właściwości

Nie każdy wie, czego potrzebuje chleba pszczół. Ambrosia, którego stosowanie do celów medycznych jest na podstawie jej składu chemicznego, pomaga w leczeniu takich układów i narządów człowieka:

 • serce;
 • naczynia krwionośne;
 • nerek;
 • wątroby;
 • żołądek;
 • układu moczowo-płciowego;
 • światło;
 • kości i stawów;
 • prostaty;
 • tarczycy.

Chleb z pszczoła pozbyć łuszczyca, zapalenie pęcherzyka żółciowego, zapalenie błony śluzowej żołądka, nadciśnienie, zapalenie wątroby, zwiększenie stężenia hemoglobiny. jest stosowany w celu zwiększenia układu odpornościowego, oczyszczania krwi, rehabilitacji po udaru i zawału serca, jako środek profilaktyczny do leczenia wielu chorób, do leczenia niepłodności do czyszczenia ciała toksyn. Przyczynia się także do zwiększenia produkcji pyłku czerwonych ciałek krwi w szpiku kostnym i retikulocytów, prowadzi do normalnego wzorze leukocytów, czyli pomaga w leczeniu wszystkich chorób związanych z białych i czerwonych krwinek.

Liczne badania wykazały, że pszczoły chleba o dużej korzystny efekt w leczeniu mięśniaków, mastopatii, guzów nowotworowych (niezłośliwych).

Nie można stosować tego leku w następujących sytuacjach:

 • idiosynkrazji pyłku pacjenta niektórych roślin i produktów pszczół;
 • dzieci młodsze niż rok;
 • istniejących krwawienia pacjenta.

Jak wziąć chleb pszczeli?

Pozornie bardzo proste pytanie, ale jedna odpowiedź na to pytanie brzmi: nie. Niektórzy uzdrowiciele powinni zrobić przed posiłkiem, i pamiętaj, aby pić dużo wody. Inni, przeciwnie, zalecane jest użycie pyłek tylko około pół godziny po posiłku jest skończona.

Po zapoznaniu się z naukowców badań i ich wiele zaleceń, doszliśmy do takiego sposobu odbierania: Pszczoły chleb jeść prawidłowo, nie później niż 20 minut przed głównymi posiłkami, a nie wyciska. Fakt, że pyłek z ludzkiej śliny współpracuje i rozpoczyna korzystną aktywność (reakcje chemiczne konieczne) w jamie ustnej, dzięki czemu leczenie granulki muszą rozpuścić cukierka. Otrzymania numeru jednorazowe mogą się różnić w zależności od stopnia nasilenia choroby. Częściej powinni wziąć na raz tylko 1/3 łyżeczki czystego pyłku lub łyżeczki pyłku z miodem. Nie można wykonać magiczny lek przed snem, ponieważ można łatwo stracić snu.

Numer pyłek administracji dziennie może być troe- lub dwu-cyfrowy. Czas trwania leczenia zależy również od rodzaju i stopnia ciężkości choroby. Czasami leczenie wystarczająco tygodnie, aw niektórych przypadkach konieczne jest, aby rozciągnąć ciągu trzech lub czterech miesięcy.

niektóre przepisy

uzdrowicieli ludowych od wieków używane chleb pszczołę. Zastosowanie tego produktu przeprowadza się w niestandardowych systemów dla niektórych chorób. Na przykład, dorosłych z cukrzycą, aby zmniejszyć zależność od insuliny, tradycyjnej medycyny zaleca jeść trzy razy dziennie przez 2 bez slajdów łyżeczki pyłku. Dla dzieci pojedyncza porcja to pół łyżeczki.

Zakażonych HIV w chwilach zaostrzenia jest zalecana do spożycia w ciągu dnia do 60 ° C. pyłek, rozbijając go na dowolnej liczbie, dowolnym dogodnym części.

Ci, którzy chcą pozbyć się łupieżu i łamliwe włosy, można wykonać specjalne balsamy, odżywki, dla których pyłek łyżeczka sproszkowanych i rozpuścić w szklance ciepłej wody.

chleb pszczeli (pyłek): Opinie

Ludzie, którzy korzystają z pyłku na leczenie, wyrażona ten naturalny produkt tylko entuzjastycznie. Jego główną zaletą – to naprawdę pozbywa się wielu chorób, nie powodując skutków ubocznych i komplikacji. Szpulki pyłku i zapobieganie występowaniu choroby, zwłaszcza przeziębienia. Ludzie w offseason, biorąc tylko kilka granulok codziennie i nie chorują lub grypy lub ostrej niewydolności oddechowej. Wady chleba pszczół, zauważył przez niektórych respondentów, jest jego wysoka cena i możliwość wystąpienia reakcji alergicznych u ludzi, którzy nie tolerują miodu i pyłku.