170 Shares 3156 views

Właściwa zastaw kierownicy Twoje bezpieczeństwo

W życiu codziennym, wielu właścicieli samochodów są zaniepokojeni silnika, zawieszenia i stanu ciała. Zupełnie zapominając składnik taki jak układ kierowniczy. Normalny stan tego elementu może nie tylko uratować życie pasażerów, ale także mają być wysłane do dowolnego miejsca na życzenia kierowcy.

Historycznie rzecz biorąc, że kontrola ruchu odbywa się za pośrednictwem kół przednich. Jednak postęp nie stoi w miejscu, a dziś już ogromną ilość specjalistycznego sprzętu, który jest kontrolowany przez napęd na tylne koła.

Kierowanie pojazdem pierwotnie przeznaczony do następujących celów:

1) Usuń dowolny obrót koła.

2) W celu zapewnienia niezawodności i podniesienie poziomu zarządzania bezpieczeństwem.

3) Aby zminimalizować wpływ na układ kierowniczy.

4) Aby zapewnić maksymalną zwrotność i łatwość zarządzania.

Dość często, większość kierowców kierownicy nie powoduje dużo uwagi i czasu, aby go przetestować jest tylko wtedy, gdy poważna wada lub usterka, ale należy pamiętać, że nawet najmniejsze uszkodzenie części mechanizmów sterowniczych może prowadzić do poważnych konsekwencji. W celu wykrycia najbardziej problematycznych miejsc nie ma potrzeby jechać do myjni, na tyle na własną rękę przeprowadzić inspekcję głównych części.

Awaria głównej kierownicy:

1) Wolny skok (luz) kierownicy jest zbyt duża.

2) Stookey (hałasu) podczas kierowania.

3) Gwałtowny wzrost przyczepności podczas obracania kierownicą.

Jest to podstawowy i najbardziej niebezpieczna awaria w przypadku których konieczne jest natychmiast skontaktować się z ekspertami z centrum pielęgnacji samochodów. Jeśli spędzasz oglądanie bez specjalnych narzędzi, po prostu podnosząc kaptur, zaleca się najpierw zwrócić uwagę na osłony i nakrętek, połączeń gwintowanych. Począwszy niezależnej weryfikacji należy przekręcić kierownicę całą drogę w obu kierunkach, takie działanie pozwoli Ci wiedzieć, jak duża piłka luki, jak również zaostrzone orzechy i kierownica jest stała i nie ma wiążącego lub zagłuszania kiedy skręcić koła. Często wykrycie nieznacznych wad wczesnych etapach w celu uniknięcia poważnych problemów w przyszłości.

Należy zauważyć, że nawet w czasie początkowego tworzenia samochodu, po wybudowaniu ruchu ciała do stworzenia mechanizmów kierujących. Liczba testów zderzeniowych pokazać, że zderzenie czołowe lub zderzenia czołowego po stronie kierowcy prowadzi do przemieszczenia układu kierowniczego w kierunku kierowcy, co może spowodować znaczne szkody dla zdrowia. Dlatego obudowa mechanizmu kierowniczego umieszczony w przestrzeni, w której organizm minimalne odkształcenia, na uderzenia, a następnie umieścić element pochłaniający energię, zwiększając się z wykorzystaniem jednego lub dwóch zamkniętych węzłów. Obecnie wielu producentów samochodów w Europie w celu opracowania nowych elementów do poprawy niezawodności i bezpieczeństwa układu kierowniczego, ale żadna technologia nie pomoże, jeśli nie uważnie monitorować ich serwisowania.