574 Shares 8780 views

Automotive zimowy płyn do spryskiwaczy: rodzaje, producenci, struktura i sprzężenia zwrotnego. Płyn do spryskiwaczy zimowy z rękami

Wszyscy kierowcy wiedzą, że czystość szyb samochodowych – jeden z najważniejszych warunków bezpieczeństwa na drogach o każdej porze roku iw każdych warunkach pogodowych. Po tym wszystkim, dobrej widoczności i szybkość reakcji kierowcy – zastaw jazdy bezkolizyjnej.

Współczesny rynek akcesoriów samochodowych oferuje szeroki wybór różnych szyby. Ludzie często nazywany omyvayki. Ale co jest wymagane od zimowego płynu do mycia kieliszków? Dużo to naprawdę dobra oferta nowoczesnych producentów myjni? Jaki jest skład płynu zimowego do okien mycie samochodów To będzie najlepszy w surowym rosyjskiej zimy? Czy to możliwe, aby gotować samemu?

typy omyvaek

Wszystkie płyny, zaprojektowany specjalnie do czyszczenia okien samochodów z różnych zanieczyszczeń, podzielonych na zimę i lato. Główne różnice pomiędzy nimi – składników zawartych w szamponie i temperatury, w której zawiesza się płyn do mycia. Głównym celem wszelkiego rodzaju detergentów – w celu zapewnienia jasności i przejrzystości szyb samochodowych bez plam i smug.

Przez wersję letniego płynu do mycia nie ma specjalnych wymagań – najważniejsze, że przyczyniły się one do szybkiego oczyszczania od much, pyłu i sadzy. Ale na zimę omyvayki wykonane żądań o wiele bardziej poważne.

Cechy płyny zimowe dla okien mycie samochodów

podkładki okna zimą powinny zapewnić nie tylko optymalną czystość szyb samochodowych i sprawnego działania wycieraczek, ale również mają właściwości, takie jak:

 • Nietoksyczny dla ludzi i środowiska.
 • bezpieczne szkło i plastikowe powierzchnie samochodu.
 • Bezpieczeństwo pożarowe.
 • Obecność specjalnych właściwościach, które chronią potraktowanej części samochodu z agresywnych środków chemicznych wykorzystywanych usług drogowych w walce z lodem.

Kompozycja nowoczesnej pralki

Główne składniki zamrażania używane do płynów autoglasses piorących są:

 • Wody.
 • Środki powierzchniowo czynne (surfaktanty).
 • Termomodifikatory które są odporne na działanie niskich temperatur.
 • Barwniki.
 • Perfumy.

Rodzaje płynnego lodu podkładką

Dziś jest tak wiele zima szyby. Zdaniem właścicieli samochodów, najlepsze szampony do szyb samochodowych i reflektorów jest produkcja sprawdzonych, renomowanych producentów. Na przykład:

 • Hi-Gear HG5648 (nie zamrażać w temperaturze -50˚S). Cena: 130 rubli na 1 litr.
 • Liqui Moly zamarzaniem, CoolStream Felix wycieraczki, Holts (nie zamarzają w temperaturze -25˚S). Cena: od 400 rubli. 4 litry.
 • Finka, SmartClub Shell UE «Neft„(nie zamrażać w temperaturze -20˚S). Ostatnia koszt waha się od 300 rubli. 4 litry.

Oczywiście, istnieją inne godne producentów. Niemniej, do wytwarzania szyby przedniej, ponieważ producenci modyfikatory temperatura zimą zasadniczo różne rodzaje: alkohol etylowy, izopropylowy lub metyl.

alkohol etylowy w skład płynu do szkła omyvniya

Optymalne przykłady wykonania stanowią te, które zawierają alkohol etylowy. Do głównych cech technicznych i operacyjnych (temperatura, są bezpieczne dla zdrowia i środowiska, w cenie cieczy zimowym okularów mycia zamarzaniu) tego rodzaju detergentu jest lepsza od innych analogów. Jednakże, ze względu na nawyki żywieniowe niektórych ludzi edycja zima szamponów na okulary, wykonane na bazie alkoholu etylowego, jest ograniczona. Ponadto, wysokie ceny akcyzy nad działaniem alkoholu etylowego na końcowy koszt płynu niskokrzepnącego.

Uwaga – metylowego!

alkohol metylowy w składzie omyvayki choć daje dobrą wydajność płynu w Rosji zakazane do stosowania jako surowiec do produkcji nezamerzaek. Fakt, że ta substancja jest bardzo toksyczna. Nawet niewielkie ilości oparów metanolu może prowadzić do ciężkiego zatrucia formy trucizny. Biorąc pod uwagę niski poziom kultury naszego społeczeństwa i słabości stosowania produktów zawierających alkohol, należy zauważyć, że prawdopodobieństwo zatrucia masowej. Niestety, nie wszyscy konsumenci tych produktów korzysta z niej zgodnie z jej przeznaczeniem.

środki prawne

Zimowy płyn do mycia okien samochodowych, wykonanych na bazie alkoholu izopropylowego, trochę gorsze od swoich rówieśników. Środki skutecznie działają w niskich temperaturach, stężenie substancji podstawowej powinna być niższa niż 45%. To ma bardzo nieprzyjemny zapach, więc część nezamerzayki musi być obecny wysokiej jakości aromaty. Ma to wpływ na ostateczny koszt zimowego omyvayki. Jednak pozostaje detergent prawną w naszym kraju z powodu względnego bezpieczeństwa ludzi i środowiska.

reguły wyboru

Zima nabycie płyn do mycia szklanek czasami jak gra na loterii – nigdy nie wiadomo, co czeka niespodzianka w pojemniku z pomocą. Niemoralni producentów zamiast bezpieczne, ale stosunkowo drogie alkoholu izopropylowego często wykorzystują metyl. Naturalnie, na etykiecie obecności detergentu substancji trujących nie jest słowo pisane. Zastosowanie alkoholu metylowego opłacalne, ale nielegalne i karalne.

Nielegalne zimowy płyn do mycia szklanek w Petersburgu, Moskwie i innych dużych aglomeracjach jest rzadkością. Ale w małych miastach obwodowych napotkasz podkładką nekachetsvennye może być nawet w dużych sklepach detalicznych – nielegalnej działalności umieścić w wielkim stylu.

Co należy zwrócić szczególną uwagę na

Przy zakupie lodów spryskiwaczy należy dokładnie rozważyć opakowanie – jego integralność nie powinny być zagrożone. Na etykiecie nabytych środków należy wyraźnie podać nazwę środka, jego składu, data produkcji i data ważności, nazwa producenta.

Jednak istnieją sposoby, aby odróżnić środek trujący. Zwykle jest to zima toksyczny płyn do mycia szklanek i bezwonny i jest znacznie tańsze niż inne. Nie ma innego sposobu, aby uchronić się od podróbek – wielu kierowców szamponu samochodowego wykonanej dla samych okularów.

Zimowy płyn do spryskiwaczy własnymi rękami

Bardzo często kierowcy przygotować własną płyn przeciw zamarzaniu. Kwestia ta jest szczególnie istotna, gdy mróz pilna potrzeba, aby przejść gdzieś, ale podaż sezonowej szampon do szyb samochodowych nagle wyschły. Istnieje kilka sprawdzonych receptur domu stekloomyvtelya, które mogą z powodzeniem poradzić sobie z zadaniem.

Przepisy zimowy płyn do spryskiwaczy przygotowany siebie

 • skład №1

Przepis przedniej szyby płyn , który nie zamarza w temperaturze -15˚S: Miesza się 1 litr octu, 1 litr wody destylowanej i 200 g cieczy do zmywania. Otrzymaną mieszaninę lodu efekt uzyskuje się przez zastosowanie octu.

 • skład №2

Taka mieszanina utwardza się w temperaturze otoczenia do -5˚S. Mieszać do uzyskania wymaganej pianki 1 litrze wody destylowanej i 100 g dowolnego detergentu do zastawy stołowej.

 • skład №3

Szyba przygotowane dla tej receptury aby sprostać zadaniu na mróz na -25˚S. Wymaga: 1 kubek 96% alkohol etylowy, 3 litry wody destylowanej i 1 łyżka detergentu. Proszek był wstępnie rozpuszczony w wodzie, odsączono i wymieszano z alkoholem.

 • skład №4

Innym skutecznym przepis stekloomyatelya przygotowany w domu: należy zmieszać 0,5 litra wódki, 2 litrów wody destylowanej i sok z jednej cytryny. Mieszanina przygotowana w recepturze są bardzo skuteczne w trudnych mrozów.

Nie zapominaj, że płyn zimowy do mycia kieliszków, przygotowane na podstawie tych wymagań, należy używać tylko w zimnych porach roku. W ferworze tych funduszy będzie wydzielać nieprzyjemny zapach octu lub alkoholu.

Doświadczeni kierowcy są zalecane do użytku domowego-podkładki, w skrajnych przypadkach i zastąpić prowizoryczną konstrukcję z wysokiej jakości produktów w możliwie najkrótszym czasie.