622 Shares 7620 views

DSG-7 wymiana sprzęgła. Skrzynia biegów DSG-7

Zrobotyzowany skrzynia biegów DSG-7 został opublikowany w 2006 roku. System jest mechaniczny robot siedem-CAT. Transmisja ta charakteryzuje się dwoma sprzęgłami suche i dwa podstawowe wały. Celem utworzenia tego okna – połączenie ręcznego efektywności transmisji i komfort klasycznej maszynie, jak tat istniał w tym czasie, „roboty” z jednym sprzęgła nie jest całkowicie zaspokoić stale rosnące wymagania. Transmisja jest przełączane w sposób ciągły przepływu momentu obrotowego, to znaczy bez konieczności instalowania w pozycji neutralnej. Jest to główna zaleta automatyczną skrzynią biegów. To okno jest zamontowane na pojazdach VAG Group – „Audi”, „Volkswagen”, „Skoda” i innych. Ponieważ opiera się na ręczną skrzynią biegów, sprzęgło musi być okresowo wymieniane. Zobaczmy, jak DSG-7 na wymianę sprzęgła, trzeba zrobić i czy jest to możliwe do przeprowadzenia procesu zastępowania swoje ręce.


Funkcja „robota» DSG

Charakterystyczną cechą tego okna jest to, że z wyjątkiem dwóch sprzęgieł ma również dwie objętości oleju. Pochodzenie służy mechatroniki DSG-7, które steruje działaniem mechanizmu. Po drugie, do mechanicznej przekładni. Kiedy ręczne Sprężyny sprzęgła transmisja zaciśnięty obliczone, a po naciśnięciu pedału, a rozpuszczone moment koła napędowe nie jest transmitowany, wszystko jest dokładnie odwrotnie. Podczas mechatroniczny DSG-7 nie złożył odpowiedni sygnał, sprzęgło nie jest połączone z kołem zamachowym i może obracać się swobodnie. Gdy sygnał będzie służył specjalny tłok zaczyna działać na wtyczce, która będzie zacisnąć płytę. element sprzęgający jest wciśnięty tylko wtedy, gdy system nie ma wycieków oleju.

DSG-7 sprzęgło – jest uformowany oddzielone i nie Urządzenie do naprawy. Jeśli to konieczne, należy wymienić mechanizm przychodzi już zmontowane ze skorygowanych i gotowy do zainstalowania dysków.

O instalacji sprzęgła

Preselektivnaya robota DSG-7 z VAG i LUK firmy na rynku motoryzacyjnym stało się niemal synonimem innowacyjnych rozwiązań, ale nie tylko. Jak dobrze wiadomo, wokół tych polach było dużo hałasu, który jest związany z niektórych błędnych decyzji projektowych. Firma VAG trwało ponad sześć lat, że ten punkt kontrolny był dziełem normalnie. Teraz transmisja jest naprawdę inna stabilna praca. Wiele osób korzystających usług w sprzęgłowych usterek, gwałtownie spadła. Wynika to z częstych błędów pola nie są jedynym błędem inżynierów. Wielu kierowców po prostu nie wiedzą, jak radzić sobie z nową skrzynią biegów z podwójnym sprzęgłem. Ale jest to dość skomplikowany węzeł, który ma pewne zasady funkcjonowania. Cena całkowita wymiana będzie 100-250 tysięcy rubli. Naprawa DSG-7 wyjdzie taniej. Liczba ta jest znacznie ładny grosz, więc wielu kierowców, którzy nie wiedzą wiele na temat napraw samochodów, spróbuj zmienić uchwyt na własną rękę. I chociaż ten punkt kontrolny jest kompleksowe rozwiązanie Engineering, jest ona oparta na tradycyjnych manualną skrzynią biegów, choć zmodernizowane. Tak więc, w DSG-7 zastępczej uchwyt z rękami możliwe.

Self-wymiana: co to zajmie?

W wielu niezależnych wymiany rozwiązane po okresie gwarancyjnym odejście Twój samochód i naprawy autoryzowanego dealera stało się niemożliwe za darmo. Po tak poważna praca pogwarancyjny będzie drogo kosztować.

Jeśli mimo to właściciel samochodu postanowił spróbować autodiagnostyki wykonywane po wymianie, należy rozumieć, że procedura ta nie jest wolny, choć i są znacznie tańsze. Pierwszym krokiem jest zakup zestawu LUK. To podwójne sprzęgło DSG-7. Cena za średnio 25 tysięcy rubli.

zestaw narzędzi

Następnie należy zakupić specjalny zestaw narzędzi bezpośrednio wymienić sprzęgło na polach tego typu. Jego cena jest już znacznie wyższa, na poziomie około 90.000. Jest to dość poważna kwota. Jeżeli cena instrumentu nie zatrzyma się, można użyć tego zestawu narzędzi może wykonać pełny zakres działań, nawet bez instrukcji, Internetu i przepisów technicznych. Zestaw LUK włączony napęd na których szczegółowe instrukcje wypełniania operację. Zestaw będzie służyć swojemu właścicielowi przez długi czas, choć jego cena pozostanie wysokie i nieuzasadnione. Zestaw narzędzi montażowych SAC przyjść znacznie tańsze, chociaż narzędzia w nim mniej. Ale cena – 15 tysięcy rubli. Niektórzy rzemieślnicy może dobrze zrobić bez użycia specjalnych narzędzi. Konieczne jest jedynie, aby wybrać odpowiednie pole na klucze. Choć eksperci nie powitać takiego podejścia, jak naprawy DSG-7 – jest to poważna sprawa.

Lista prac wymianie sprzęgła

Jeżeli cena instrumentu nie zatrzymuje i wszystko, co potrzebne jest już kupiony, możesz zacząć działać. Cały proces jest podzielony na kilka etapów. Pierwszy etap demontażu punktu kontrolnego. Pomoże to mechanizm zawieszenia. Dzięki niemu można naprawić systemu przed rozpoczęciem odkręcić jego elementów złącznych. Następnie zaleca się, aby sprawdzić poziom oleju. Jeśli są plamy, należy dodać olej w skrzyni DSG-7 lub go zastąpić. Następnie, za pomocą narzędzi z zestawu wyjąć mechanizm sprzęgła. Podczas prac rozbiórkowych istotne jest, aby pamiętać, że pierścień regulacji może być zarówno powyżej i poniżej łożyska uwalnianiu. To zależy od modelu mechanizmu sprzęgła.

Następnie trzeba oczyścić i dokładnie wytrzeć wałek wyjściowy. Dla lepszego czyszczenia stosuje się środki, rozpuszczalników lub innych substancji powodujących korozję. Resztki smaru najlepiej pozostawić do wypustów wału wejściowego. Następnie sprawdzić obecność plam fok olej.

Wybór podkładek

Nowe części instalowane są w odwrotnej kolejności. Po puszczeniu łożyskach najbardziej cienki pierścień. Jego wielkość wynosi 2,8 mm. Jeśli występują trudności w procesie ciągnięcia miernik instalacji, należy zainstalować drugą grubość pierścienia. Pierścienie są wybrane tak długo jak człon nie łatwo przechodzić przez pierścień. Jeśli zrobione dobrze, kaliber ruszy do 0,1 mm. Wybór pierścienia regulacyjnego jest wykonany w odniesieniu do pojedynczego sprzęgła tolerancji. Te tolerancje można przeczytać na stronie sprzęgła zespołu napędowego. W zależności od tolerancji znak – albo dodać odejmowanie wielkości tolerancji grubości pierścienia. Na przykład, grubość powłoki z podkładką – 2,0 mm. Tolerancja jest 0,2 mm. Następnie ostateczny rozmiar podkładki będzie 2,2 mm.

instalacja

Montaż rozpoczyna się od najbardziej cienki pierścień. Jego niewielkie zużycie łożyska oporowego drugiego sprzęgła. Czynności dotyczące doboru pierścieni powtarza się tutaj. Prawidłowa instalacja sprawdzane przez specjalny kalibru. Proces dopasowania końcowy pierścień musi odbywać się zgodnie z tolerancjami. Ale teraz rozważyć drugą opcję. Wał jest smarowane olejem. Należy uważać, aby nie być nasmarować koła. W przeciwnym razie, sprzęgło będzie stale poślizgu. Moment obrotowy przekazywany w tej sytuacji nie jest w pełni lub szarpnięcia. Następnie zmierzyć odległość pomiędzy górną krawędzią pierścienia nośnego i gładkiej powierzchni wałka. Odległość ta nie powinna być większa niż 8 mm. Następnie wał jest pod ciśnieniem. Proces obciskania może być zatrzymany, gdy pierścień ustalający będzie widoczne w jednym z otworów krzewów. Na końcu wąskiej części korka jest skonfigurowana.

Konieczność adaptacji

To wszystko zrobić z części mechanicznej. Ale dla DSG-7 zastępczej przyczepność – to nie tylko praca fizyczna. Potrzeba czasu, aby przystosować się nowy mechanizm. Proces ten można wykonać w domu za pomocą specjalnego oprogramowania i kabla diagnostycznego. A dopiero potem rozpocząć pełną operację.

Więc zorientowali się, jak produkować w DSG-7 zastępczej uchwyt z rękami.