804 Shares 2761 views

Co to jest rzeżączka i jakie jest jej zagrożenie?

W codziennym życiu często słyszy się wspomnienie o takiej chorobie jak rzeżączka. Ginekolodzy i urolodzy pamiętają, że jest to jeden z najczęstszych infekcji przenoszonych drogą płciową. Co to jest rzeżączka? Tak więc we wspólnocie ludzie nazywają rzeżączkę, której przyczyną jest diplococcus Neisseria gonorrhoeae (gonococcus), stąd jego oficjalna nazwa.

Zakażenie zachodzi seksualnie. Należy pamiętać, że w niektórych przypadkach może wystąpić infekcja doustna i analna, dość zwykły kontakt narządów płciowych. W przeciwieństwie do kiły, przewlekła rzeżączka bardzo rzadko jest przenoszona drogą domową, ponieważ gonokocyty nie mogą żyć poza ludzkim ciałem i umierać natychmiast, wpadając w otoczenie zewnętrzne. Ponadto, niekompetentny szlak nie może zapewnić liczby mikroorganizmów niezbędnych do zakażenia. Zanieczyszczenia domowe są możliwe dzięki bielizny, nerwom, ręcznikom, w których zachowane są wydzieliny z rzeżączki, ale takie przypadki są bardzo mało znane. U niemowląt zaraża się przechodząc przez kanał macierzysty. Według statystyk, ta choroba jest przyczyną ślepoty u niemowląt w 60% przypadków. Dziewczyny mogą uzyskać zmiany narządów płciowych.

Ważne jest, aby każda osoba dorosła wiedziała, co to jest tripper. Każda choroba jest łatwiej zapobiegać niż leczeniu. Najbardziej wiarygodną ochroną przed tym schorzeniem jest użycie prezerwatywy lub obecności jednego stałego partnera. Jeśli jednak nastąpiło kontakt bez użycia środków ochrony, po jego zakończeniu konieczne jest mycie narządów płciowych ciepłą wodą z mydłem i wydawanie strzykawki przez miramistynę. Nie zapewni 100% ochrony przed zakażeniem, ale zmniejszy ryzyko.

Tripper jest chorobą zakaźną, więc jeśli zostanie zdiagnozowana u jednego z członków rodziny, wszyscy inni muszą zdać egzaminy. Jeśli choroba znajduje się w okresie ciąży, najlepiej jest wykonać cięcie cesarskie, a następnie przeprowadzić dokładne badanie noworodka.

Ale nie wystarczy wiedzieć, czym jest rzeżączka, musisz wiedzieć, jak ją leczyć. Biorąc pod uwagę nasilenie choroby, należy w pierwszej kolejności przeprowadzić testy. W tym celu przeprowadza się normalne zabarwienie i badane pod kątem obecności gonokoków.

Leczenie rzeżączki powinno być wykonywane wyłącznie przez specjalistę. Co do zasady, przepisać antybiotyki. Zbyteczne jest, aby przejść testy wrażliwości na różne grupy leków. Aby pozbyć się tej choroby najczęściej stosuje się fluorochinolony i cefalosporyny. Konieczne jest picie tabletek zgodnie z planem nawet po zaniku objawów.

Warto zmienić sposób życia. Przede wszystkim należy przestać uprawiać seks. Należy zbadać obecność innych STIs, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo infekcji kilkoma rodzajami zakażeń, takimi jak mikoplazmoza, trichomonazja, chlamydia i inne.

Ponadto musisz zrezygnować z ostrej żywności i alkoholu. Ważne jest, aby wypić jak najwięcej czystej wody. W okresie leczenia lepiej jest ograniczyć aktywność fizyczną.

Szczególnie ważne jest przestrzeganie zasad higieny . Po każdej wizycie w toalecie należy umyć ręce mydłem i wodą.

Każda osoba jest ważna, aby wiedzieć, co to jest tripper. Dopiero wtedy może zapobiec jego rozwojowi.