811 Shares 2572 views

Metipred. instrukcja

Metipred hormonalnej lek jest zawarty w grupie kortykosteroidami. Lek stosowany w leczeniu nawracających poronień, niepłodność, zawartość korekcji 17-OH-progesteron (hormon nadnerczowy) podwyższonych poziomów, które mogą przyczyniać się do aborcji i hamują zarówno koncepcji.

Metipred. Instrukcje. świadectwo

Lek jest wskazany do układowego, chorób alergicznych skóry. Są to: zespół Stevensa-Johnsona, pęcherzowe opryszczkowe deramtit (), pęcherzycę, łuszczycę, złuszczające, łojotokowe zapalenie skóry, infekcji grzybiczej. Instrukcja Metipred pozwala na stosowanie miejscowe i przerostowych zmian i zacieków, toczeń rumieniowaty układowy, przewlekłe zapalenie skóry, cukrzycę obumarcie tkanek lipidowej.

Zastosowanie leków i leczeniu wspomagającym w zaostrzenia lub ostrych chorób reumatycznych przepływu: reumatoidalne i łuszczycowe zapalenie stawów.

Metipred wskazano chorób alergicznych. Są to stałe lub sezonowy nieżyt nosa, astma oskrzelowa, pokrzywka, reakcje na lek, atopowe zapalenie skóry i kontaktowe oraz reakcje anafilaktyczne anafiliktoidnye.

Metipred. Instrukcje. Przeciwwskazania

nie przypisano leku w ukrytej lub czynnej gruźlicy, układowe choroby grzybicze, AIDS, wirusowe lub bakteryjne patologii chronicznych i ostrych przepływu zespolenie jelitowe, nadciśnienie, niewydolność serca stabilny. Leki przeciwwskazane i nadwrażliwość, ciężkie zaburzenia czynności nerek lub wątroby, żołądka, przełyku, niedoczynność tarczycy, ciężkie osteoporoza, cukrzyca, ukryty (utajone) lub ostra choroba wrzodowa, polio (z wyjątkiem postaci opuszkowej-mózg). Nie przypisano również przygotowanie do zaburzeń psychicznych, jaskra, miastenia, ciężką osteoporozą, laktacji, chłoniak po BCG. Przeciwwskazane u wcześniaków.

skutki uboczne podczas stosowania leku „metipred” Instrukcja nazywa się zawroty głowy, zanik kory w gruczołach nadnerczy, zespół Cushinga, zaburzenia miesiączkowania, cukrzyca sterydów, zahamowania wzrostu u dzieci, impotencja, hirsutyzm, zwiększenie masy ciała, zmniejszenie tolerancji węglowodanów. Możliwa redukcja masy mięśniowej, zaburzenia psychiczne, drgawki, niedociśnienie, sterydów trądzik, Candida, skurcz oskrzeli, wstrząs anafilaktyczny, pokrzywka, hiper- i odbarwienia, zwiększone ciśnienie śródgałkowe i innych działań niepożądanych.

Przedawkowanie leku wyraża się w postaci obrzęku wyglądu białka w moczu, nadciśnienie, zaburzenia rytmu serca, kardiomiopatia, hipokalemii, obniżenie wielkości filtracji. W terapii za pomocą diurezy stanu, leków zobojętniających kwas solny, chlorek potasu. W psychozy i wgłębień zmniejszyć dawkę lub anulować środków. Wyznaczona w ten sposób sól litowa lub fenotiazyny leków.

Metipred. Instrukcje użytkowania

Lek jest przewidziany wewnątrz po posiłku rano, w postaci iniekcji (domięśniowo, dożylnie, do pochwy i torebek w obszarze uszkodzenia skóry, jamy stawu) i doodbytniczo.

W dawkach podzielonych raz lub lek wykazuje dorosłego w ilości od czterech do sześćdziesięciu mg dziennie. Początkowa dawka 12 mg do 40 mg, w niektórych przypadkach – do 100 mg dziennie. dawka podtrzymująca wynosi 4-12 mg / dzień. Maksymalna ilość leku dziennie – 250 mg.

Niewydolność nadnerczy, gdy dzieci podawano 0,14 mg / kg masy ciała trzy razy dziennie.

Dawkowanie zależy choroba jest wybrana specjalistę indywidualnie.

Metipred i ciąża

W niektórych przypadkach lek jest stosowany w małych dawkach przez cały okres ciąży. W tym przypadku obowiązkowa kontrola medyczna nad stanem płodu i matki.