567 Shares 7532 views

Najbardziej popularny w Rosji i jej nazwa pochodzenia

„Co w imię moje …” raz pisałem Puszkina w Sobanskaya Carolina albumu, znany w kręgach szlacheckich piękny polka, zwracając się do niej jeden z jego najlepszych utworów lirycznych. Parafrazując słynny poeta, powiedzmy inaczej: a to oznacza nasze imiona, dlaczego niektórzy wydają się atrakcyjne, melodyjny, inni spowodować negatywną reakcję?

wizytówka

O tym, co jest najbardziej popularne nazwisko w Rosji, bez dowodu, można argumentować, długo. Po tym wszystkim, ilu ludzi, tyle gustów, a zatem opinie o tę samą kwotę. Ale jeśli przeanalizujemy dane statystyczne i przypomnieć, że uosobieniem wszystkiego rosyjskim jest „Iwan”, nie ma nic dziwnego w innej rzeczywistości. Wszystko pochodzi od tego jak dużą częstotliwością i szeroko rozpowszechnione.

Dlatego oczywiste jest, że najbardziej popularne w Rosji nazwiskiem, nazywając karcie, by tak rzec, z anthroponimics krajowych – Iwanow. To był noszony przez wiele wieków chłopów – najliczniejszej grupy ludności. Mimo to nie było takie powiedzenie: „Mamy Iwanow, jak muchomory, grzyby.” Co jest godne uwagi: w celu „podwyższyć” plebejską pochodzenie nazw niektórych swoich właścicieli w latach 19 – na początku 20 wieku zaczęła się zmieniać z akcentem na ostatnią sylabę pierwszego, przy dźwiękach „O” do „A”. Na przykład, podobnie jak jeden z najwybitniejszych poetów Silver Age Wiaczesław Iwanow. Taka substytucja nie zmienia faktu, że to właśnie ta była najbardziej popularna w Rosji, nazwisko, i pozostaje do dziś.

Smirnov Smyrna

Być może wielu będzie zaskoczony, teraz, że kiedyś było powszechne wśród wspólną nazwą Smyrna. Więc rodziców w dużych, hałaśliwych i głośno rodzin, gdzie dzieci były, groch w tej dziedzinie, i posłuszeństwo specjalnego nie różnią, wyizolowany spokojny, cichy, nestroptivyh potomstwo. Później, jak zwykle, został utworzony od nazwy pseudonimu. A ponieważ otrzymał już jeden w najpopularniejszej rosyjskiej nazwiskiem – Smirnowa. Znany ze swoich licznych przedstawicieli w regionie Północne Volga, Kostroma i Jarosławia, a także innych sąsiednich województw i powiatów.

Kiedy zawód określa nazwę

Często pseudonimy (oryginalnych nazw nazwa) zostały podane do osób w zależności od tego, co zawody były zaangażowane. Na przykład, kowali w Rosji ceniona niemal na wagę złota. Ten zawód uznano za bardzo prestiżowy, honorowy, przestrzegane. Ani wieś nie jest kompletna bez kowala. Ponieważ najbardziej popularne nazwisko w Rosji, wraz z już wymienionych – Kuznetsova. Początkowo była to nazwa dzieci, którego ojciec pracował w kuźni. Następnie pseudonim otrzymał status pełnego prawidłowej nazwy. Podobna analogia, nawiasem mówiąc, wielu zagranicznych anthroponimics. Szczególnie dobre przykłady widzimy wśród Niemców. Muller nazwisko, co oznacza, Miller, była prawie połowa ludzi w Niemczech, a to jest tak samo wyjaśniająca Kuznetsovy lub Iwanow. Fischer (pamiętają wielki gracz w szachy?) – rybak, Schmidt – również kowal.

Pseudonim na cześć ptaków

W tym popularnych nazwisk rosyjskich, oczywiście, nie koniec. Powszechnie wiadomo, Romanowów, "high-frequency" Popov, Morozov, Ermakova, Tichonow.

Cały rodzaj wziąć początki jego nick z tych osiedli, gdzie osiedlili się ich przodkowie. A oto kolejny onomastyka zjawisko: najpopularniejszy rosyjski nazwisko „ptak” pochodzenie – Sokolov. Nie ma nic dziwnego. Polowanie – nie tylko jeden z głównych środków produkcji żywności w starożytnych Słowian, w tym rosyjskich chłopów, ale także mieszkańcy późniejszych wiekach. Sokolnictwo jest polowanie – naszą narodową grę. Na dworze króla-kapłana, a także najbogatszych arystokratów (bojarów) był sokolnik – specjalne zadanie. Zajmując to musiał trenować i utrzymywać w odpowiedniej formie sokołów myśliwskich. Z tej samej serii było popularne w imię Rosja Orlov, Lebiediewa. W każdym razie, nazwy ptaków i zwierząt – jednym z głównych źródeł naszych pseudonimów. Volkov, dziczyzna, lwy, Miedwiediew, karp, sum, Ershov, itd. – .. Wyraźnym dowodem.

to jest ciekawy

Językoznawca Boris Genrihovich Unbegaum na początku ubiegłego wieku, analizując dane metryczne i książek adresowych w 1910 roku, określona jak jest teraz w zwyczaju mówić, że top sto najczęściej spotykanymi w stanie rosyjskich nazwisk. Otwiera listę, oczywiście, Ivanova. Potem przyszedł Wasiliew i Petrov, Smirnowa i Michajłow. Podziały czyli już opisano zasadę – w imieniu osoby przydomek.