397 Shares 7131 views

Choroba królików – objawy i leczenie

Wiadomym jest, że choroba jest zawsze łatwiej zapobiegać niż ją leczyć. Nie ma wyjątków i choroba królików, które w większości wynikają z błędów w opiece nad zwierzętami.

Nie przynieść infekcji patogenem gospodarstwo, trzeba ściśle przestrzegać łatwy i dość logiczne reguły jest zorganizować trzy tygodnie kwarantanny dla nowo nabytych okazów. Jeżeli w tym czasie wszyscy przybysze pozostają zdrowe, mogą sadzić do głównej konstrukcji, ale w oddzielnych komórkach.

Czyszczenie i dezynfekcja komórek i urządzeń powinny być przeprowadzane regularnie, a ponadto nieplanowane leczenie potrzebne przed rozpalenia lub zmienić klatkę królika. Zdrowe zwierzęta są mobilne, mają wesoły wygląd, ich apetyt jest normalne, lśniący płaszcz i potargane. Przy średniej temperaturze otaczającego powietrza oddychają z częstością 50-60 razy na minutę, tętno 120-160 uderzeń podczas tego samego przedziału czasowego. Normalna temperatura ciała – 38,5 – 39,5 stopni.

Nie wszystkie króliki choroby są uleczalne, a jeśli uzdrowienie jest możliwe, to nie zawsze jest wskazane. Tak więc, uboju zwierząt poddanych katar zakaźnych, grzybicy, zapalenie sutka i inne choroby szybko rozprzestrzenia się w hodowli. W przeciwnym wypadku, straty mogą być zbyt duże. Jednak większość dolegliwości i infekcji może być przejęta.

choroby niezakaźne królikach: Objawy i leczenie

Najbardziej powszechne choroby królików są podobne do przewodu pokarmowego. Cierpią je, a dzieci od 20-30 dni, i dorośli. Króliki mogą być zbyt wcześnie, aby zacząć jeść błonnik, jeśli królik nie jest wystarczająco mleka. Przeszkolonych żołądki nie wytrzymują obciążenia i staje się stan zapalny. U dorosłych, te problemy są związane z ubogich karm jakości lub złej konserwacji higieny. Wzdęcia i biegunki na przemian z zaparciami, może doprowadzić do śmierci przez kilka dni. Ten stan jest leczony przez głodówka 12-20 godzin, po której żywność jest podany jedynie odżywki. Przy podawaniu sintomitsina biegunka, zaparcie – sól Glauber za. Tympanum (obrzęk) traktowano Ichthammol.

Częste w zawartości grup królików i urazów: ran, siniaków i złamań. Małe siniaki są sami, połamane kończyny, też, mogą rosnąć razem na własną rękę. Rany często prowadzi do śmierci, więc zwierzęta uśmiercono na rany, podobnie jak w przypadku złamań kręgów. Kiedy zawartość ta jest pomieszczenie, w komórkach nieizolowany można odmrożenia ucho. Podlegające miejsce wcierać, zwierzęta są przenoszone na ciepło. W lecie, w upale, może wystąpić udar cieplny – w tym przypadku, a wręcz przeciwnie, musimy chłód. Jeśli masz już drgawki, chłodny królik jest bezużyteczne, jest pilnie konieczne, aby zdobyć. Zawartość w zanurzenia przyczyną choroby królików jak przeziębienie. Jest ona wyrażana w kaszel, kichanie, wyciek z nosa. Wyeliminowanie przeciągów, nos zakopane furatsilin zwierząt oraz poprawę żywienia. Ubite króliki cierpiących z powodu chorób zakaźnych stosowanych w mięsie bez ograniczeń.

Zakaźnej choroby królików i ich leczenie

Najbardziej niebezpieczne infekcje królika – myksomatozę. W większości przypadków chorzy zwierzęta są zabijane. Przydzielanie sferoidalnego postać choroby, której głównym objawem jest nowotwór z grochu i edematous – zespół formujący, gdy łączą się dużą obrzęków. Towarzyszy pojawienie się guzków zapalenia oczu. Jest to wysoce zakaźna infekcja, zwłaszcza jeśli w otaczającym obszarze ssące krew pasożyty. Chore zwierzęta są ubijane i natychmiast spalone razem ze skórą. Nawet odzyskane, królik pozostają nosicielami wirusa, grożąc resztę populacji. Po myksomatozy w gospodarstwie przeprowadzono całkowitą dezynfekcję.

Pasterelozy, znany również jako nieżyt nosa zakaźnej. Objawy: temperatura do 41 stopni, ropna wydzielina z nosa, kichanie, letarg. Czasami choroba towarzyszy biegunka. Leczenie: w furatsilin nosa kroplówki lub penicyliny. Po zniknięciu objawów po 20 dniach zwierzęta uśmiercono, gdyż są nosicielami wirusa. Mięso może być spożywane. Jeżeli 2 tygodni leczenia, królik nie lepiej, to ubite jako nieściągalne. Mięso jest gotowane w paszy dla zwierząt przez co najmniej godzinę.

Zakażenie jamy ustnej. U królików czerwony śluzówce warg, języka i nosa, a następnie pokryte białą Bloom. Ulepszony ślinotok. Skóra na dolnej szczęki zapalenie włosy wypadają. Natychmiastowe rozpoczęcie leczenia skraca chorobę do kilku dni. Zaatakowane obszary śluzu potraktowano 2% wodnym roztworem siarczanu miedzi, lub sproszkowane poltabletki streptotsida królika i pokryte w ustach, powtórzono po 9-10 godzin. W zaawansowanym stadium za pomocą obu metod jednocześnie.

Zakaźne zapalenie sutka. Chore kobiety karmiące we wczesnej laktacji: zapalenie wymion. Treat mastitis może być tylko lekarz weterynarii. Jeśli choroba jest uruchamiany – królik uboju mięso gotuje się przez godzinę i pozostawiono do karmienia zwierząt.

Króliki mogą mieć pasożyty skóry i świerzb. Świerzb traktuje terpentyny, wszy pyłu wynikają z wbity liści tytoniu i naftalenu w równych części lub DDT.