448 Shares 6388 views

Domowa apteczka pierwszej pomocy – podstawowa konieczność w Twoim domu

Domowy zestaw pierwszej pomocy jest elementem, który jest potrzebny w każdym domu. Bez tego nie można tego zrobić, gdy potrzebujesz pomocy medycznej natychmiast lub jeśli nie możesz udać się do placówki medycznej.

Apteczka pierwszej pomocy w domu powinna mieć stałe miejsce, aby nie tracić czasu, szukając go w nagłych przypadkach. Będzie bardziej trafne przydzielanie małemu pudełku w szafce lub oddzielnym pudełku kartonowym. W każdym razie należy pamiętać, że leki nie tolerują światła, ciepła, a niektóre z nich muszą być przechowywane w lodówce.

Jeśli rodzina ma małe dzieci, to domowa klatka piersiowa leków powinna być dla nich niedostępna. Pamiętaj o licznych przypadkach zatrucia dzieci lekami pozostającymi w dostępnych miejscach.

Nie zażywaj narkotyków w dużych ilościach. Ostrożnie przestrzegaj dat wygaśnięcia, ponieważ opóźniony lek nie tylko będzie miał właściwy efekt terapeutyczny, ale może zaszkodzić. Przygotowania z usuniętymi etykietami, na których nie można odczytać nazwy i daty ważności, zastępuje się nowymi analogami.

Więc klatka piersiowa leku domowego powinna zawierać następujące narzędzia:

– Aby obniżyć temperaturę. Odpowiednie leki domowe to kwas acetylosalicylowy, paracetamol, jak również analogi obce (preparaty "Aspirin-ups", "Panadol", "Efferalgan").

– Zwolnić bóle głowy i bóle stomatologiczne. W związku z tym dobrze przygotowane są preparaty "Spazmalgon", "Trigan". Lek "No-shpa" usunie skurcze w brzuchu i kolonii wątroby.

– Z bólu serca. Narkotyki validol, corvalol w kroplach lub tabletkach, jak również zagraniczne analogowe preparaty valocordin.

– Z zaburzeń jelitowych. Adsorption preparat aktywny węgiel, Smecta wchłonąć toksyny. Środek "Enterodesis" przywróci równowagę soli i soli w ciele.

– Poprawa trawienia. Z efektem przejadania się, jedzenia, przygotowań "Mezim-forte", "Festal" szybko poradzą sobie.

– Od zgagi i bólów w żołądku. Można kupić leki zobojętniające kwas, zobojętniający kwas chlorowodorowy w żołądku (preparaty "Maalox", "Gastal", "Fosfalugel").

– łagodzić objawy alergii. Lekarstwa Zodak, Zetrin, Claritin będą łagodzić swędzenie, obrzęk, nieżyt nosa i zaczerwienienie spowodowane alergiami. Ponadto nie powodują senności.

"Ból gardła". Możesz wybrać preparaty w postaci tabletek "Tharyngosept", "Neo-angin", "Strepsils". Wśród aerozoli przeciwzapalnych najskuteczniejsze są Ingalipt, Kameton, Geksoral, Bioparox.

"Z zimna". Przygotowanie "Pinosol" z ekstraktu z traw nie podrażnia i nie przesmuchuje błon śluzowych nosa w oparciu o bazę olejową. Popularny preparat "Galazolin" jest dostępny w różnych postaciach – w postaci kropli, sprayu i żelu.

– Z oparzeń. Preparaty aerozolowe "Pantenol", "Olazol" natychmiastowo łagodzą ból i obrzęki.

– Do leczenia rany. Nadtlenek wodoru przestanie krwawić. Jod i diamentowe zielone roztwory dezynfekują ranę.

– Opatrunki. Bandaże są sterylne, niesterylne o różnej szerokości. Wata, tynki, wacik.

– Termometr, poduszka, pinceta, pipeta, tonometr – urządzenie do pomiaru ciśnienia.

– Lek, który cały czas bierzesz z powodu przewlekłej choroby. Nie zapomnij kupować w aptece w odpowiednim czasie iw wystarczającej ilości.

Ponadto, należy mieć osobny zestaw pierwszej pomocy dla swojego dziecka. Szczególnie polecamy rodzinom z dziećmi w wieku przedszkolnym. Jest on uwzględniany z uwzględnieniem leków dla dzieci, w których stężenie leku jest niższe niż w preparatach dla dorosłych. Pozwoli to uniknąć niepożądanego zamieszania u dorosłych i leków dla dzieci.

Należy pamiętać, że w niektórych przypadkach domowy zestaw pierwszej pomocy może uratować życie. Ale nie wyklucza dalszego leczenia w placówce medycznej.