329 Shares 9284 views

Jak rozpoznać ciążę pozamaciczną we wczesnych stadiach

Każda kobieta chce urodzić i wychować zdrowe dziecko. Ktoś zajść w ciążę od razu, ktoś musi przejść każdą jedną rundę przed podjęciem leczenia jej marzenie. Niestety, większość świata nie zależy tylko na jednym z naszych pragnień. Więc nie wszyscy długo oczekiwana ciąża kończy udanego porodu. Niektóre z nich są przeznaczone do zerwania we wczesnych stadiach powodu nieznanego i jeszcze bardziej straszna diagnoza „ciąży pozamacicznej”. Jak rozpoznać ciążę pozamaciczną we wczesnych stadiach, aby ratować kobietę?

Z tytułu oczywiste jest, że ciąża rozwija się poza macicą. Więc gdzie? Idealnie, po zapłodnienia jaj jest zamocowane w jamie macicy i rozwija się dalej. Ale z różnych powodów, jajko mógł zdobyć przyczółek w jajniku lub jajowodu. W medycynie, są przykładami ciąży pozamacicznej, która rozwija się w jamie brzusznej. Oczywiście, dla takiego patologicznego przypadku powinny być warunki. Po prostu chcę powiedzieć, że ciąży pozamacicznej występuje tylko 1-1,5% kobiet w ciąży.

Unikatowe przyczyny ciąży pozamacicznej nie. Ona może być poprzedzony przez różne infekcje dróg rodnych lub zapalenie pęcherza moczowego, niewydolność hormonalna lub patologii w rozwoju narządów płciowych. W większości przypadków, zaburzenia ciąży rozwija po aborcji. Fizjologiczne funkcje poszczególnych narządów wewnętrznych, kobiety również mogą spowodować ciążę pozamaciczną.

Ciąży pozamacicznej jest niebezpieczna dla kobiety i jak ustalić pozamaciczną ciążę we wczesnych etapach? Żaden z organów ciała ludzkiego nie jest przeznaczony do urodzić dziecko, inne niż macicy, rośnie w rozmiarze z dzieckiem. Jest oczywiste, że zapłodniona komórka jajowa, przyczółek w jajowodzie lub jajnika, z czasem wzrośnie do wielkości znacznie większej niż te organy, i doprowadzi do nieuniknionego je łamać.

Jak rozpoznać ciążę pozamaciczną we wczesnych etapach? Najbardziej pouczające i bezpieczna metoda – jest ultrasonografia (USG), ale to nie zawsze ma charakter informacyjny z powodu cech strukturalnych kobiecych narządów wewnętrznych skrzepów krwi lub gromadzenia się płynu w USA może być podobny do komórki jajowej. Z tego może być błędnie jako normalnej ciąży. Wiele z tych objawów ciąży pozamacicznej są podobne do tych, które występują w normalnej ciąży. To później ostre bóle brzucha (dolny odcinek, menstruacyjną), bladość. Możliwe omdlenia, krwawienia, słabe bicie serca – są to pierwsze objawy ciąży pozamacicznej we wczesnych stadiach. Niektóre firmy farmaceutyczne produkują test dla ciąży pozamacicznej. Jego zasada działania opiera się na pomiarze hormonu ciąży, hCG (gonadotropina ludzkiej gonadotropiny ludzkiego). Podczas normalnej ciąży ilość tego hormonu rośnie bardzo szybko. Powolny wzrost HCG mogą wskazywać na rozwój ciąży pozamacicznej. Jeśli poziom hCG ponad 1800 IU / zarodka można łatwo określić za pomocą ultradźwięków w jamie macicy. Jeśli takie wskaźniki nie znajdują się w macicy, to jest prawdopodobne, że ciąża rozwija się poza macicą.

Laparoskopia – jest to najbardziej pouczające i dokładna metoda decydowania jak zdefiniować ciąży pozamacicznej we wczesnych stadiach. Procedura ta lekarze mogą polecić w szczególnie trudnych przypadkach. W rzeczywistości, jest to mała operacja. Lekarz małe nacięcie z pomocą urządzenia optycznego bada jajowodu lub jajnika. Laparoskopia pozwala podjąć działania, kiedy można zapisać jajowodzie lub jajnika, w przypadku ciąży pozamacicznej jest uważana za priorytet.

Kobieta w ciąży pozamacicznej natychmiast działać. Jest oczywiste, że jej życiu i zdrowiu. Najważniejszą rzeczą w przypadku ciąży pozamacicznej – pilnie przeprowadzić operację, aby zapisać jajowody i jajniki.

Po zabiegu, kobieta czeka na okres rehabilitacji. 90-95% w przyszłości, kobiety są w stanie mieć zdrowe dzieci, a tylko kilka z nich zdiagnozowano „bezpłodności”. Nowa ciąża powinna być poprzedzona terapii hormonalnej przez sześć miesięcy. Warto zauważyć, że kobiety, które zostały poddane aborcji lub ciąży pozamacicznej, ryzyko ponownego wystąpienia podobnych patologii ciąży więcej.