352 Shares 6694 views

Akwarele: odzwierciedleniem stanu duszy

Akwarela dla większości ludzi kojarzy się z dzieciństwa. Pierwsze „zdjęcia”, które dotyka więc rodzice, dzieci są rysowane akwarela. Szkoła „arcydzieł” są również te kolory. Może dlatego ten wspaniały materiał sztuka postrzegana jako dzieci i niepoważne.

Ale jeśli spojrzeć na akwarele Znani artyści, jeden Uderza świetności obrazach. Wszystko to tworzy wspólną akwarele. Wyraźne kontury, naturalne kolory, ciekawe historie, wszystko to tworzy zwykłą akwarelę.

historia

Początki akwarel wziąć głęboki stuleci. W 1437 Cecina Cecina w „Traktat na obraz” proces malowania rozpuszczania w wodzie, są oznaczone jako „akwarela”. Dzięki niemu, barwnik rozpuszczalny w wodzie stał się znany akwarele.

Artystów starożytnego Egiptu, Indii i Chin były znane z tego materiału. akwarele, utworzone w średniowieczu, przyszedł do naszych czasów. zniszczony one trwałe widok kruchości tej farby.

Materiał, który nie toleruje poprawki

Pomimo pozornej prostoty kolorową, jest złożony materiał. Obrazy, malowane je, nie tolerują korekty. akwarele niemożliwe do powtórzenia lub zrobić kopia. Wszystko jest w stylu, nastroju i intencji artysty. Główną cechą akwareli – gładkie przejście barw, dokładne przekazywanie warunki atmosferyczne, złudzenia optycznego. Wszystko to daje film wyjątkowy.

W przeważającej części akwarel są zamazane plamy barwne. W związku z tym przemiana odbywa się płynnie farb cicho przenikają się nawzajem. I bardziej rozmyte plamy, tym bardziej tajemnicza wydaje się obraz. Im bardziej artystą może umieścić swój plan do rysunku i oryginalności.

Uwielbia akwarela?

Z kolorową, można wyciągnąć żadnej fabuły, portrety i różne szkice. Ale przede wszystkim, że uda krajobrazy. Ta wzajemna miłość do natury i akwarel. akwarele dokładnie przekazuje niepewną i przejrzysty stan w przyrodzie.

To jest młody zieleni wiosnę, a poczucie przebudzenia natury. Jest wczesna jesień, kiedy przyroda wciąż emanuje ciepłem, ale subtelnie czuje podejście zimnie i deszczu. dni tej zimy za, osiągając mroźnego powietrza, to gorące lato z uczuciem gorąca i zaduchu.

Tylko akwarele może przekazać taki delikatny i subtelny stan umysłu i charakteru. Akwarela – to nastrój i wdrożenie na kartce papieru wszystkie marzenia i pragnienia.