109 Shares 9663 views

Jak nagrać piosenkę w domu. Wskazówki dla początkujących

Wielu ludzi kocha śpiewać, ale niektórzy myślą o tym, jak można nagrać piosenkę w domu. Oczywiście, jest to bardzo rozległe i specyficzny temat, który obejmuje wiele różnych koncepcji, ale w tym artykule postaramy się dać czytelnikowi przegląd nagrań muzycznych.

Aby nagrać piosenkę w domu, trzeba mieć do swojej dyspozycji konkretnego instrumentu. Spróbujmy zrozumieć, co może być w studiu niskobudżetowych. Tak, jest to niedrogi. Wielu śpiewaków aspirujące są gotowi nagrać piosenkę w profesjonalnym studiu na raz, a na pytanie „dlaczego” nie może dać jednoznacznej odpowiedzi. Pozornie więc zdarzało się, że zapis ich utworów w profesjonalnym studio – to jest cool. Ale w rzeczywistości, jeśli jesteś początkującym, profesjonalnym studio może stać się dla Ciebie to strata pieniędzy i bezcelowe.

Jeśli zastanawiasz się, jak nagrać piosenkę w domu, wtedy będzie całkiem studio niskobudżetowych. Na przykład, godzina pracy w profesjonalnym studio kosztów od $ 10, górna granica nie jest ograniczony. A jeśli masz grupę, która planuje nagrać instrumentalny, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę punkt, że każdy z muzyków będą nagrywane oddzielnie. Jak widać, liczyć na to, że nagrywanie Twoja pierwsza płyta będzie kosztować kilka tysięcy, to nie jest konieczne. Do tego można dodać więcej czasu na próby. Nie każdy śpiewak lub muzyk może nagrywać swoją grę od pierwszej chwili.

Wróćmy do tego, jak napisać piosenkę w domu. Pierwszą rzeczą, która przychodzi do głowy jest nagranie głosu, lub a capella. W tym celu należy użyć dobrego mikrofonu, ale to nie znaczy, że będzie to bardzo kosztowne. Typ mikrofonu jest zaznaczone, na podstawie tonu głosu wokalisty. Aby nagrać głos miękkie podejście mikrofon pojemnościowy, to daje wielkie chwile najmniejszy dźwięk. Jednak to nie nadaje się do nagrywania dynamicznych wokali, na przykład ryk. Dla tych celów, należy użyć mikrofonu dynamicznego, jest odporny na różne przyspieszeń, a membrana ma mniejszy zasięg. Poza tym tonem, wybór wpłynie na ustawienie samego studia. Należy rozumieć, że skraplacza lub rurek mikrofony mają wysoką czułość, jeśli nieprzygotowany pokój, na przykład, w pobliżu znajduje się ruchliwa ulica, należy preferują dynamiczny. Tylko w ten sposób będziesz w stanie nagrać wokale maksymalnej jakości. Jak nagrać piosenkę w domu i uderzył ją słuchaczy? Wystarczy zrozumieć podstawowe zasady pracy z dźwiękiem.

Oprócz mikrofonu, jakość wokalu wpływa skorygować jej położenie. Nie możemy pozwolić na krótką odległość między mikrofonem i wokalista, inaczej będzie przeciążać sygnał. Regulować optymalna odległość powinna być ustawiona pop filtr. Nagrać piosenkę w domu bez tego przebiegłego adaptacji będzie trudne. Wokalista trudno będzie w stanie utrzymać się w tej samej odległości od mikrofonu w całym nagraniu.

Nagrywanie muzyki w domu, można korzystać z komputera. Do tej pory, jakość programów do tworzenia muzyki jest wystarczająco wysokie, i przy użyciu wysokiej jakości banki dźwiękowe, można stworzyć profesjonalny wadę.

Mam nadzieję, że artykuł znalezieniu odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób nagrać piosenkę w domu.