821 Shares 7085 views

Słona ryb w domu

Przygotowujemy się do kupowania solonych ryb w sklepach, a czasami nawet nie myśl, że może być solone w domu. To nie tylko będzie tańsze, ale i bardziej przydatne: w końcu, jeśli sam parzesz ryby, na pewno jesteś pewien, że nie ma w niej konserwantów i barwników, co jest szczególnie ważne w przypadku czerwonych ryb. Słona ryba w domu jest podstawowa, a doskonały wynik jest gwarantowany, jeśli czas i technologia są spełnione co najmniej w przybliżeniu.

Jeśli chodzi o ryby czerwone, solenie ryb w domu pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy, ponieważ ten lekko słonowy pstrąg lub łosoś kosztuje dużo pieniędzy, a świeżo przygotowana odmiana będzie kosztować dwa razy tanie. Te skały, jak również łosoś łopatkowy są szczególnie delikatne, pyszne i piękne podczas marynowania, a ze względu na ich dużą zawartość tłuszczu pochłaniają bardzo małą sól i dlatego nie są zbyt słone. Słona rybka w domu jest bardzo prosta: trzeba przygotować przygotowane kawałki z dużą ilością soli i cukru, w razie potrzeby posypać przyprawami, a następnego dnia można zacząć smakować, ale jeśli pozwala na cierpliwość, lepiej poczekaj na zalecane dwa dni. Im grubsze kawałki, tym dłużej muszą się solić. W tym formularzu możesz je przechowywać przez około tydzień, a następnie musisz ukryć je w lodówce.

Mieszanina soli jest wykonywana w następujący sposób: w przybliżeniu taką samą ilość soli i cukru, przyprawy dodaje się do smaku, ale zasadniczo jest to możliwe bez nich. W naczyniach do solenia rozlana jest mała mieszanina soli fizjologicznej, a także można wrzucić kilka groszek czarnej i słodkiej papryki i liści laurowych. Następnie kawałki filetu są wkładane do naczyń, są one również wylane mieszaniną i przykryte następną warstwą. Nie musisz uciskać – ryby zasoliby tak. Jeśli kupiłeś całą tuszę, najłatwiej będzie ją posiekać trochę zamrożoną: w tym przypadku kości nieco się rozdzielają, a ta procedura zmniejsza obrażenia filet. Kości można solić oddzielnie – otrzymasz świetną przekąskę na piwo, a także można ugotować je z ucha, dodając je do płetw, ogona i głowy. Ucho z tych odmian ryb jest wspaniały.

Więc można sól ryb morskich, ale z reguły najczęściej dla innych ras preferuje solankę. Pozwala na szybsze zaszczepianie ryb w domu, a smak jest bardziej intensywny. Dla soli na litr wody wziąć trzy łyżki soli, jeśli to pożądane, cukier, kilka groszek czarnego i słodkiego pieprzu, kilka kawałków liści laurowych, można dodać trochę musztardy, gotowej lub w proszku, aby przyspieszyć proces i dać ostry smak – łosoś rybny w domu będzie zmniejszony Razem półtora razy. Solankę można gotować i można ją również używać – w zależności od szybkości planowania użycia produktu końcowego. Jeśli zdecydujesz się gotować solankę, lepiej jest dodać musztardę po ostygnięciu do 40-50 stopni, to znaczy, że można ją dotknąć. Tusze ryb są umieszczane w solance w temperaturze pokojowej przez dwa do trzech dni, a następnie całkowicie gotowe do użycia. Jeśli potrzebujesz zasolić ryby w domu w formie filetu – będzie gotowa w 5-8 godzin, w zależności od rozmiaru sztuk.

Jeśli solenie ryb w domu powinno nastąpić jak najszybciej, na przykład przybyciu gości, to można umieścić kawałki szerokości i szerokości około 2 cm w solance, a otrzymasz gotowy produkt po 2-3 godzinach – tym razem wystarczy, chociaż niektóre Źródła zalecają utrzymywanie go przez 8 godzin, ale to nie jest absolutnie konieczne. Jeśli potrzebujesz, na przykład, śledzia na sałatkę "śledzia pod płaszczem futrzarskim" – wystarczy i półtora godziny, jeśli jest wstępnie pokrojona takimi kawałkami, jak powinny być w talerzu.