403 Shares 9476 views

Winogrona: przycinanie latem i wiosną

Zawartość winogron i opieki polega na tworzeniu krzakach przez ich obrzezania. Aby uzyskać zdrowe i płodne winogrona? Przycinanie latem można je dostarczyć. Procedura ta pomaga stworzyć korzystne warunki dla rozkwitu, dojrzewania i zbiorów dalej. Stanowi on również tuleję tak, że zima była dogodna do pokrycia winogron. Przycinanie latem lub sprężyny zwiększa wydajność i dojrzewanie dużych skupisk.


Najczęściej procedura składa się z polewa pędy na krzakach, w pogoni, pasynkovaniya, przerzedzenie liści i suchych gałęzi pęknięć w niepotrzebne. Pozwala to na zapobieganie niektórych rodzajów chorób, dostęp światła słonecznego do krzaków itd. D. Dlatego winogron przycinanie latem lub wiosną nie ogranicza się do postępowania o tej samej nazwie.

Na Syberii winorośl rośnie całkiem dobrze, jednak przycinanie winorośli nie sprężyn przeprowadzone ze względu na możliwość wystąpienia utraty soku, w wyniku wolniejszego wzrostu pędów i pąków. Na początku czerwca, gdy przepływ SAP skończy, trzeba będzie usunąć te gałęzie, które były narażone na wysychanie i uszkodzenia od mrozu i chorób. Jak Niemcy mówią „Nie spodziewamy się dobrych zbiorów, jeśli nie w celu zapewnienia opieki winogron”. Przycinanie latem lub wiosną – jest częścią opieki, która jest krytyczna dla dojrzewania przyszłego zbioru.

Przywiązywanie pędów – jedną z głównych metod leczenia kompleksowego utrzymania i pielęgnacji winogron. Istnieją 2 rodzaje podwiązka: zielone i suche. Te ostatnie wykonuje się w celu nadania określonego kierunku winorośli (ukośne poziome łuku lub pierścień). W południowych regionach na podwiązki najlepszej koniec kwietnia lub na początku maja. W kilku regionach północnych procedury przeprowadzania najlepsze aż do początku czerwca, t. Aby. Winogrona wiosenne przymrozki nie przetrwać.

Procedura „zielonej” podwiązka jest ustalenie pędy krata. Można to zrobić za pomocą sznurka, taśm filmowych, łodygi chwastów lub truskawki anten. Aby lepiej zrozumieć działanie tych procedur, proces ten może być postrzegany jako uprawa winogron wygląda na zdjęciach.

Zgodność wymaga odpowiedniej opieki, aby zerwać pędy wiosną dwukrotnie. Pochodzenie – w zarodku (sterylnych pędy usunięty), drugi – po mróz i pończoch winorośli. szczypanie procedury (usuwanie) wykonuje się na początku kwitnienia. Eksperci uważają, że najlepiej jest przygotować sznurowania jagody. Mięta pędy powinny być aż do pojawienia się pierwszego normalnego arkuszu. Aby to zrobić, najlepszy pierwszej lub drugiej dekadzie sierpnia. Dorosły winogrona mięta w przypadku, gdy istnieje silny wzrost pędów, która jest już wyższa niż wysokość górnej części kraty i zaczynają uciekać. Liście są również potrzebuje przerzedzenie. Kilka tygodni przed dojrzewaniem, usunąć niektóre arkusze u podstawy.

Wykonywanie wszystkich niezbędnych procedur, będziesz w stanie lepiej przygotować ich dojrzewania winogron jesienią. Przycinanie latem i wiosną – jest to konieczne „zielony operacja”. Jednak należy pamiętać, że młode winorośle, procedura ta jest przeciwwskazane.