475 Shares 8480 views

Jak korzystać z pistoletu do piany? Pistolet Piana: instrukcja

Pistolet pianki – narzędzie bardzo przydatne dla każdego remontu lub budowy. Urządzenie to jest niezbędne nie tylko zaoszczędzić czas, ale również bardziej ekonomiczne wykorzystanie piany. Znacznie zwiększona dokładność i aplikacji, co znowu prowadzi do oszczędności. Porozmawiajmy ze sobą o tym, jak korzystać z pistoletu do piany. To proste, ale trzeba przestrzegać pewnych zasad.

Niektóre ogólne informacje

Montaż okien plastikowych, ościeżnic i wiele innych potrzeb zakładce piany. Ręcznie, to raczej problematyczne ubiegać się z różnych powodów, ale przy użyciu specjalistycznego sprzętu, można zaoszczędzić czas i energię. Teraz sprzedaje gamę pistoletów do nakładania piany, niektóre z nich są strukturalnie różne. Ale można powiedzieć, że znacznie różnią się między sobą tylko w zbiornikach z pianki. Niemniej jednak, większość mniej lub bardziej wysokiej jakości pistoletów dopasować każdą butelkę sprzedane. Przed użyciem pistoletu do piany, konieczne jest, aby dbać o własne bezpieczeństwo. Wskazane jest, aby nosić rękawice i okulary ochronne, choć wiele poradzić sobie bez niego. Ponadto, przed rozpoczęciem, trzeba mieć dobrą butelkę wstrząsnąć.

Urządzenie do pianki pistoletu

Pokrótce zastanowić się, jakie elementy jest to narzędzie. konstrukcja pistoletu jest bardzo prosta i nie ma żadnych skomplikowanych węzłów. Dysza powinny być 5 razy mniejsza niż średnica rury. Ma to na celu zapewnienie optymalnego ciśnienia i możliwość nakładania cienkiej warstwy pianki. posiada również własną słuchawkę, jest często nazywany tułowia. Dość ważnym elementem – adapter, znany również jako adapter. Dzieje złącze pomiędzy pistoletem a zbiornikiem z pianki. Projekt przewiduje obecności śruby regulacyjnej, która pozwala kontrolować wylot piany. Wskazane jest, aby kupić model z przywiązania orzechów beczka do uchwytu. Jeśli go usunąć, będziesz mieć dostęp do łodygi, więc oczyścić można to zrobić bez żadnych problemów. Jest jeszcze spust i uchwyt. Ostatnim elementem priorytetu powinny być aluminium i dość trwałe. Jak widać, urządzenie pistolet do pianki jest dość prosta. Chodźmy dalej.

O opłaty pistoletu

Cylinder posiada nasadkę ochronną. Przed użyciem należy usunąć, to jest możliwe, aby przykręcić cylinder w uchwycie pistoletu. Należy jednak zrozumieć, że w trakcie realizacji cylindra roboczego powinny być odwrócone, to znaczy, że posiadacz jest na dole, a adapter – górna. Zgodnie z tym, pistolet jest obrócony tak, że uchwyt jest skierowana w dół. Podczas zawijania z jednej strony utrzymać pistolet i drugi ruch obrotowy do wstawienia balonu do uchwytu. W celu uzyskania jednorodnej mieszaniny z mieszaniny zawartej w pojemniku, balon należy wstrząsnąć. Shake it lepiej w pozycji odwrócony, czyli uchwyt powinien być w górnej części pistoletu. Około 15 wstrząsanie jest wystarczająca. Cóż, teraz można zrozumieć, jak korzystać z pistoletu do piany. Jak wspomniano powyżej, nic skomplikowanego tutaj.

O pakowania pianki

Którzy chcieliby wziąć pod uwagę ogólne zasady pracy nie tylko z pistoletem, ale z pianki budowlanej, ponieważ ten etap jest bardzo ważny. Przed rozpoczęciem prac należy zwilżyć powierzchnię. Ma to na celu zapewnienie, że pęcznienie pianki zachodziło szybko i dokładnie, a struktura była całkowicie homogeniczna. Dysza jest kierowana w kierunku szwu. Spust być wciśnięty płynnie i bez szarpnięć. Więc jakość pianki wyjścia jest wyższa, a ryzyko złamania jest mniej niż spuście. Szczelina musi być wypełniony od dołu do góry. W tym przypadku, dysza musi być zrobione, ponieważ zygzaki. Za pomocą śruby regulacyjnej można zwiększyć lub zmniejszyć ilość zasilającego pianki na baryłkę. Zależy ona od głębokości i grubości nici przetwarzane.

Nie zapominaj, że w trakcie prac w ramach pianka montażowa pistolet wraz z balon musi być okresowo wstrząsnąć. Jeśli traktować szczelina jest zbyt głęboka, a następnie za pomocą specjalnego adaptera, który pasuje na lufie pistoletu.

Pistolet pianki: instrukcje jak zmienić żarówkę

Jest to dość łatwa obsługa, nie wymaga wcześniejszego szkolenia. Oczywiście, w czasie pracy ilość piany w zmniejsza zbiornika. Po całkowicie zużywane zasoby, musi być zastąpiony nowym cylindrze. Odbywa się to w następujący sposób.

Lufa pistoletu wysłane do kosza. Spust jest konieczne, aby usunąć pozostałą pianę z pnia. Po tym, rękojeść pistoletu odwrócił się i balon wysiada ruchów obrotowych. Punkt kontrolny należy czyścić za pomocą specjalnego płynu i natychmiast przeprowadzić instalację nowego cylindra. Jak jest jego montaż, mamy już do czynienia z. Teraz pod pianki montażowej pistolet gotowy do użycia.

Co robić po pracy

Po zakończeniu, konieczne jest, aby zablokować śrubę regulacyjną. Jeżeli cylinder jest jeszcze pewna ilość piany, a następnego użycie wkrótce (w ciągu 1 miesiąca), a następnie przeprowadzić usunięcie balonu nie ma sensu. Ponadto zaleca się, aby pozostawić ją w pistolecie. Ponieważ pianki znajduje się pod stałym ciśnieniem, co uniemożliwia jej suszenia. Przed zakończeniem końcówki muszą być czyszczone również za pomocą specjalnego płynu. Zapobiega to pianka suszenia, odpowiednio, następujące znacznie łatwiejsze w użyciu, ponieważ nie wymaga wstępnej obróbki. Jeśli pojemnik jest pusty i nie ma nowych, stary jest usuwany, a pistolet jest czyszczony. W zasadzie, a pistolet jest używany do piany. Instrukcja nie kończy, nadal istnieje kilka ważnych szczegółów.

Krótko o czyszczeniu

Wiele osób nie zapomnieć o tej procedurze, biorąc pod uwagę to niepotrzebne i bezsensowne. Ale to nie jest kilka. Faktem jest, że jeśli pianka twardnieje wokół pnia, a następnie usunąć go stamtąd będzie trudne, a to zajmuje sporo czasu. Dlatego natychmiast po zakończeniu prac niezbędnych do czyszczenia narzędzi. odwraca się do „ja” W tym celu otworu wylotowego. Następnie balon wysiada z pianką i czyszczącym jest włożona do uchwytu. Następnie trzeba nacisnąć dźwignię aż lufa jest całkowicie wypełniona środkiem czyszczącym. Jest to konieczne, aby czekać na około 10-15 minut, po czym ciecz jest usuwana, a beczka przemyto kilkakrotnie. Gdy balon zdjąć z płynu czyszczącego, pociągnąć za spust, aby usunąć pozostały detergent. Wkręcić śrubę regulacyjną aż się zatrzyma. W zasadzie, to wszystko, co można powiedzieć o tym, jak korzystać z pistoletu do piany. Teraz spójrzmy na narzędzia renomowanych producentów.

Pianka pistolet Hilti

Firma zajmuje się produkcją i sprzedażą profesjonalnych modeli. Na przykład, Hilti CF-DS 1 jest bardzo popularny wśród profesjonalistów, jak również w życiu codziennym. Ta broń będzie kosztować 2500 rubli. W zamian dostaniesz ergonomiczny design, solidne produkty i wysoką jakość wykonania w ogóle. Anatomiczna rączka ma powierzchnie ślizgowe i dobrze leży w dłoni. Spust jest wystarczająco duże i zaprojektowane dwoma palcami, co zwiększa komfort pracy. Ponadto pianka pistolet Hilti CF-DS 1 ma bezpiecznik. Blokuje spust przed przypadkowym uruchomieniem podczas transportu lub instrumentu spada. Waga pistoletu – tylko 480 gramów, więc praca z nim, operator nie będzie zmęczony.

wniosek

Jeśli chcesz kupić niedrogie narzędzie, następnie zwracać uwagę na pianki gun „Zubr”. To narzędzie bardzo wysokiej jakości, większość modeli posiada lekki korpus, dzięki czemu lepiej i dokładniej wykonać pracę, jak ręka operatora będzie mniej zmęczony. Ogólnie rzecz biorąc, produkty wykonane są ze stali i są bardzo mocne i szczelne. Tutaj, w zasadzie, i wszystko, co można mówić na ten temat. Jeśli szukasz najlepszego pistoletu do piany, a następnie dać pierwszeństwo popularnych producentów. Należy rozumieć, że istnieją inne dobre opcje dla tańsze i niedrogie. Obecnie wiele firm krajowych dostarczyć wystarczająco dobre, a tanie pistolety do pianki montażowej. Jak z nich korzystać, wiesz, a sprzęt będzie pochodzić z doświadczeniem.