855 Shares 1186 views

Wodospad Kuperlya. Wodospad w Rosji, Kuperlya River (Baszkirii)

Atrakcje przyrodnicze, oszałamiające piękno i majestat, ukryte w dzikich wioski, nietknięte przez cywilizację. Scenic wodospad w Rosji, Kuperlya River – wspaniały pomnik przyrody, podziwiać piękno i moc, która przyciąga wielu turystów.

Podróżujący tu, w rogu dziewiczej przyrody, niezależnie od terenu. Dotrzeć do wodospadu pochodzących pod wysokim krasowego łuk mostu, utworzony charakter rozwiązania. Do niego nie są drogi, obok niego nie ma wejścia.

Po pierwsze, zamawianie łodzi pływających na rzece Nugush. Następnie wspiąć się do góry na piechotę wzdłuż długości drogi ośmiu kilometrów, lub przejść przez to na koniu, wynajmowane.

Lokalizacja Falls

Połacie Rejon mieleuzowski w Baszkirii objęte są parkiem narodowym, który jest fantastyczny wodospad Kuperlya. „Baszkiria” – tak zwana rezerwa krajowa, dzięki której spłaszczone Nugush doliny z prawego dopływu bankowego Kuperlya która karmi wodospadu o tej samej nazwie.

Oszałamiające Przedmiotem naturalny tworzą w górnej Nugush rzeki, w sąsiedztwie szlaki mostu Kras. Tuż nad przesmykiem jest popularnym miejscem turystycznym – Zbiornik Nugush.

Kras most

W górnym biegu rzeki. Nugush otwarty skalisty wąwóz krasowy zablokowała most, który pracował nad stworzeniem natury. Mostek w kształcie podwójnego kamienia łuku. Wznosi się nad wąwozem do dwudziestu metrów i jest niesamowity widok. Przesmyk rozciąga się na długości od trzydziestu pięciu metrów. Spośród nich dziesięć metrów stanowiły segmencie zawieszenia.

Krasowy utworzony most przez rzekę Kuperlya. Jego obecna woda pod ziemią, stopniowo wypłukiwanie skał, zrobić jego drogę, pozostawiając ogromny wąwóz nakładania. Rozebrane tysięcy lat kanał kamień, rozszerzając wnękę.

W efekcie wyjątkowy kamienny most z łukami, który dał wolność wód Kuperlya do potoku. Ponieważ most Kras oferuje wspaniały widok na dolinę i otaczające góry Nugush waha się z ośnieżonych zboczach porośniętych gęstymi lasami.

Opis Kuperlya wodospad

Wodospadu Kuperlya zajmuje stosunkowo małą część. Różnica wysokości wzdłuż koryta rzeczki o tej samej nazwie jest dość duży – około stu metrów. Ulgi drastycznymi strumieniowych jest bardzo zimna woda czystości kryształu Kuperlya strumienia. Przepływy pienisty wody są odlewane z kilku kamieni, już gotowe daleko w górę o około 10 metrów. Całkowita wysokość wodospadu jest równoważne 15-20 metrów.

cechy wodospad

Kuperlya wodospad i ogromny most Kras – fascynujący naturalne kreacje. Są one bardzo popularne w środowisku turystycznym. Na wiosnę jest dużo turystów, którzy chcą cieszyć się pięknem i wielkość obiektów przyrodniczych.

Najbardziej wyraziste wrażenia śródlądowej lewo w okresie wiosennych powodzi. Według przepełnione w tym czasie Kuperlya strumyczek pędzącej torrentów utworzone przez meltwater. Wiosna wodospad Kuperlya groźnie ryczy, oddanych przez kaskadami. uhayut woda tutaj z wysokimi skałami z taką siłą, że zamieniły się w kipiącym piany.

W lecie z nadejściem ciepła, płytkiej rzeczki, zwracając się do małego strumienia. Jego woda powoli strumieniowe kaskady skale, często ukrywając się w Ponor. Ale w tym czasie, że ma coś do podziwiania w dziewiczym miejscu. Od krasowego mostu i leżący w pobliżu skał podróżujący przeoczyć malownicze krajobrazy parku narodowego.

Skały, rozparty w sąsiedztwie pomnika przyrody, białe musujące. Wraz z pojawieniem się słońca ścian White Rock zaczynają grać niesamowite odcienie kolorów. W zależności od oświetlenia skały zmieniają kolor z palety zakresy lekkiego różu do głębokiego pomarańczowo. Na tle produkować wspaniałe zdjęcia.

A jeśli nagle miał szczęście i spadnie obfity letni deszcz, potoku jest wypełniona wodą znów oddychać w Falls Kuperlya życia. Jego wody z nową siłą woli spada z wysokości, rokocha, rozlewając się na niezliczonych zachlapaniem i uderzające piękno, zapierające dech w piersiach.