135 Shares 7864 views

Modelowanie w seniorskiej grupy na „Wiosna”. Zestaw do rzeźbienia

Modelowanie – jeden z pierwszych i najważniejszych rodzajów aktywności twórczej dziecka. Z jej dzieci zostały wprowadzone już w młodszej grupie przedszkola. Modelowanie w przedszkolu zajmuje oddzielny ogromny warstwę. I to nie tylko.


„Hand – jest zwolniony poza ludzkim mózgu”

Prawie wszystkie dzieci uwielbiają rzeźbić. W procesie dziecko widzi nie tylko wynik, ale także dotknąć, można zmienić i dodać coś. Tutaj głównym narzędziem – a ręce zamiast pędzla, ołówka lub nożyczek. Z stos dziecko cię poznać, ale trochę później, ale na początku było ręce są ważnym elementem, na których można budować modeliny dla dzieci.

W związku z tym, że dziecko zaczyna posiadać własne ręce dużo lepiej po tym jak otrzymuje możliwość tworzenia z gliny, gliny, masy solnej.

Wtedy dziecko uświadamia sobie, że jeden z gliny kostki można wymyślić nieskończoną liczbę obrazów. nabywa ona więcej umiejętności, już nie matkę lub opiekuna pokazać i powiedzieć, że forma. Teraz dziecko – twórca, wystarczy mieć najprostszy zestaw do modelowania, aby zrealizować swoje marzenia i pomysły w rzeczywistość.

Dlaczego rzeźbią dzieci?

W procesie tworzenia nowego dziecku przyzwyczaić się do pracy z obrazem i zaczyna tworzyć i rozwijać nowe i oryginalne dzieła gliny. Jednocześnie aktywnie rozwija artystycznego smaku, zaczyna pracować zrozumiały, biorąc pod uwagę wolę fantazji i wyobraźni, a zatem istnieje aktywny rozwój myślenia przestrzennego.

Nie jest tajemnicą, że poprzez rozwój umiejętności motorycznych rąk jest rozwój mowy. tak modelowania dla dzieci – to nie tylko fascynujący proces, ale również ręce masaż, rozwój palców. Wszystko to ma pozytywny wpływ na to, jak dziecko będzie mówić później.

Wszystko, co rozwija się w procesie modelowania, pomogą dziecku rozwijać się harmonijnie, kreatywne osoby.

Modelowanie w starszej grupie przedszkola

Dla starszej grupy dzieci w wieku przedszkolnym mają już pewne doświadczenie w pracy z gliną. Są już tworząc produkty znacznie bardziej zróżnicowane i złożone niż w poprzednim roku. Mięśnie szczotki dojrzały, więc pojawiają się nowe możliwości, aby stworzyć bardziej dokładne dane.

Psychika dziecka też nie stoi w miejscu. Uwaga dzieci staje się bardziej stabilny, stały się one dużo wytrwałości. Teraz dziecko może już odtwarzać obraz w głowie, a potem rzeźbić go.

Jeśli porównamy starszych dzieci i grupę środkową, po sześciu latach, dziecko jest już w stanie modelować obiekty dynamiczne, jednak pojawia się z działaniem już po gotowy produkt. Na przykład, przeznaczone dla osób niewidomych kota. Fashioned kot dziecko, ale łapy kota źle umieszczone. Tu dziecko można założyć, że kot biegnie. Potem włożył jej nogi jeszcze bardziej. A jeśli nauczyciel pyta, co sprawia, kota, jest, na przykład, mówi: „Ona ucieka od psa.”

Program starszy grupy

Wcześniej w tym roku, dzieci w starszej grupie nauczyć się rzeźbić najprostszych rzeczy, które są im znane. W tym odchylenia jest tworzenie produktów całkowitej masy przez rozciąganie pojedynczych części. Na tym etapie, formowane owoców i warzyw.

Po tym, szkolenie modelowanie w części. Z jednego kawałka jest zwykle podstawą do podejmowania krajowych zabawki – lalki, kurki, gwizdki.

Ponadto, osoba sprawująca opiekę dokonując nastawienia relatywnej wielkości części, dokładniejsze przekazywanie atrybutów obiektu do wzmacniania części połączone ze sobą poprzez wygładzenie stawów. Tu dziecko uczy się ustawić figurę pionowo na szerokiej podstawie.

Potem następuje instrukcji krok rzeźbienia figur na nogach. Ponieważ wypada w sezonie zimowym, dzieci zazwyczaj oferują chłopców i dziewcząt mody zimowe ubrania, ale mogą istnieć inne wątki.

Kolejny etap – obraz zwierząt, zazwyczaj w jednym kawałku. Następnie dane są uzupełnione oddzielnych elementów.

Zapewnia również dania oparte rękodzieła do formowania.

Ponadto program obejmuje prace nad rozbudową wiedzy dzieci o świecie. Tak więc, może być formowane w seniorskiej grupy na temat „Wiosna”, gdy dzieci próbują tworzyć figury zwierząt w ruchu, sceny z bajek.

Lato na lekcje rzeźbienia powtarzane i zabezpieczone objęte rocznie. Istnieje już klasa może mieć miejsce ze złożeniem wychowawcy oraz plan ich własnych dzieci. Dzieci kształtu, na podstawie obserwacji, lub proponowanego pedagog natury.

wiosna motyw

Trzeci kwartał roku szkolnego na wiosnę. Tutaj, nauczyciel może zaoferować dzieciom różnorodne tematy do rzeźbienia.

Na przykład, zajęcia mogą być ograniczone do znaczących dniach:

 • Placek (zimowy odlewnictwo nadziewane, wytwarzanie naczyń naleśniki, naleśniki się).
 • 08 marca (odlewanie koloru).
 • Dzień Kosmonautyki (modelowanie obiektów kosmicznych).
 • Wielkanoc (modelowanie jajka i ciasta, kur i piskląt).
 • Dzień Zwycięstwa (rzemiosło na tematy wojskowe).

W klasie w tym czasie można nauczyć się rzeźbić kwiatów, owadów i zwierząt.

Zadania szkolenie wiosna

W przygotowaniu lekcji nauczyciel ma wiele zadań, które musi podjąć decyzję. Jak każde hobby, modelowanie w seniorskiej grupy na temat „Wiosna” proponuje trzy główne cele:

 1. cele edukacyjne.
    Tam są stałe podstawową wiedzę dzieci o tej porze roku, jak na wiosnę, wiosna odbędzie wiedzę, znajomość ptaków migrujących i zimujących, utworzoną przez zdolność dać pełną odpowiedź na to pytanie.
 2. Zadania rozwojowe.
    Bieżąca analiza prawidłowego rozwoju-sylabiczna rozwój części czasu mowy w celu koordynacji z sobą rozwój motorowe rozwój wrażliwości dotykowej. Również rozwija logiczne myślenie, umiejętność analizy i porównań. Rozwija uwaga, pamięć, wyobraźnię.
 3. Problemy edukacyjne.
    Modelowanie w seniorskiej grupy na temat „Wiosna” pomaga pielęgnować zdolność do kontemplacji i zrozumieć piękno świata w oparciu o zagadkach, powiedzenia, przysłowia, zaklichek kształcić dokładność w wykonywaniu pracy. To z kolei wprowadza dzieci do narodowego folkloru. Także przyniósł możliwość słuchania odpowiedziach innych dzieci.

Materiały do szkoleń

W celu wykonywania było interesujące różne materiały stosowane są nasycone.

 1. Różnorodność materiałów wizualnych na temat wiosny. Może to być reprodukcje obrazów autorstwa znanych artystów, takich jak „Big Water” Lewitana „The Rooks dotarły” Savrasov, „Powiew wiosny” Kryzhitsky „Krajobraz Wiosna” Bergholz „Przedwiośnie” Endogurova, „Wiosna” Bryullov. Ponadto, może to być po prostu zestaw kart tematycznych przedstawiających oznaki wiosny.
 2. Różne elementy ozdobne do dekoracji figurki i elementy: przyciski, kamieni ozdobnych, koraliki, gałęzi, sznurków.
 3. Akompaniament muzyczny. Nie może być stosowany jako klasyków, takich jak „Snowdrop” z P. I. Chaykovskogo Dziecięcy album „Cztery pory roku” i innych dzieł ( „Vesnyanka” muzyka i słowa Z. Lozinskaya).
 4. Potrzebny jest standardowy zestaw modelowania: modelowanie gliny i stos.

wybrany inny sprzęt oparty na klasie przedmiotu według uznania nauczyciela.

zmiana aktywności

Przedszkolaki nie może być długi czas, aby zaangażować się w jednej aktywności, nawet więcej zabawy, jak modelowanie. W związku z tym, muszą oferować różnorodne fizminutki, gry palców i ćwiczeń dla uchwytów.

Modelowanie w seniorskiej grupy na temat „wiosny” mogą towarzyszyć następujące aktywnych gier:

1. Fizminutka "Rain".

  Upuścić czas (Przełącz na palcach, uchwyt umieszczony na taśmie)
  Kropla dwa (skok)
  Bardzo powoli na początku. (Skok 2 razy)
  A potem, potem, potem, (skok 4 razy)
  Wszystko run, biegać, biegać. (Biegaj)
  Mamy otworzyły swoje parasole (długopisy rozwodowe w ręku)
  Deszcz ukrył się (umieścić uchwyt nad głową jak parasol).

2. Fizminutka "Biedronki".

  Mamy biedronki (jump)
  Szybki i zwinny! (Uruchom w miejscu)
  Na bujnej trawie, indeksowania (udawać się czołgać)
  A potem chodźmy do lasu na spacer. (Idź jeden po drugim w kręgu)
  W jagód leśnych (zatrzymał się)
  i grzyby … (sat, zbieranie grzybów)
  Zmęczone nogi z chodzenia! (Przechyłki)
  I przez długi czas, aby jeść, chcemy … (brzuszki PAT)
  Lecieć do domu wkrótce! ( "Fly away" nasze własne miejsce)

Mash palce – gimnastyka palców, które mogą być stosowane do modelowania lekcji na temat wiosny:

1. „Wiosna” gimnastyka palec.

Przez sprężynę właśnie wyglądało – (pociągnij uchwyt przed sobą)

Palma śnieg świateł (pióro)

I tam wyrósł łagodny (zrobić bud palmy)

Trochę Przebiśnieg (powoli ujawniają palce, imitując otwarcie kwiatów)

2. Finger gimnastyka "Pip".

Posadzone nasiona (naciskać palcem na środku dłoni)

Wyjrzałem przez słońce. (Kompresji i dekompresji uchwyt)

Słoneczny, światło – światło!

Nasienie, rosnąć – dorosnąć! (Umieszczenie dłonie, uchwyty przesunąć w górę)

Liście pojawiają (Putting dłonie, palce na przemian dotykając duży Tom Thumb)

Kwitnące kwiaty. (Otwierać i zamykać dłonie)