811 Shares 9341 views

Dziki kot: Jak oswoić do rąk i tacy?

Zwierzęta stały się integralną częścią naszego życia. Koty, psy, papugi, chomiki pojawiają się w niemal każdej rodziny. Niestety, często przejawia negatywne skutki tego zjawiska – w imieniu bezdomnych zwierząt.

począwszy od problemu

Niektóre uznawane normalną rzeczą trzymać zwierzaka, a następnie wyrzucić go na ulicę. Ze względu na zaniedbania ulic zwierzęta sterylizacji są wypełnione szczeniąt i kociąt.

Losy tych zwierząt pozazdroszczenia: większość z nich nie będzie żył do roku. Często ludzie przypadkowo zauważa, że dziki kot mieszka w zagrodzie. Jak wytresować go do życia w mieszkaniu? Będzie łagodny i posłuszny? Takie pytania zadaje sobie obojętny osoby i postanawia wziąć podrzutek w domu.

pierwsze kroki

Doświadczeni miłośnicy zwierząt z pewnością przyniesie kociaka z ulicy to jest trudne, ale możliwe. Najważniejszą rzeczą jest, aby przestrzegać nieskomplikowanych zasad. Ważne jest, aby zrozumieć, że zmiana zachowań wymaga dużej ilości czasu. Dlatego musimy mieć cierpliwość. Przed myślisz o tym, jak oswoić dzikiego kota z ulicy, zostaną zbadane, jeśli jest to potrzebne. Różnica Zwierzęta – skoncentrować się na ludziach. Młody, widząc człowieka od urodzenia, czując jej zapach, przyzwyczaić się do zaufania i do pozytywnej odpowiedzi na tego, kto je pieści i karmi. zwierzęta uliczne bez właściciela stopniowo zapomnieć o zaufaniu i miłości do ludzi, bo zaczynają agresywnie reagować. Dlatego widząc na ulicach bezpańskich zwierząt, ludzi, przede wszystkim zadać sobie pytanie: czy to możliwe, aby oswoić dzikiego kota do domu, jeśli chce zepsuć meble i gówno?

złapać zwierzaka

Obrońcy praw zwierząt są często spotykają się z problemem odłowu zwierząt. Ponieważ koty boją się ludzi, trudno je złapać. Kiedy mężczyzna uderza stado rozproszone. mogą być wykorzystywane do łapania kotów koc dziecko (lub kawałek grubej tkaniny) lub sieć na ryby.

Ważne jest, aby szybko pokryć kotka i zabrać go do mieszkania. Przygotuj mu pudełko lub dom – żadnego schronienia. Toaleta dla dzikich kotów jest lepiej umieścić w widocznym miejscu. Aby zacząć używać najczęściej tacę na zwierzęciu swobodne powąchać go. Jeśli to możliwe, daj swojemu pupilowi oddzielny pokój lub zamknąć go w łazience, więc będzie czuł się pewniej.

Trochę kociego wyposażony

Tak więc, zanim w ulicy dzikiego kota. Jak oswoić zwierzę i określić, czy zawsze było dzikie, a niedawno wyrzucony na ulicę? To nie jest takie trudne do zrobienia. Jeśli widzisz na ulicy kociaka lub osoby dorosłej, przyjrzyj się na nią. Z reguły ci, którzy niedawno został wyrzucony, lgną do ludzi, meow na nich i starają się iść jak człowiek, wełny ich stosunkowo czyste. Zdziczałe koty i kocięta jak syk, Arch plecami i uciec od ludzi. Dlatego, jeśli przed wami druga opcja, być przygotowany do spędzić dużo czasu na przystosowanie zwierzęcia. Niektóre rzeczy czasami nie mogą być naprawione. Na przykład, kot zawsze może się bać obcych.

ważne procedury

Kiedy kotek ulica lub kot jest złapany, przyniósł do domu, trzeba wykonać szereg procedur. Aby rozpocząć, niech się usiąść na chwilę w ciemnym kącie. Następnie zdjąć kotka i zbadaj. Wydzielina z oczu i nosa, wysypka, obszary bez włosów wskazywać na infekcję w organizmie zwierzęcia, więc powinno być postrzegane przez lekarza weterynarii. Jeśli na pierwszy rzut oka nic się nie ujawniło, umyć kociaka. To musi być zrobione z powodu pasożytów. Na przykład, pchły. Napełnij miskę z ciepłą wodą i zanurzyć się kotka. Najlepiej jest użyć specjalnego szamponu z pasożytów. Zwierzę, pomimo jego mały rozmiar, może być ostro opór: gryźć, scratch i wybuchnąć. Spróbuj i tak do końca kąpieli.

Kiedy dom jest tam dziki kotek, jak oswoić go do ludzi – nie jest głównym problemem. Jako leczenie przeciw pasożytom trzeba dać mu tabletkę z robakami. Mało pet postrzegają również próbować wcisnąć mu lekarstwo. Owiń kociaka w arkuszu lub grubą tkaniną, zmuszony otworzyć usta i umieścić tabletkę na języku, a następnie dokręcić ręcznie. Zwierzę będzie zmuszony do przełknięcia lekarstwo.

Jeśli masz dzikiego kota, jak oswoić go do rąk?

Dzikie kocięta pierwszy przestraszyć ludzi i mają tendencję do ukrywania się w ciemnym kącie. Nie wolno do tego. Zwierzę może dostać się w pole karne, pod szafką w łazience lub pod stołem kuchennym. Staraj się nie dotykać go i nie martw się po raz kolejny. Kiedy dziecko uzyskanie stopy mokre, uspokoić, rozpoczęcie oswajania.

Umieścić z dala od tego miejsca, która uzasadnia miskę z jedzeniem zwierząt. Na początek należy użyć odżywki kot lub niewielką ilość świeżego mięsa. Aromatyczne jedzenie prędzej czy później przyciągnąć głodu zwierzę, a on wyjdzie z kryjówki. Na tym etapie ważne jest, aby pozytywne wrażenie na kociaka. Będzie zrozumiałe, że osoba przynosi jedzenie.

Stopniowo przesunąć miskę do środka pomieszczenia. Tak będzie zmusić zwierzę, aby przejść dalej. Nie zmuszaj wydarzenia, dać czas domowych przyzwyczaić. Nie zmuszaj go do jedzenia. Przyjdzie podczas silnego głodu. Nie wiem, jak oswoić dzikiego kota do rąk? Użyj kawałki mięsa lub specjalnej żywności. Gdy przestraszony zwierzę opuści schronienia, pokaż mu smakołyk na warunkach rynkowych. Kierując się pragnieniem jedzenia, on starannie podpolzet i wziąć jedzenie.

Można spróbować pat dzikusa. Nie rób gwałtownych ruchów, nie grożą kotka, delikatnie wyciągnąć i obniżyć go do tyłu lub do pyska zwierzęcia. Nie spiesz się rzeczy, jeśli zwierzę boi, to lepiej go nie dotykać. Powiedzieć w tej chwili, w cichym, spokojnym głosem, jak głośne dźwięki przestraszyć dziecko.

Jeśli nie wiesz jak trenować kociaka do rąk, poprosić o radę od doświadczonych ludzi, lub polegać na swojej intuicji. Wszelkie fenolog powiedzieć, że czułość i podejście pacjent może poprawić każde zwierzę. Dlatego dziki kotek starać częściej na ręce, pogłaskać go i rozmawiać z nim delikatnie i czule. Z biegiem czasu, będzie przyzwyczaić się do ciepło rąk i zacząć tulić powrotem.

Jak długo to potrwa?

Wraz z pojawieniem się zwierzakiem osoba ma wiele pytań: Jak wytresować kota jako czas pozostawić na to, czy będzie chodzić na tacy? Najważniejszą z nich – czas adaptacji. Nawet doświadczeni zoopsychology (specjaliści w zachowaniu zwierząt) nie może zagwarantować żadnych jasnych ram. Proces uzależnienia może potrwać kilka dni lub kilka miesięcy. Ważne jest, aby nie spieszyć rzeczy i być cierpliwym. Powszechnie uważa się, że jeśli wiek zwierzęcia jest około dwa miesiące, w udomowienia potrwa tydzień. Trudniejsza sytuacja jest ze starszymi kotami. Tu na dostosowanie może potrwać miesiące, jak w obecnym zachowaniu zwierzęcia jest trudno zrobić coś nowego.

Jak oswojony dziki kotek na tacy bez wysiłku

Prawie wszyscy właściciele kotów martwić, że ich zwierzę zacznie iść do toalety przez tacy. Albo jeszcze gorzej – w buty lub rzeczy. Ze względu na specyfikę fizjologii rzeczy kota po „Use” tylko tak można wyrzucić ubrania nasączone specyficzny zapach, który nie może być w żaden sposób zniszczony. Wybierz podajnik dla kota nie jest tak proste jak sklepy zoologiczne oferują szeroki asortyment towarów. Na początek lepiej wybrać konwencjonalnej tacy prostokątnej siatki wkładkę. Jest to szczególnie ważne dla dzikich kotów: zamknięte tace lub pojemniki z wysokim stronie może go odstraszyć.

Ty decydujesz problem jak trenować dzikiego kociaka do toalety? Pomoże to cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość. Początkowo zwierzę może opuścić kałuże wszędzie i hałdy. W żadnym wypadku nie można grzebać jej pysk albo bić dla niej. Surowo skarcił dziecko i doprowadzić go do podajnika. Posadzone w odpowiednim miejscu wyjaśnić, że trzeba to zrobić. Trochę trick: plama moczu na podłodze gazety i umieścić go w podajniku. Kotek pochodzi z zapachem ich emisji i uczynić swoje przypadki, gdzie jest to konieczne.

Dlaczego nie użyć kary fizycznej? Spowoduje to tylko obawiać kotka, będzie on agresywnie leczyć właściciela i zacząć zemsty buty etykiety i inne rzeczy. Dlatego przed oswoić dzikiego kota chodzenia na tacy, bada marchew i marchew. Trzeba tylko zrobić kałużę pet surowo skarcił go i przynieść na tacy. Jest naukowo udowodnione, że zwierzęta wyraźnie rozróżniać dźwięki. Dlatego niezadowolony głos będą pracować, a oni zrozumieć, jak „nie można tego zrobić.” Gdy nadchodzi kotek na tacę i delikatnie wklepać jego pochwałę, ugostite smaczne mięso lub plaster.

Kilka zasad komunikacji

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób oswoić dzikiego kota do domu. Dla każdego zwierzęcia ma obowiązek przyjść i wypróbować różne podejścia. Istnieje kilka ogólnych zaleceń adaptacja dzikich zwierząt. Pamiętaj, że normalny instynkt kotów ulicznych – boi i gryźć jako obrona. Dlatego w pierwszych dniach nie próbuj na siłę pet kociaka. Daj mu czas na dostosowanie. Staraj się delikatnie i czule mówi do pet – to wystarczy po raz pierwszy. Przygotuj się, że kwestia, jak przyzwyczaić kota do zasobnika, może być opóźnione. Dotyczy to również przyzwyczaić kociąt, miski i wiele więcej. Postępować powoli, bądź cierpliwy, w wyniku będziesz swoimi osiągnąć!

Rozważenie możliwości psychologii kota: zamknięte drzwi mogą być postrzegane jako zagrożenie i pułapki. Więc staram się nie utrzymać kociaka w zamkniętej przestrzeni bez dobrych powodów (chyba że go gdzieś i trzeba dostosować zwierzę, aby utrzymać go w zamknięciu). Pozostawić kotek chodzić wszędzie i odkrywania dookoła. Więc szybko przyzwyczaić się i uświadomić sobie, że to nic i nikt nie jest w niebezpieczeństwie. Pamiętaj, że koty atakują ludzi i są agresywne tylko wtedy, gdy chce się chronić. Więc staram się nie reagować negatywnie na kasie niektóre z jego działań. Wszystkie przestępstwa Negocjuj surowe, autorytatywny głos.

pet socjalizacji

Jak wytresować kota do jego obecności i jego towarzysko? Wszystko zależy od wieku zwierzęcia. Jeżeli kociak zachowuje się bardzo gwałtownie (zatyka róg głośno mew i syczenie) będą odpowiednie, aby umieścić go w klatce. Zawsze staram się delikatnie z nim porozmawiać, aby nakarmić smaczne kawałki jedzenia. Twoje pierwsze zadanie – dać mu przyzwyczaić się do ludzi. Gdy zauważysz, że zwierzę było neutralne, aby odpowiedzieć – niech go z celi, dać mu możliwość chodzenia po mieszkaniu. Ważne jest, aby wyposażyć zakątek pomieszczenia. Można kupić w sklepie zoologicznym specjalnego domu lub umieścić pole bilansową. W skrócie, można użyć dowolnego obiektu, gdzie kotek może ukrycia. Ogród warzywny żadnych niebezpiecznych miejsc: pęknięcia, okna, drzwi. W jej nieracjonalności kotek może próbować uciec. Więc nie zostawiaj go w obecności otwartych drzwi i okien na ulicę.

Stopniowo przyzwyczaić kota do jego obecności. Zrób to najlepiej z dodatkami. Za każdym razem, wchodząc do pokoju, przynieść z kawałkami coś smacznego. Zadzwoń zdrobnienie, delikatnie nim rozmawiać i dać traktuje. W pierwszych dniach po prostu wyrzucić kawałek łapy kotek, później starał się mieć go weźmie z twoich rąk. Warto usiąść na podłodze, więc masz ten sam rozmiar z kotem, a on postrzega Cię jako przyjaciela.

pewne błędy

Czasami właściciele zwierząt początkujący popełniają błędy w oswajania zwierząt domowych, a to prowadzi do smutnych konsekwencji. Na przykład, jeśli spojrzeć prosto w oczy kota, to zajmie to jako wyzwanie i zagrożenie, więc w odpowiedzi pokaże agresję. Udomowienie zwierząt muszą być regularne. Ponieważ koty pamięci epizodycznej, muszą posiadać zajęcia z edukacji na codzień. Przygotuj się, że za pierwszym postępu potrwa około trzech tygodni.

Ona nadal socjalizacji

Ponieważ wszystkie zwierzęta mieszka instynkty, można go używać do manipulowania. Na przykład, jak oswojonym kotem, jeśli to kategorycznie nie iść do kontaktu? Szantażuje swój głód. Aby to zrobić, należy pozwolić mu istnieć tylko w Twojej obecności. Przynieść miskę z jedzeniem, należy go umieścić obok niego i czekać. Prędzej czy później, uczucie głodu będzie go zmusić, aby przyjść. Jak tylko skończy jeść, wziąć miskę jedzenia. W kotka musi mieć dostęp non-stop do czystej wody.

Kolejna sztuczka dla zachęcić kotek ze schroniska – Rozprzestrzenianie śmietanę na koniec palca lub jogurtu. Zwabionych zapachem traktuje zwierząt z ich „nor”. Po jakimś czasie zwierzę zacznie się spokojnie reagować na ciebie i wziąć smakołyk z jego rąk. Na tym etapie, można spróbować delikatnie go odebrać. To nie wymaga niczego skomplikowane: jak tylko kotek cię podejść, pogłaskać go po głowie i delikatnie podnieść w okolicy klatki piersiowej, podniesienie poziomu jego twarzy. Bądź ostrożny: jeśli zwierzę ucieka, a przysięga odporna lepiej, aby go zwolnić. Próbuje powtórzyć po kilku dniach. Jeżeli kociak jest pozytywnie postrzegana obecność na ręce, głaskać go i dać smakołyk.

Ważnym elementem socjalizacji każdego zwierzęcia – Gry spółdzielcze. sklepach zoologicznych oferują duży wybór zabawek dla kotów. Można zacząć kupować wędkę z konwencjonalnym myszy na końcu. Kocięta zazwyczaj lubią złapać zabawkę i ją gryzie. Istotne jest to, że zwierzę kojarzy grę z przyjemnych emocji, więc nie skarcić lub nagana kotek w tym czasie. Oswoić swoje ręce, można użyć trochę trick: gra z wędką, spróbuj wyrzucić „przynętę” na kolanach. Więc można się przyzwyczaić kociaka do skoku.

Niestety, niektóre problemy z zachowaniem nie może zniknąć z czasem. Na przykład, kot może uniknąć żywotność obcymi, i nic nie można na to poradzić. Pozostaje tylko zabrać swojego zwierzaka, co to jest. Dowody naukowe wskazują, że sterylizacja psów i kotów jest bardziej dobronravnymi i obniża poziom agresji. I takie operacje, do ochrony przed wieloma chorobami.

Wziąć kociaka w ramionach co najmniej raz dziennie, nazwać po imieniu i pieszczoty – tak można go oswoić. Z biegiem czasu, można zapoznać go z wieloma ludźmi, więc przyzwyczaiłem się do nich. Zapytaj znajomych delikatnie głaszcząc zwierzaka i dać mu smakołyki. Staraj się unikać, w obecności dzikiego kota głośnych dźwięków, muzyki, jasnych świateł. Jeśli agresywne zachowanie jest wyraźnie wskazane, aby skonsultować się z lekarzem weterynarii na temat możliwości stosowania środków uspokajających. Pomagają one zmniejszyć lęk u zwierząt i go uspokoić.

Jeśli masz w domu był dziki kot, jak to jest oswojony, szybka rada dla innych właścicieli zwierząt futerkowych. Bądź cierpliwy i nie wymagają natychmiastowego zmiany w zachowaniu zwierzęcia. Także wytwarzać poświęcić część swoich rzeczy jak meble lub kotek może zepsuć ich w proces adaptacji.