573 Shares 4840 views

Jak świętować Nowy Rok w Chinach

Nowy Rok – najbardziej żywy, najbardziej idealne wakacje dla ludzi na całym świecie. Oczywiście, nie jest wyjątkiem, a Chiny. Tutaj ten festiwal jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu każdej rodziny. Nowy Rok w Chinach ma pewne różnice w stosunku do naszego zwykłego kalendarza. Na przykład, to święto obchodzone jest w różnych terminach, Eastern Nowy Rok rozpoczyna się pierwszego nowiu wiosny. Okazuje się, że data ta zależy od ruchu księżyca.

W Chinach istnieje wiele legend, tradycji i podejmuje związane z Nowym Rokiem. Na początku tego święta poświęca bóstw i przodków. Następnie Nowy Rok zwany „sinnyan”. Raz w Chinach doszło Sinhanskaya rewolucji w 1911 roku, nowy styl chronologii została przyjęta. Do Chiński Nowy Rok uroczystości była inna od europejskiej, wymyślić nową nazwę dla niego – „Święto Wiosny” Chunjie, co oznacza, W inny sposób, jest on także nazywany „gonyan” – okrutny bestia, która jest szkodliwa dla ludzi, dzięki czemu ziemia jałowa. Po bestia poszedł, natura natychmiast ożywił. Aby pozbyć się dzikiego zwierzęcia, ludzie zaczęli wysadzać petardy. Od tego czasu Chińczycy zaczęli świętować Nowy Rok z dużą ilością krakersów. I potwór boi się koloru czerwonego, więc istniała tradycja świętować Nowy Rok w Chinach w czerwonych szatach. Ponadto, petard i fajerwerków, według legendy, aby pomóc odeprzeć złych duchów, którzy zostali wydaleni z różnych miejsc i latać do Chin w Nowym Roku w poszukiwaniu nowego domu.

Kiedy to święto było obchodzone po raz pierwszy, jest nadal nieznany. Naukowcy uważają, że jest to ponad tysiąc lat temu. Do tej pory nie istnieje żaden system ofiarny, choć wielu Chińczyków nadal obchodzić to święto według starych tradycji i zwyczajów.

Na przykład, nadal istnieje tradycja, zgodnie z którą w Spring Festival powinny być wiszące na bramach domów noworocznych kuplety i malowidła na ścianach odpowiednich do tego wspaniałego wypoczynku. Jeśli świętować Nowy Rok w Chinach, upewnij się zobaczyć wszędzie ciekawe postacie-życzenia. Na oknach domów wielu oryginalnych wzorów, które zostały wycięte z papieru. W ogóle, w całym kraju w tym okresie świątecznym staje się piękna, promienna, pełna radości i szczęścia.

Na pytanie, jak świętować Nowy Rok w Chinach, można odpowiedzieć z ufnością: zabawy, jasny, głośny, niepowtarzalny. W święta musi zaoferować oryginalną prezentację. Na przykład, nigdzie indziej nie będzie widać lwy taniec. A jak fascynująca smoki tańczą. Dodatkowo, można wziąć udział w ekscytującym wydarzeniem sportowym.

W ramach przygotowań do wypoczynku, ludzie z Chin, aby kupić prezenty, sugerują, czystość dom, barwione drzwi i okna w nowych kolorach. Przez domów zapach wszelkiego rodzaju gadżety, bo tutaj przygotowują smakołyki na wakacje. W dniach uzyskać ładne stroje.

Jaką Nowy Rok bez uroczysty obiad? Oczywiście, w Chinach, podobnie jak w innych krajach, to zdecydowaliśmy się gotować najbardziej smaczne potrawy na świątecznym stole. Tutaj cała rodzina, aby uczcić tę wspaniałą uroczystość. Ten dzień powinien być gotowane chiński popularne danie o nazwie Jiaozuo, co oznacza, pierogi. Jest symbolem najlepszych życzeń swoich przyjaciół i krewnych. Najbardziej cenionych pragnienie Chińczyków – narodziny synów.

Z darów, że jeden daje do tego wspaniałego wypoczynku, najczęściej są pieniądze w czerwonych kopertach. Jest ich dorośli dają dzieciom w nadziei, że ten prezent przyniesie im szczęście. W dawnych czasach taki dar wyglądał inaczej – był to naszyjnik stu monet. Więc Chińczyk chciał żyć do stu.

Kolejna wielka tradycja istnieje w Chinach – zamiar odwiedzić po Nowym Roku, Chińczycy wziąć ze dwie mandarynki słowo „mandarynki” jest bardzo podobna do chińskiej wymowie słowa „złoto”. Po otrzymaniu mandarynek upominkowe, wiem, że jesteś gotów do roku bez ubóstwa. Ale trzeba oddać Dwie mandarynki swoich gości, aby w tym roku było nie mniej skuteczne.

Teraz już wiesz dokładnie , jak sprostać nowym roku w Chinach. W tej chwili nie ma obciążenia szczyt społeczeństwa, a także powietrze i transport morski. Po tym wszystkim, Chińczyków, którzy mieszkają z dala od domu rodzinnego, próbuje wrócić do wypoczynku z najbliższymi. Dzięki tej wspaniałej imprezy chińska wiąże nadzieję na szczęście, zdrowie i dobre samopoczucie. Dlatego jest tak oczekiwane i przygotowany wcześniej.