198 Shares 930 views

Produkty, które powodują powstawanie zmarszczek

Pewnego dnia spojrzysz w lustro i nagle zauważy zmarszczki, które nie były tam wcześniej. To nie może pomóc, ale frustrujące. Przede wszystkim, pojawiają się zmarszczki wokół oczu, czoła i ust. To dlatego, że wiele mimika powodować osłabienie tam skórze. Ponadto ekspozycja na słońce jest również wywołuje pogorszenie skóry. Ale nie idą bezpośrednio do procedury Botox! Lepiej jest najpierw pomyśleć o swoim stylu życia. Jest możliwe, że zdrowe odżywianie pomoże uniknąć stosowania ekstremalnych środków. Tak, zmarszczki – jest to normalny proces związany z procesem starzenia się, jednak niewłaściwa dieta przyspiesza ich wygląd. Właściwa dieta nie wymaga specjalnych kosztów i wizyt u kosmetyczki, więc powinien on być stosowany do niego pierwszy.

Co powoduje zmarszczki?

Skóra składa się z dwóch typów: białka kolagenu i elastyny. Białka te pracują, aby zachować gładkość i elastyczność skóry. Jeśli masz w swoim ciele na tyle z nich, Twoja skóra będzie wyglądać świetnie. Pierwszym źródłem niebezpieczeństwa jest słońce, to rozkłada kolagen, zaburzając strukturę komórek pod skórę. Kiedy kolagen jest zniszczona, że skóra staje się słaby i zaczyna się sag. W połączeniu z naturalnym osłabieniem skóry związanego z wiekiem, zmarszczki stają się nieuniknione problem. Innym powodem zmarszczek – substancje szkodliwe, które tworzą się podczas roztwarzania cukru. Gromadzą i niszczenia kolagenu, elastyny, co prowadzi do pojawienia się zmarszczek i zwiotczenie skóry. Jakie pokarmy powinny być wyeliminowane z diety, dzięki czemu skóra wygląda bez zarzutu? Zapoznajmy się z listą najbardziej niebezpieczne!

cukier

Więc, cukier powoduje powstawanie szkodliwych substancji szkodliwych dla kolagenu. Włókna kolagenowe musi być połączone ze sobą, aby skóra zachowała swoją strukturę. Cukier niszczą wiązanie pomiędzy włóknami, które pogarszają przez wystawienie na działanie promieniowania ultrafioletowego od słońca. Pojawia się bardziej pomarszczona skóra tym bardziej zdegradowany kolagen. Aby zapobiec powstawaniu zmarszczek, zmniejszenie zużycia cukru. Bogate im produkty, takie jak słodycze, ciasta, lody powinny być spożywane tylko sporadycznie, nie powinny być częścią codziennej diety. Z dala od cukru i napojów, takich jak cola czy kawa z syropem. Ponadto dokładnie zapoznać się z informacjami na etykietach. Nawet w jogurt, ketchup lub sos pomidorowy cukier może się ukrywać. Oprzeć swoją dietę na całej żywności, które nie mają żadnych dodatków: na warzywa, niskotłuszczowe źródeł białka, produkty pełnoziarniste, owoce i zdrowe tłuszcze. W tym przypadku nie trzeba obawiać się o stan swojej skóry.

węglowodany

Trawienie węglowodanów przetwarzane w czystego cukru, co powoduje szkodliwych substancji w organizmie. Ale nie wszystkie węglowodany są tworzone jednakowo. Owoce i warzywa zawierają również węglowodany, ale wiele z nich to różne niezwykłe właściwości odżywcze, które mogą zapobiec tylko zmarszczki. Unikaj tylko te węglowodany, które są wysoko przetworzone i mają żadnej wartości odżywczej. niszczą skórę. Aby zapobiec rozwojowi zmarszczek, trzeba unikać bułeczki, babeczki, płatki śniadaniowe, biały chleb, ciastka, ciasta i ciasteczka. Skupić się na wykorzystaniu zdrowych, nie zbyt wiele przetworzonych węglowodanów, które poprawiają wygląd skóry. Oprzeć swoją dietę o produkty pełnoziarniste, owoce i warzywa. To węglowodany, ale pełne antyoksydantów i witamin, skutecznie walczących zmarszczki.

margaryna

Przez długi czas był uważany margaryna zdrowa alternatywa dla masła, a wszystko dlatego, że mniej tłuszczów nasyconych. To właśnie w tych czasach, gdy nie było informacji o wielonienasyconych tłuszczów i jak są one niebezpieczne. Badania wykazały, że regularne spożywanie margaryny prowadzi do zwiększonej liczby zmarszczek. Najprawdopodobniej jest to spowodowane faktem, że tłuszcz zawarty w margarynie, w wyniku zapalenia i przyspiesza utlenianie. Procesy utleniania zaszkodzić do wszystkich narządów, w tym skóry. Zapalenie może nie tylko powodować różne choroby, ale również niszczy skórę, dzięki czemu jest suche i matowe. Unikać margaryny, lepiej jeść małe porcje zwykłego masła. Może jeść chleb z masłem orzechowym to również dobry sposób, aby uzyskać zdrowe tłuszcze niezbędne dla zdrowej skóry.

produkty mleczarskie

Produkty mleczne zawierają wapń, jest to ważne dla zdrowych kości i mięśni, jednak oni również zwiększyć stan zapalny, który przyspiesza utlenianie w organizmie i prowadzi do przedwczesnego starzenia się. Ponadto, produkty mleczne zawierają dużo cukru mlecznego zwanego laktozą, co może prowadzić do zniszczenia kolagenu. Postaraj się, aby wapnia z innych źródeł, na przykład z zielonym arkusza. Normalnie jeść czasami trochę niesłodzone jogurtu greckiego, ale spróbować zawsze uważnie przeczytać etykietę.

czerwone mięso

Czerwone mięso może prowadzić do powstawania zmarszczek, ale tylko wtedy, gdy jest rumiane przed węglach. Chude mięso czerwone jest dobrym źródłem białka i składników odżywczych, ale smażenia na węglu lub płomieni utworzonych w nim substancje zwiększające stan zapalny. Należy również unikać produktów mięsnych, takich jak kiełbasy lub kiełbasy: mają dużo soli i konserwantów, które jest również szkodliwe dla skóry. Jeśli jesz mięso, spróbuj zrezygnować i kupić wysokiej jakości półprodukty cięcie. Jeśli gotować mięso na grillu, odcięty zwęglone kawałki, w celu zmniejszenia zużycia substancji zapalnych powodujących do minimum.

alkohol

Każdy wie, że po burzliwej nocy widok nie jest zbyt atrakcyjny. Regularne spożywanie alkoholu może prowadzić do długoterminowych konsekwencji dla wyglądu. Alkohol jest toksyczny, poza tym powoduje odwodnienie, zapalenie i przyspiesza starzenie. Ponadto odwodnienie sprawia, że skóra matowa i sucha. Alkohol pozbawia ciało krytycznych składników odżywczych niezbędnych dla zdrowej skóry, włosów i paznokci. W dniu nie powinno się pić więcej niż jednej porcji napoju, więc staram się zawsze pamiętać najmniej.

Produkty dla gładkiej skóry

Nie będzie można jedynie ograniczyć lub wykluczyć ze swoich pokarmów dietetycznych wymienionych powyżej. Dla młodej i gładkiej skóry należy również starać się jeść więcej zdrowej żywności. Najlepiej jest zwiększenie spożycia owoców i warzyw. Wybierz warzywa i owoce bogate w witaminy C i A. Te przeciwutleniacze pomagają w utrzymaniu zdrowia skóry i zapewniają substancje niezbędne dla organizmu uzyskiwania kolagenu i elastyny. Ograniczyć cukier, jeść kolorowe owoce i warzywa – i twarz od razu stają się bardziej pasuje i świeże.

Profilaktyka – klucz do sukcesu

To jest bardzo trudne, aby pozbyć się zmarszczek, które są już tam, więc kluczem do sukcesu – prewencji. Zdrowy tryb życia może pomóc skórze wyglądać świetnie. Potrzebny jest prawidłowe odżywianie, regularne ćwiczenia, normalnego snu i kontrolować poziom stresu. Nosić przeciwsłonecznych i zjeść coś, co przyniesie korzyści dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Zawierać w diecie maksymalnie owoców i warzyw, aby chronić się przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Będzie ona również pomóc w białko o niskiej zawartości tłuszczu i zdrowe tłuszcze. Jeść prawo żywności poprawia nie tylko zdrowie, ale również rozszerza swoją młodość.